Aleatët i vendosin kusht Lulzim Bashës

January 8, 2018 18:40

Aleatët i vendosin kusht Lulzim Bashës

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi thotë se kushti i aleatëve të djathtë për Lulzim Bashën është ndryshimi i sistemit zgjedhor.

Duke komentuar takimin e Bashës me aleatët paraditen e kësaj të hëne, Shehi tha për Report tv se është diskutuar për aksionet e ardhshme politike përfshirë edhe protestën e ardhshme e paralajmëruar për në fund të janarit.

Por Shehi tha se ajo që kanë kërkuar aleatët, “ka qenë ndërhyrja në Kodin Zgjedhor dhe ndryshimi i sistemit”.

Shehi u shpreh gjithashtu se “aleatët e djathtë kërkuan në takimin me Bashën edhe ndryshimin e hartës administrative”.

January 8, 2018 18:40
Komento

3 Komente

 1. Dy panine nje qofte January 8, 19:20

  Pini raki Dash me veze “AIBA” nga ato te “Dukes se krimit”, t’a ka bo zoti hallall ore gojeshtrembt

  Reply to this comment
 2. spata January 8, 19:31

  Po vini verdall si pordha neper brek dhe nuk dini se cfrae do te beni si opozite .Te gjitha levizjet qe beni Rama ua ka mesuar e ju tall si kelysha veshgjat.

  Reply to this comment
 3. Dridhe me lesh Monike January 9, 02:11

  Dash Gojshtrembti u kenaq duke pi raki me veze te zjera te “AIBA”-s, prone e familjes “Duka i Krimit”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*