Aleatët e PD në Presidencë për datën e re të zgjedhjeve

June 12, 2019 19:29

Aleatët e PD në Presidencë për datën e re të zgjedhjeve

Edhe pse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet lokale.

Në zyrën e kreut të shtetit kanë mbërritur Dashamir Shehi, Vangjel Dule, Agron Duka dhe Arjan Madhi (PR).

Grupi i Qendrës së djathtë ka propozuar më parë shtyrjen me gjashtë muaj të zgjedhjeve lokale.

l.h/ dita

June 12, 2019 19:29
Komento

14 Komente

 1. lexuesi June 12, 19:33

  kater personazhe te neveritshme pa elektorat

  Reply to this comment
 2. diti June 12, 20:18

  KETA NUK JANE ME OPOZITE,KETA JANEVETEM RRUGAQE.OPOZITA ESHTE OPOZITE VETEM NE PARLAMENT….META ESHTE HAJDUTDHE TRADHETARE

  Reply to this comment
 3. xhambasdori dixhital June 12, 20:24

  kur “hazbendi” Monikes ..pra ky nevrusi i cepanit para 1 prillit 2013 kur u ngjalezua me Ramen beri dy levizje qe shqipfolesit e atij vendi nuk e kuptuam;;;
  .
  .
  takimi i pare u be ne fillim marsi 2013 ne takim koke me koke me Arvizune,,cfare u tha aty..do mesohet pas 30-40 vjetesh…POR AJO QE KUPTOHET eshte se KOQJA E KANDARIT E CEPANIT mori urdher te kaloje majtas..PER NDRRIM PUSHTETI ME GARANCI
  .
  takimi i dyte u be me super ambasdorin amerikan william biberaj ( sali berisha) qe mori garanci me gojen e METES qe arvizu i kish premtuar berishes mos arrestimin se RAMA ESHTE “I YNI”

  .
  e kam thene dhe me pare qe Ilir meta eshte nje mi bodrumesh ambasadash qe nga 2005 qe ben nderrim pusht-etesh me moton POPULLI VOTON ambasdori emron..

  Reply to this comment
 4. USA June 12, 20:28

  Po qirie vangjelis mo aman se Qirie Vangjelin kemi president se my iliri eshte semure!!!

  Reply to this comment
 5. Populli shqiptar June 12, 20:41

  Nuk e kuptoj, ky Fatmir Mehdihoxha ca roli luan ? Ke perfaqeson ?

  Reply to this comment
 6. Jimi June 12, 20:42

  Shakaxhinjte e perparimit!?

  Reply to this comment
 7. Jaho Lekdushi June 12, 20:42

  He mo e vendosen daten keta pese mytebere??? Keta nuk i qi mehalla thote nje fjale e urte. Parade e deshtuar e nje palo Presidenti deshtak me kater vemje qe kullosin tagjine ne breket e pshurura te Salehut te Qoftelargut.

  Reply to this comment
 8. e ka shndruar Presidenecen ne shpellen e Ali Babes ,ka hajnat ndajne thesarin e vjedhur lol ! June 12, 20:51

  Turp .

  Eshte skandaloze mos te kesh rrespekt per institucionin e Presdidentit

  fshatre i ndyre .

  .—-
  Perse nuk shkarkohet nga president ky maskara i ndyre
  #
  por luhet nga poltika me te till maskarenje ,

  plehra ,duhet te na cani akoma carin me te tilla Cfaqje

  shkerdhatash ?

  Nuk i mjafton ksaj Politike skandalet e ktij shkerdhate President
  por duhet te lejoj akoma kte degradim te shtetit Shqiptare duke lejuar akoma kte Tallje me shqiptaret ?

  Maskarenje Politikane . Jeni shndruar ne nji Familje te semure te gjithe ,

  qe semuret gjithe Shqiperine .

  ——–

  Perse nuk shkarkohen ky cop muti nga Presidenca ?
  Komedia e idioteve vazhdon ti shitet shqiptareve per

  Politike !

  Reply to this comment
 9. Vëzhguesi June 12, 21:01

  Keta jane kater personalitete te “shquar” te perparimit.
  I madhi dhe i pavdekshmi Fan S. Noli per kete rracë të shpifur ka shkruajtur:
  …”Rroftë e qoftë personaliteti,
  Shakaxhiu i përparimit,
  Brez pas brezit u kujtoftë,
  Si stërnip i Nastradinit!…”

  Reply to this comment
 10. Jimi June 12, 21:14

  Konsultim me fantazmat!?

  Reply to this comment
 11. PO , PO June 12, 21:22

  Idjotesira te verteta ! Cfar date , do te vendosin keta mytebere , kur ata deklarojne ne menyre te prere se ” nuk do te futen ne zgjedhje me Edi Ramen ” ? Simbas tyre , ky eshte kusht i pa negociushem , kurse Like Floriri kerkon me insistim konsensus me opoziten ! Shkurt : Keta jane bere bashke e betuar me Saline e Ilirin ,. per te rrezuar me cdo kusht , qeverine qe po avanacon cdo dite reformen ne drejtesi dhe po u ngushton lakun ne fyt . Ja pra , ky eshte Likja i Mones !

  Reply to this comment
 12. Apollonia June 13, 02:35

  Po Monika pse nuk ishte apo konsultohen ne me qetesi dhe dashuri ne shtepi?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*