Alibeaj: Ja pse e braktisa fushatën e PD-së

March 2, 2015 09:33

Alibeaj: Ja pse e braktisa fushatën e PD-së

Enkeled Alibeaj ka shpjeguar arsyet pse u tërhoq si koordinator i fushatës zgjedhore në Tepelenë dhe Memaliaj.

Nuk kam çfarë t’i ofroj Tepelenës dhe Memaliajt pasi nuk kam mbështetje personale të elektoratit dhe nuk kam se si të maksimizoj votat. Ndihem i panevojshëm, së paku gjatë këtij procesi”, ka thënë Alibeaj për Panorama

Ish-ministri i Drejtësisë ka thënë gjithashtu se shpërndarja e koordinatorëve të fushatës ka qenë në disproporcion me kontributin e dhënë.

Kam marrë mbështetje të madhe në votimin për Këshillin Kombëtar por edhe për Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë.

Nuk mendoj se këto vota duhen vetëm për të përkëdhekur sedrën. Shpërndarja e të deleguarve nuk ka pasqyruar aspak kontributin e dhënë”, tha Alibeaj.

March 2, 2015 09:33
Komento

7 Komente

 1. shpatar March 2, 09:38

  Ahhh more djalosh .Ta kam thene me kohe por sic thone nga anet tona:I Ri si Veriu . Te rrofshin dipllomat shkelqyshem qe ke marre .Nuk e shtrove bythen mbas bangave te shkolles por doje te beheshe politikan .Ndoshta te ka marre ne qafe Kaci ziu .

  Reply to this comment
 2. Vladimir March 2, 10:07

  Ky karierist i pa skrupull, ushtar besnik i qoftelargut, i lidhur me fije te dukshme e te padukshme qarqe antieuropiane- eshte modeli me i shemtuar i brezit te nepunesve te shtetit te ketyre dekadave te fundit. Duhet pena e Balzakut per te pershkruar karaktere te tilla te perbindeshme. “Diploma te shkelqyera”!!! Nuk e bejne diplomat njeriun, por urtesia, miresia, sensi i sherbimit ndaj vendit dhe njerezve; veti te cilat nuk ekzistojne te te tilla mostra. PD ka bere mire qe eshte distancuar prej tij, por do te bente edhe me mire po te largonte se pari qoftelargun me gjithe banden e tij.

  Reply to this comment
 3. caci March 2, 12:10

  Zoti Alibeaj kishte menduar, se duke isherbyer me zell te madh dhe mbrojtur cdo shpifje dhe genjeshter te mjeshtrit te madh te shpifjeve dhe trillimet, kujtoi se do te ishte i vecanti i P.D.-s Po s’do tja dij Berisha, kur ka siklet ay shet apo mohon dhe me te dashurin dhe’ engjellin’ e bemave dhe te veprave te tija te gjatin Lul Basha, biri shpirteror i familjes tij.

  Reply to this comment
 4. Kujtim Kaziu March 2, 12:42

  Zoti Alibej e ke braktisur athere kur nuk duhej je shume vone dhe nuk ka vlere https://www.youtube.com/watch?v=CxK6e4U88OM

  Reply to this comment
 5. lulushi March 2, 12:57

  alibeja vajte per leshe dhe ti ashtu ikshi te gjithe se jeni bere te neveritur ju cpifsat e bandes se salushit

  Reply to this comment
 6. Ardenica March 2, 13:01

  Qe e braktise fushaten e PD ke ber punen me te mire. Duhet te kuptosh se ju te rinjte jeni yshtur e perdorur nga Saliu si kamikaz politike. JU kini mbrojtur me fanatizem Saliun e Saliu kur e pa se duhet qasur familja ne drejtimin e PD U DHA SHQELMIN SI E KA ZAKON.
  Eke len vetem Halimin . U lodh se lehuri korbi edhe pse hengri nje pjate me sup. Po sa prezenc i jep vetes qarrataj kur flet! Tamam sikur ka ren nga qielli e sikur populli nuk e njeh se cili eshte. Sikur nuk ka qen ai edhe minister i shtrembersise. Po na duhet se na ben per te qeshur edhe kur nuk na qeshet. Tamam si personazhi pisanjosi te 7 xhuxhat.

  Reply to this comment
 7. luli March 2, 13:19

  pale pale ky ka qen edhe i internuar , vjen nga shtersa e te persekutuarve te leshit hhahhah samir ja kan bere QENIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*