Aleati “presion” Ramës: Nëse je i sigurt për fitore, bujrum të shkojmë në zgjedhje

March 20, 2019 22:09

Aleati “presion” Ramës: Nëse je i sigurt për fitore, bujrum të shkojmë në zgjedhje

Kryetari i partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i ka dërguar sot një mesazh kryeministri Edi Rama duke deklaruar në emisionin “Arena” se mazhoranca duhet të tolerojë në kushtet kur Shqipëria është futur në një krizë politike që duket pa rrugëzgjidhje.

Madje sipas tij nëse, Edi Rama dhe të vetët janë të sigurt se fitojnë, duhet të shkojnë në zgjedhje të parakohshme.

Unë nuk jam dakord ta mohojmë krizën. Unë jam dakord që mazhoranca duke qenë në pushtet duhet të tregojë tolerancë. Duhet të tregojë që nëse është e sigurt se i fiton zgjedhjet prapë, bujrum të shkojmë në zgjedhje. Nga ana tjetër unë po përsëris atë që e kam intuitën si politikan. Sa më shumë t’i lëmë pa i dhënë zgjidhje aq më shumë do rëndohet, aq më shumë do paguajnë Shqipëria dhe shqiptarët”, tha Milo.

v.l/ Dita

March 20, 2019 22:09
Komento

16 Komente

 1. nevoitet; URGJENTISHT, nje diktature.....demokratike . March 20, 22:28

  pse humbet gje ti, ose ndoka, ose….duka, ose shehi, ose…, ose….., ose…, po….humbet ??? ju jeni thjeshte…..KARIKATURA, qe beni per te….VJELLE, publikun .

  Reply to this comment
 2. Miresia March 21, 00:20

  Prof Paskali e ke gabim. shteti nuk eshte ceshtje tekash apo plotesim deshirash te cdo tekanjozi.sheti bazohet ne ligjee,dhe jo pse Luli do te behet kryeminister dhe me antaret bashkive ,me ca te paguar,te pakenaqur qe kuptohet se te tillie do te kete gjithmon te kerkoje te pamunduren ,dhe te beje gabime madhore si ajo e djegies se mandateve qe eshte nje tradheti para zgjedhesve te vet ne radhe te pare,dhe pastaj ndaj vendit qe e con ne destabilitet ti kerkohet Rames te jape doreheqje para zgjedhjeve .Ramaa eshte i pergjegjshem per dtyren qe ka mare ,ka punuar dhe po punon dhe nuk i lejohet te beje lodra me partine e evet me 1000000 zgjedhesit e tij per te plotesuar tekat e kundershtareve, pasi ka dhe nje detyre te pa realizuar REFORMEN ne DREJTESI .Prandaj duhet te beni thirrje per pak durim Prof dhe jo per doreheqje.

  Reply to this comment
  • Tartufi March 21, 11:43

   Do te jete dicka ,qe do te ktheje koke poshte njeriun me te
   peshtire te kesaj politike,,, Sali Berishen dhe Ilir Meten.
   Do ta kete fitoren 100% te pa diskutuar Rama ,neqofte se
   me kete parlament qesharakesh te votoje dicka te domozdoshme rezimin e kesaj ndyresije [ president ] ne emer te parlamentit. Partija e opingareve te Skraparit mer fund me pastrimin e kesaj plehaneje kerpudhe .Shpellarija do te mari goditjen e rrende duke u firasur si gjithmone,duke mos patur mbeshtetjen e qytetareve qe kuptojne misionin e vertete te saj. Ketu mer fund dhe shpellarija demokratike Sali,,,, Ne qofte se do te deshiroje ky rilindes Rama te kujtohet si hedhesi I baltes se dy kufomave te ketij populli,,,,le ta beje kete loje se nuk do te dali bosh…..

   Reply to this comment
 3. NNP March 21, 00:55

  Po akoma pretendon se ka tru e vlera ky mashtruesi e kameleoni milosh.Kerkon te kete pjese ne tepsi Nuk e kuptoj pse e llogarit ende Rama kte njeri si aleat kur particka e tij eshte inegzistente.Mbahu mbas popullit o Ramush se po qe per milot,gjinushkat e beqirat ke mbaruar me kohe.

  Reply to this comment
 4. Dori March 21, 01:38

  Paskal Milo ka marre fund si politikan. Cfare “krize” po kalon Shqiperia? Pse ish-pushtetaret hajdute , kriminele dhe tradhtare te popullit dhe atdheut nuk duan te perballen me Drejtesine, kete e quan krize kombetare oportunisti Paskal Milo qe kur ishte minister i Puneve te Jashtme shkonte e raportonte tek Ambasadori i Greqise ne oren 12 te nates?!

  Reply to this comment
 5. alphade March 21, 02:17

  I dashur Paskal mos bej rolin e provokuesit. Dashje pa
  dashje bien ne poziten e destruktivitetit qe ka lusjtur
  Opozita tash 28 vjet, por sidomos 5 vjecarin e fundit.
  Me sa duket koha po ecen, floket po ju zbardhen dhe
  s’ju pritet per nje cike post qe sa me shpejt t’a kafshoni.
  Helbete, te gjithe juve qe jeni mesuar te keni ndonje post
  dhe sapo ta merrni ate deshironi qe “koha te mbetet ne
  vend” e pandryshuar.
  Le ta themi me fjale te tjera, kjo i ngjan pak a shume de-
  shires se atyre qe jane brenda, ne pushtet e kane te
  veshtire te dalin nga “guacka” e pushtetit qe i terheq si
  magnet,ndersa ata qe jane jasht pushtetit nuk i rrihet pa
  nje cikenpushtet dhe orvaten sa me shpejt tebfuten ne
  “keshtjellen e pushtetit” sepse eshte fakt se ai te jep
  shume privilegje,fame e lavdi por mbi te gjitha pasuri.
  Per ata qe e kane pathr nje here pushtetin dhe jane maj-
  mur me ane te tij, sic eshte kupola politike e trinomit: Be-
  sha- Meta- Basha tash kerkojne te ruajne e konsolidojne
  ate pasuri te plackitur shqiptareve. Prandaj lufta e ketyre
  dy bandave nuk behet “per zgjedhje te lira e te ndersh-
  me”‘apo per “krimin e kanabisin” por behet kunder Refor-
  mes ne Drejtesi ! Pikerisht kesaj i largohen si djalli nga
  temjani dhe ne menyre tangente dhe se gjoja Reforma
  na qenka e deformuar nga “scapegoat” K/ministri Edi Ra-
  ma kur dihet fare mire qe kete Reforme po e bejne nder-
  kombetaret : SHBA dhe BE-ja dhe EdinRama eshte equi-
  distance, barazlargesi sic jane edhe kreret e bandave te
  PD dhe LSI-se.: Berisha- Meta-Basha. Me keto alibi opo-
  zita kerkon t’i hedhe hi syve nderkombetareve duke men-
  duar se ata jane “naive” dhe i hane kollaj dokrrat vulgare
  te trinomit te lartpermendur. Keto pelivanlleqe e tribula-
  cione alla kineze nuk ja ndryshojne mendimit e botes
  Perendimore dhe ajo eshte e bindur se shkaku themelor
  dhe i vetem i kesaj zalkamahie e zhurme qe ben sot opo-
  zita e ka zanafillen te Reforma ne Drejtesi dhe ketu duhet
  vene pika finale. RECI,ZOTERINJ, RECI PO JU PRET!!
  KJO DITE SE SHPEJTI DO VIJE ! NUK MUND TA
  NDRYSHONI DOT RRJEDHEN E HISTORISE ….!

  Reply to this comment
 6. mars March 21, 02:45

  ti si aleat qe je kjo qe kerkon eshte provokim i hedh benzin zjarit , perballe nje kundershtari te rezikshem i paparashikushem, dhe i perkedhelur, dhe mos ve ne dyshim ligjitimitetn e zgjedhjeveEdi Rama ka qene dhe do te jete kryeministri jone.

  Reply to this comment
 7. Zaho March 21, 04:13

  Milo ka filluar te rrjedhe ne pleqeri. Keput brockulla si kjo. Nuk behet fjale ma mban, nuk ma mban ketu. Por krijohet nje precedent i rrezikshem per sistemin e demomracise kudo ne bote dhe nuk e lejon asnjeri kete gje.

  Reply to this comment
 8. Bregu March 21, 05:34

  Bravo Milo, te dija politikan me mend ne koke , por paske qene fare kjngull. Dmth , sa here e ndjen veten keq lulushi , weveria e maxhoranca duhet te prish rregullat e lojes.

  Reply to this comment
 9. drejtesia March 21, 09:41

  Z.Milo po sikur perseri Basha(saliu) te mos njohe fitoren e P.S si i behet.Ju mendoni se P.D do zgjedhje,e ke gabim.Ajo nuk merr pushtet me vote prandaj e kerkon ne tavoline duke e ditur qe edhe kjo zbehet,pra kerkon krizen,kerkon garanci nga nderkombetaret per te mos u gjykuar.

  Reply to this comment
 10. Labi i zemeruar March 21, 09:41

  O derezi,sic themi ne leberit!Po pse o mavri,qe te kemi patur dhe minister te jashtem, keshtu funksionon sistemi demokratik,duke bere ashtu si i teket kujtdo,qe mbetet i pakenaqur per nje apo nje tjeter aresye dhe o burra te vemi ne zgjedhje? Nuk ka rregulla te shkruara se kur dhe perse behen zgjedhjet? Po mire o i zgjuari i mamase,ta zeme se u bene prape zgjedhjet dhe prape i fiton Edi Rama dhe njihen nderkombetarisht e pranohen nga te gjithe( si dhe ne 2017-ten) dhe pas nje,dy apo 3-4 muajsh fillon i njejti avaz dhe shpiken akuza per vjedhje zgjedhjesh prape nga banda kriminale e PD-se,nga SHPK-se e satelitet me parti por pa elkektoral te tyre,c’do behet,prape ne zgjedhje te tjera do vemi ne?!.Dhe prape nga e para,deri sa tu ofrohet ndonje karrige me e madhe lylzimes pa diplome shkolle te larte dhe muniut me nje cizme? Mbush ndonje cike ti,apo te ka ikur dhe ajo pak mendje qe ke patur!Apo ,do qetesohen te ckoqurit “opozitare”,pasi tu jete dhuruar pushteti ne tavoline dhe pasi te jete siguruar qe reforma ne drejtesi nuk do ti preke ata,postet e pasurite e vjedhura te tyre si dhe krimet qe kANE BERE,DUKE FILLUAR NGA BOSI I MAFJES NE SHQIPERI,SALIHU I TMERRSHEM DHE I PANDREQSHEM E I PADENUAR AKOMA -BERISHOVIC SERBI????Me kete je dhe ti? Po mire, ke turp ti qe i thua Rames po ta mbajti bej zgjedhje sot,mbase perzihen goglat ,te kap dhe une ndonje cope se helbete? A nuk u bene zgjedhjet ne 2017-ten,pa asnje ankese nga keta qe ulerijne sot dhe qe u ka dale narkoza pas dy vjetesh,sic tregojne dhe dokumentat qe kane organet perkatese dhe nderkombetaret ? Je kthyer dhe ti ne nje gjahtar te tepsise dhe gjynah,se paartia socialiste te ka ofruar dhe poste shume te rendesishme ty dhe partizes tende te vockel.Te gjithe mund te kemi qejfmbetjet dhe inatet toina me Ramen,qofte dhe demtime personale,por perpara interesave te vendit,ato kalojne ne plan te dyte,kurse ti e paske interesin tend te vogel personal te ngjitur me thoin dhe e nxjerr ne plan te pare.Gjynah.Sado te keqia te kete Rama,ka bere shume e po ben per vendin dhe nuk mund te krahasohet me strategun e katrahures e te fatkeqesise shqiptare,me kriminelin qe i ka duar me gjak e me korrupsion,Berisha,i cili eshte dhe strategu i djegjes se mandateve,i ushqyer dhe nga bizbiqja e kokaines se LSI-se me nje cizme te pjerdhur dhe aresyen ti e di sikurse dhe ne dhe ajo eshte frika nga SPAKU.Turp te kesh dhe jazek te qofte!

  Reply to this comment
 11. MH March 21, 12:00

  Ore Pas Kale gjithe jeten do rrish Pas kalit.Dil he burre e ktheu mbare.
  Protesta asht komplet artificiale.Nuk ka te baj aspak me nji proteste te popullit.Asht proteste ne pozicion vetmbrojtje nga parashikimi i sulmeve te SPAK dhe BKH-s.
  Ti historian,dhe kaq nuk din e duhet te ti spjegojme ne komentuesit.Turru e gjej ndonji kocke per tu lepire.Ore Kali qe i vardisesh tjetrit Pas ore Pas kale.

  Reply to this comment
 12. xxx March 21, 12:12

  Ne se do funksionoje logjika e Kakal Milos, te gjithe humbesit do kerkojne vazhdimisht zgjedhje te parakoheshme me arsyetimin se eshte blere vota dhe kjo situata do shoqeroje pafundesisht, deri ne shdukjen e kesaj specie te mallikuar pordhitikianshe

  Reply to this comment
 13. ashtu posi! March 21, 12:13

  O Rama,shiko ndonjë kockë nga tepsia edhe për këtë qelepirxhi.
  Së vetëm shoferin me diplomë të blerë i ke futur si shef administrata tek një ministri që po bën badërdinë me të vjedhura me fatura koti.

  Reply to this comment
 14. Jimi March 21, 13:52

  Po ti more Pasgomarit pse nuk pret zgjedhjet e rradhes te marresh vesh se sa te votojne ty dhe sa Ramen, se e paske merak te madh ta dish qe tani para kohe! Ti more gomar profesor nuk e di qe punet jane me rradhe e me sira? Na mbyten budallenjte dhe gomaret, por edhe nga ata me shkolle!

  Reply to this comment
 15. Aqifi March 21, 15:40

  U kush ben politike pse lnuk argohet dhe ai vete nga politika se dhe ai ka we ne 1991 .
  O na e hhhh….. o paskal

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim