Aleancat e mundshme, Rama takim me Këshillin Konsultativ

Redaksia Online April 1, 2013 21:53

Aleancat e mundshme, Rama takim me Këshillin Konsultativ

Rama mbledh Këshillin Konsultativ për të diskutuar rreth koalicioneve të mundshme. Takimi po zhvillohet në një nga restorantet e periferisë së Tiranës ku marrin pjesë kryebashkiakët e Korçës, Elbasanit, Durrësit si dhe deputetët, Shalsi, Tahiri dhe Blushi.

Ky takim vjen një ditë para se të zhvillohet mbledhja e kryesisë ku në qender do të ketë aleancat partiake për zgjedhjet e 23 qershorit.

Si kreu i LSI-së, Ilir Meta ashtu dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Koka, janë shprehur sot se janë të hapur për aleancë me Partinë Socialiste.

Redaksia Online April 1, 2013 21:53
Komento

6 Komente

 1. Natsha April 1, 22:02

  Te bashkohet PS me LSI ??????!!!!!! E tmershme ,fundi i botes.Gjeja e fundit qe do te degjoja.Dhente zoti te jete nje genjeshter,si vete dita e 1 Prillit……

  Reply to this comment
 2. Lisi April 1, 22:29

  Po beri kete Rama do te qe Jo vetem palaco por edhe idiot.Nuk e besoj..!!

  Reply to this comment
 3. hakihakiu April 1, 23:05

  Keshilli konsultativ,sa qesharake Pse nuk e thone se u mblodh keshilli i tenderave dhe te vendososim planin se si do te vjedhim ne te ardhmen TURP ME TE MADH NUK KA HARAM GJALU I 21 JANARIT JU RENTE KOKES TEK FEMIJET TUAJ SE PO TALENI ME KETE POPULL TE BUTE SA SKA MA kryebashkiaket kryeortaket e hajdutit rama do te vendosin per fatin tone COHU O POPULL E MBYTI ME DUAR KETE KLASE POLITIKE KETA LLUMRA TE SHOQERISE MJAFT MA MJAFT

  Reply to this comment
 4. BAY AREA Ca. April 2, 01:09

  Z. Rama mos laj gojen duke mbledhur keshillin konsultativ per aleancat, je kryetar Partie qe perfaqson elektoratin me te madh nga te gjitha partite majtas e djathtas, ndaje shapin nga sheqeri VETE. Elektorati po ta thote cop, mos e afro ate Laro te LSI, deboje, tregohu dinjitoz. Z. Rama, mos u merr me llogaritjet e kreut te Internacionales Socialiste, per te futur ne vathe Njeriun Ujk te LSI, se do te coptoje gjithe tufen. Fitoren me 23 Qershor e ke te siguruar, ke te tjera parti per te bere koalicione, qe te kane qendruar BESNIK per 8 vite ne OPOZITE

  Reply to this comment
 5. enea April 2, 04:10

  Shpresoj te jete nje genjeshter mediatike, aq me teper duka patur parasysh edhe natyren thashemexhije te shoqerise shqiptare qe keshtu ka nje muhabet me teper per te shtyre ore te tera prane nje filxhani kafeje.

  Nese do ishte e tille, atehere qeveria e ardheshme do jete po njesoj e inkriminuar si kjo aktuale. Turpi spaska fund per shqiptaret.

  Te shikojme

  Reply to this comment
 6. c April 2, 06:47

  Zoti Rama,a mund te besh aleance me nje njeri qe ka bere aleance me djallin?
  Te jesh i sigurte se Ilir Meta e ka trathtine ne gen. Aleanca me te nuk ka asnje justifikim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?