Albert Nikolla emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë, Ministria tashmë me tre persona në këtë post

June 11, 2020 12:17

Albert Nikolla emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë, Ministria tashmë me tre persona në këtë post

Albert Nikolla emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë. Nikolla ka mbajtur postin e Këshilltarit të Kryeministrit për Çështjet Sociale.

Ministria e Shëndetësisë tashmë bëhet me tre zv. ministra!

Deri tani kjo ministri kishte dy zv/ministra Mira Rakacollin dhe Bardhylka Kospirin, ndërsa nga dita e sotme do të ketë edhe Albert Nikollën.

“V E N D I M PËR EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I: Albert Nikolla emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thekson vendimi i Qeverisë.

j.l./ dita

June 11, 2020 12:17
Komento

14 Komente

 1. Zako June 11, 12:44

  Shife pak sa e ka koeficientin qe iken ministria e arsimit dhe ngelet pa zv. ministra e pa minister dhe udhehiqet vet pa titullar.

  Reply to this comment
 2. dashamires June 11, 13:37

  Pra Manastirleshja behet me 3 zv. ose me 3 Kambere ne nje dere!

  Reply to this comment
 3. Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL. June 11, 13:47

  Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL.

  Reply to this comment
 4. Gerta June 11, 13:49

  Tamam njeriu i duhur!
  Aftesia e vetme e ketij rrogtari eshte servilizmi i peshtire ndaj padronit te tij Rama!
  Keshtu i zgjedh zyrtaret Rama,prandaj kemi kete shtet rrumpalle!
  Bravo perendimi,se me ndihmen tuaj te pa kursyer,Shqiperia sot nuk ka shtet ligjor,nuk ka demokrsci ,nuk ka sindikata,administrata publike eshte jashte loje,ndersa korrupsioni ben kerdine!

  Reply to this comment
 5. Cmenduri pandemie e radhes June 11, 14:02

  Pffff, e perse u dashka zevendesi i trete??Kurre ska patur asnje ministri trezvendesa???Qokat e radhes ,turp e turp Shtet hale ne vitin e 30 te tij!

  Reply to this comment
 6. Edi June 11, 15:38

  Sepse me 3 zv virusi largohet vete.

  Reply to this comment
 7. xxx June 11, 16:15

  nuk kane piken e rendesise si kapital njerezor

  jane vetem vegla te rangjeve te ndryshme ne hierarkine e ramalindjes

  Reply to this comment
 8. ? June 11, 16:45

  Ku Nikolai mos ka punuar dikur tek Komuniteti Mysliman si zedhenes?

  Reply to this comment
 9. info analitike June 11, 17:22

  Mooos po Parapumpero nuk mori gje apo ka kohe akoma ai!!!

  Reply to this comment
 10. Pse edhe ministrja më e rëndësishme dhe më e ngarkuara e qeverisë Rama, zonja Spiropali, të mos ketë katër zvëndës ministra? June 11, 17:28

  Nuk e kuptoni o budallenjë që “luleshtrydhja” ministre po lodhet shumë në betejën dhëmb për dhëmb me armikun dinak e të padukshëm, kinezin e ushtrisë çlirimtare të Kinës që po pushton botën mbarë, koronavirusin? ! Edhe ministrja tjetër që është shumë e ngarkuar me punën e rëndësishme të ndërlidhjes së qeverisë me kuvëndin, zonja Spiropali nuk po i përballon punët dhe do të bëja një propozim nga poshtë lartë kryeministrit që ti caktonte të paktën katër zëvëndësministra.Mendoj që kryeministri ynë, që është shumë i ndjeshëm ndaj elementit fëmër si hallkë e rëndësishme e Ripjelljes socialiste në qeverisjen e vëndit, do ta mar parasysh këtë propozim nga poshtë. Mendoj që ministret fëmëra jan kuadro me vlerë të PS dhe s’duhet të konsumohen me mbingarkesë. Me respekt, një miltant i vjetër i PS që do një qeverisje efektive, kostua s’ka rëndësi! Je vërtet i madh shoku Edi!!!! Lum populli që ti qeveris! Të na qeverisësh jo deri në 2030, sikurse po thua, mbas marrveshje historike zgjedhore, por deri në 2100!

  Reply to this comment
 11. Militanti i vjetër i PS June 11, 17:44

  Edhe nja tre zvëndës ministra për shokun Pandeli të diasporës, se më duket është lodhur shumë në këtë ministri nga problemet e shumta që ka në ndjekje, sidomos tani që të gjithë shqiptarët do të integrohen në BE pa pritur hapjen e negociatave por duke vajtur vetë në Europë. Për këtë po punojnë natë e ditë liderat e PD, LSI dhe PS me parimin “vidhi shqiptarve edhe qindarkën e fundit që të vetëintegrohen në Europë” por ama me ligj aprovuar nga kuvëndi. Kështu që xha Pandua do të bëhet deri në 2030 ministri më i rëndësishëm i kabinetit Rama, sepse të gjithë shqiptarët do të jenë pjesëtarë të denjë të diasporës, prandaj, që tani, i duhen disa zëvëndës ministra; qeveria Rama apo punon për të ardhmen?

  Reply to this comment
 12. Ylli June 11, 22:20

  Me vjen per te vjelle ,sinqerisht zorret ne fyt !
  Ky trapi kishte shkruar nje artikull per Elisa Spiropalin ,te cilen e pershkruante si nje Zhan d’Ark e Shqiperise dhe e Partise Socialiste !
  Elisa Spiropali ka thene budallallekun me bythlepires qe kam degjuar ndonjehere….Edi Rama eshte Skenderbeu i Ri !
  Ne fakt duhet qare se po permend Spiropalin por se kisha llogaritur qe do dilte nje budallaqe tjeter me e shplare …Albert Nikolla !!
  Po lexuat ndokend qe po i bie [email protected] me grusht per hater te Qeverise ,dihet se eshte zv/minister i rradhes !

  Reply to this comment
 13. Bomba June 11, 23:43

  A keta jane bere te gjithe karagjoza mjere ne me keta Mut politikane qe sduan tja dine!Fushate asnje te mos veje e te votoje plehrat 30 vjecare qe na nxine jeten e na mbajne me pikatore!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim