Alibeaj: Procesi të mos merret peng. Unë, përfaqësues i viktimave

May 21, 2018 14:14

Alibeaj: Procesi të mos merret peng. Unë, përfaqësues i viktimave

Deputeti Enkelejd Alibeaj ishte zyrtari i fundit i Partisë Demokratike që dëshmoi këtë të hënë në Prokurori lidhur me audiopërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Agron Xhafajt.

Në një komunikim me gazetarët, Alibeaj tha se ka bërë kërkesë në prokurori që të jetë përfaqësues i “viktimave” shqiptarë të cilët ekspozohen ndaj fenomenit kriminal të trafikimit të drogës.

Më tej ai tha se procesi nuk duhet të merret peng nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

“Duke qenë se Kodi i Procedurës Penale, ligji ka ndryshuar dhe parashikon ndryshime që përfaqësues të viktimave kanë të drejtë të marrin një pozitë proceduriale brenda procedimit penal, unë shfrytëzova këtë mundësi, qoftë edhe në statusin e deputetit, përfaqësuesit të publikut. I bëra kërkesë prokurorisë që, që sot e në vazhdim të jem përfaqësues i viktimave të këtij fenomeni kriminal.

Që do të thotë, sipas parashikimeve ligjore unë deputeti Enkelejd Alibeaj kam të drejtë të kërkoj  thirrje dëshmitarësh ,bërje aktesh, akte të tjera hetimore, si një mundësi që procesi penal të mos merret peng nga Rama dhe nga Xhafaj. Viktimat janë të gjithë shqiptarët”, tha Alibeaj.

Më herët dëshmoi në Prokurori deputeti Ervin Salianji, si dhe Gazment Bardhi, Këshilltari ligjor i Partisë Demokratike.

s.a/dita

May 21, 2018 14:14
Komento

9 Komente

 1. Viktimat e Lazaratit May 21, 14:34

  Po, edhe une do jem perfaqesues i viktimave te Republikes te Lazaratit, keshtu qe bytha e Saliut qe ti bjen me llape, do jape hesap nje me nje.

  Reply to this comment
 2. viktima May 21, 14:45

  Ne fakt , ka te drejte , si viktime e perdorur keq nga luli, ka nevoje vete per perfaqesues .

  Reply to this comment
 3. Maxhuni May 21, 14:55

  Ti ke lehe si teper e tash paske rene ne bythe.Nuk dukesh aq naiv sa te shkoshe ne mendje te nje injoranti kurvar si Salianji e nje deshmitari te kalibrit te Babaljes.Tani ku eshte roli yt ,me siguri i ke treguar Prokurorise.Ju kisha lutur ne fund mos te mbetet autori dhe heroi i inskenimit i shkreti hallexhi se paku ju pranonje se i ndihmuat te bleje hashashin.Ndoshta kualitet Llazarati.

  Reply to this comment
 4. Kaçi i zi May 21, 15:54

  Ju e kishit politike qeveritare hashashin. E tha vete Saliu ne tv. Po ca ti besh qe ne kete shtet nuk funksionon logji.

  Reply to this comment
 5. XXXL May 21, 15:55

  I paska kapur tmerri, kerkojne te behen “perfaqesuses” te viktimimave te Berishovicit, te Gedecit, Lazaratit, etj etj.
  Po mire ore toci Ali-beu qe ke qene edhe Minister i Padrejtesise, Deputeti a nuk eshte perfaqsues i popullit, apo kerkon te behesh edhe prokuror, gjykates edhe gjeneral per te vrare si me 21 Janar sic bene Sali-Lulushi.
  Kete mandat nuk t’a jep kush e keni pasur sa here ne qeveri ka qene kopili i Zeheres, Sali Kar-axhic, u mesuat keq.

  Reply to this comment
 6. Arbeni May 21, 17:23

  Ju si gazete Dita minimalisht duhet te pergenjeshtroni rrenat tuaja te para ca oresh ku thate se Alibeaj i beri bisht vajtjes ne prokurori. Ah mor qyqare, mbetet duke shpifur si sherbetore te zellshem te nje qeverie rrenacake

  Reply to this comment
 7. Referendum per arrestimin e koleres sali May 21, 17:35

  Ti je perfaqesusi i xhihadizmit berishian.
  Gjate luftes te paret e tu bashkepunonin me pushtusit dhe vrisnin shqiptaret.
  Sot ti bashkepunon me kriminelin komunist saleh per te shkatrruar Shqiperin.

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA May 21, 17:37

  KUR UA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !
  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXIU, UA PSHURRI NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic May 21, 19:08

  Tani ti o nipi i Haki e Isa Toskes do te jepni llogari para drejtesise deri ne nje.
  Vellai yte vrau njeri ne Gjermani e ti ishe minister, perse nuk dhe dorheqjen kur ti ke ne familje kriminel.?
  Po d3eputet perse kandidove.?
  Dije mire se ti rrjedh nga nje familje gjakatare. Isa toska ka prer hapur njer ne qafe jo me thik pore me shrre.!
  Edhi ti po te kishe gje ne dore te njejten gje do te bejshe si dajuaj yte.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*