“Aleks gjaku yt nuk ka shkuar kot. Ti tregove se shqiptarët nuk vriten vetëm për gardhe, por dhe dinjitet”

January 20, 2016 19:45

“Aleks gjaku yt nuk ka shkuar kot. Ti tregove se shqiptarët nuk vriten vetëm për gardhe, por dhe dinjitet”

Dritan Hila ka dashur të kujtojë Aleks Nikën me këtë foto, duke thënë se gjaku i tij nuk shko kot.

“Kush të vrau, bëri një vit burg e doli; kush urdhëroi, nuk i hyri ferre në këmbe; kush të nxori në pritë, bën sikur harroi. Gjynah që dy vajzat nuk do ta njohin babën e tyre e t’i nuk pate mundësi t’i gëzojë. Ty të qoftë dheu i lehtë or mik, se mund të kishim qenë edhe ne. Por nuk ke shku gjak hup. Ke treguar se shqiptarët nuk vriten vetëm për gardhin e oborrit, por edhe duke protestuar për dinjitetin e tyre”, shkruan Hila, që ka postuar edhe foton kur Aleks Nika u vra.

January 20, 2016 19:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*