Alibeaj: Edi Rama dhe Vangjush Dako kanë rënë në grackë

November 8, 2018 14:17

Alibeaj: Edi Rama dhe Vangjush Dako kanë rënë në grackë

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj deklaroi se mbizotëron ende heshtja “nga ata që mbajnë përgjegjësi për vjedhjen e votave, për hetimin, gjykimin dhe burgosjen e krimit dhe të politikanëve të lidhur me krimin, pas skandalit të bashkëpunimit të Vangjush Dakos me bandat kriminale për vjedhjen e votave në Durrës”.

Edi Rama dhe Vangjush Dako kanë rënë në grackë, nuk po gjejnë qetësi nga makthi i dosjes 339. 3 përgjimet janë maja e ajsbergut e provave se Vangjush Dako e qeveris Durrësin me bandat më të rrezikshme. Vangjush Dako duhet të arrestohet pa vonesë”, theksoi Alibeaj.

Deputeti demokrat shtoi më tej se “mosarrestimi i Dakos dëshmon kapjen e shtetit nga krimi i organizuar, shkatërrimin total të Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe hedh në erë alibitë qesharake për suksesin e reformës në drejtësi”.

o.j/dita

November 8, 2018 14:17
Komento

7 Komente

 1. Gjenerata 1964 November 8, 15:09

  Ik mor zvaranik se ns dhembin syt kur te shikojm.

  Reply to this comment
  • Turi November 8, 17:07

   Ha mut ha. Asnje sju beson dhe sju degjon me genjeshtrat tuaja. Mendoni se duke dhene deklarata do te hiqni vangjushin sic kontribuat ne heqjen e Tahirit apop0 Xhafes. Por Dakos i lepini ato poshte, suxhukun e Rames, sic tha ajo e leshelise.

   Reply to this comment
 2. Vehbiu November 8, 17:31

  Vellane tend ku e ke o moterqire??? Ja ke cuar sapunin se po ja vjaskojne ullukun e taraciles ne burgjet e Gjermanise. Pleh i plehut.

  Reply to this comment
 3. Gopisti i fundit November 8, 19:13

  Ty te ka rene gracka ne koke me kohe, por si budalla qe je nuk e kupton dhe versule Perpara si musketjer. Ti je nje bastard kolaboracionisti i ndyre, qe jo ne politike por ne fare te dheut nuk duhet te ishe, jo per gje tjeter por si mashtrues, dhe helmues i oplnionit publik. Shkurt, je fare e keqe.

  Reply to this comment
 4. huri Monikes November 8, 20:57

  Ali-beu dhe çingiet e tij ! Ku e ke vellain ti? Fol qeni mutit se tani duhet te shkoshe ne vere te sateme edhe ti. Bastarde qe na late jashte europes dhe torutruat gjithe te rinjte te levizin lirshem, te punesohen kudo ne Europe pa probleme. Fashista!

  Reply to this comment
 5. Genti November 8, 22:15

  Akoma histori me kukulla pe lecke.Po ce o ce ?
  Zagare si ty e rrotull teje dine vetem te lehin nga urdherat e Buceve BERISHA_META.Populli e kupton tani synimet e lukunise tuaj.Ne nuk ju besojme me ,ka ikur ajo kohe qe si qorra ju besuam.Mjaft me vjedhje e vrasje te tipeve PD_LSI.Me shume veshtiresi e pengesa ,populli yne p e sheh qe pak nga pak dicka po behet.Gabime ka kjo shihet por nga ana tjeter po shohim qe shinat mbi traversen e se ardhmes po hidhen per mire.Pak nga pak po ja ndjeme eren e nje shteti ashtu sic duhet.

  Reply to this comment
 6. demo November 9, 08:59

  Ju ka dale llafi ketyre te PD.Te gjithe ata qe jane perfolur nga xhadoret e PD,kane perfunduar o ne pension te parakohshem,o ne ne burg.Vetem Rama qendron i vetem ne kembe si Shtylla e Shtyllasit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*