Alket Hyseni nxjerr emrat: Miqtë e Berishës që grabitën tokat në Ksamil

March 29, 2018 14:28

Alket Hyseni nxjerr emrat: Miqtë e Berishës që grabitën tokat në Ksamil

Deputeti i partisë Socialiste Alket Hyseni foli për herë të parë ditën e sotme në Kuvend, pas akuzave në përfshirjen e grabitjes së tokave në bregdet.

“Deklaroj me përgjegjësi që akuzat janë thellësisht të pavërteta, por gënjeshtra me qëllime politike. Asnjë pasuri e imja nuk ka prejardhje të parregullt dhe të paligjshme. Rrjedh nga një familje njerëzish të drejtë e të ndershëm, që respektojnë shtetin dhe me këtë frymë më kanë kultivuar. Familjen Bua nga Dhërmiu, që nuk e njoh, ka një konflikt të brendshëm prej shumë vitesh, për një pronë të lënë me trashëgimi. Konflikti ka lindur kur ka vdekur nëna dhe ka lidhje me testamentin e saj”, shpjegoi Hyseni.

Më tej, deputeti shtoi se “ky konflikt duhet të lihet atje ku e ka vendin”.

“Është pronë që e kam marrë me të ardhura totalisht të ligjshme dhe që e kam deklaruar vetë. Toka që pretendon akuzuesja nga testamenti është e bllokuar”, tha Hyseni.

Gjithashtu gjatë fjalës së tij, Hyseni publikoi të gjithë emrat e përfshirë sipas tij në grabitjen e pronave në bregdet.

Akuza nisi për deputetin e PD-së Flamur Noka: Kush është Flamur Noka? Vetëm në Sarandë ka vjedhur një pallat të tërë. Është ndërtuar një pallat për të pastrehët dhe Noka ka 3 apartamente. Të tjerë që kanë marrë janë: Fatmir Noka, Mevlan Noka, Lule Basha nga Kukësi.

I keni këtu një tur qeveritarësh të PD. Nga 30 hyrje gjithsej vetëm 3 persona janë nga Saranda.

Më pas Alket Hyseni akuzoi ish-kryeministrin Berisha për tokat e vjedhura në Ksamil, duke përmendur dhe miqtë e tij të përfshirë: Për të mbërritur te doktori i cili ishte shumë i acaruar dhe ju e dini pse acarohet doktori. Doktor në 5 shtator miqtë e familjes tënde kanë vjedhur 30 hektarë tokë në Ksamil, e ka marrë shoku i djalit tënd. Dhe për dy ditë i ka kaluar një shoku tjetër. E njeh qytetarin SH.B dhe Rahman Selmanllarin, 30 hektarë secili kanë.

Sakaq, Hyseni tregoi gatishmëri të plotë për t’u paraqitur në Prokurori dhe për të hetuar për akuzat që janë hedhur.

 

o.j/dita

March 29, 2018 14:28
Komento

17 Komente

 1. mirel March 29, 15:28

  Apapapa..dhe vete Balzaku i Fshatareve do ish tmerruar nga pamja e ketij djalli qe ja kalon pritit te Balzakut.
  Ketu luhet tamam drama e Egeve.

  Reply to this comment
 2. Fat man March 29, 15:40

  Akoma merreni me Saliun, perse nuk kerkoni kush e le te lire kete kriminel i faktuar me prova, fakte me ze e me figure, eshte i zhytur ne gropen e mutit te krimit dhe vjedhjeve se bashku me familjen Shkerdhenin dhe Gita Korbin dhe Sllobodanken e Fondacioneve.

  Reply to this comment
 3. Doni apo nuke doni ju o mizakali,Drejtesia do te behet. March 29, 16:58

  O fat man,po ramovicerit jane ne krie te istitucioneve ligj nxjerrese e ligj zbatueset,perse ata nuke veprojne ndaj krimit me pushtet dje dhe atije sot t’ja marrin c’ka kane rrembyer nga fuqia e lekeve te piset dhe e pushteteve,apo beme baba qe t’u ngjaje i thone ketije denoncimi apo kesaje keqardhjes tuaj,o fat mjalti (muti).
  O mizekali,po ps dhe pd deri me sot me te share e me te bere po rrembejne nje Shqiperine te tere,pa i hyre gjemb ne kembe deri me sot,aqe sa ne zgjedhjet e fundit parlamentare SOVRANI i nxorri te dhjere por “krenare”.Kjo kesoj se te kujtohet o mizekali?Dhe kure SOVRANI me USA dhe BE kerkuan dhe kerkoje me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e dekriminalizimit,qe do te pastrojne plehrat nga te tre pushtetet,plus pushtetin lokal dhe ate pjese te biznesit e medjas qe akoma vazhdojne duke pastruar leket e krimit.Prisni se nuke keni pare gje akoma,kure e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje enderr dhe e nesermja e afert nga bange e akuzes ne burg ne Rec,ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.

  Reply to this comment
 4. Claus March 29, 17:08

  E kane doren te rende fshataret, pale po te jesh pastaj dhe cam.
  Me nje emer komplet fshataresk, me ato syze qe i rrine me shume mbi balle se sa mbi sy, nje ish-doganier qe me shume duket si nje magazinier patatesh eshte bere latifondist dhe milioner ne kurriz te njerezve duke rrembyer toka andej ketej.
  Ky ka qene dhe ne ate komisionin parlamentar per Vetting a per vendosjen e asaj prokurores qe tashme eshte bere si gjithe te tjeret, Arta Markut a Loke Frrokes a si quhet.

  Jane keto fytyra qe nuk kane nje fije morali, pa le tu skuqet fytyra kur bejne juristin specialist per te bere ligjet e Republikes se Shqiperise, bashke me ate qe mban nje emer ariu, si Ulsi.

  Atyre po tu hapesh te gjitheve defteret dalin “te pabreke na gjeti dita, milionere na gjeti darka”.

  Keshtu paskna qene keta dordolece me keta emra fshatareske qe te duken si djelmosha qyteti.

  Alket, Briket, Jaeld fshatare qe po t`iu bjere dicka ne dore te vjedhin dhe te rrjepin me lekure.

  Na paska qene dhe ne Taske-Force ky “moderni” Alket me mbiemer Hysen me syze ne balle dhe per cfare pa?
  Per ndarjen e pronave!
  Cfare pret lokja Arta akoma, apo tani e ka fajin akoma Llalla?
  Republike e Alketeve me syze ne balle hesapi!

  Reply to this comment
 5. intelektuali March 29, 17:41

  HAJDUTI I EDVINIT QE THERRET: “KAPNI HAJDUTIN!”

  Po Edvini ketij UJKU HAJDUT me syze si te gjyshes sime i ka varur melcite ne qafe kur e emeroi si BOSIN e verifikimit te pronave pasi e kishte lene te vidhte si doganier per vite me radhe. Shikoni cfare argumenti idiot nxjerr ky HAJDUT ME CIZME i Edvinit:

  MEQE SALIU KA VJEDHUR TOKA EDHE UNE MUND TE VJEDH???????

  Po pse me keta HAJDUTE ME CIZME dhe me mashtrime enveriste qe krahasohej papushim me Zogun do te hyje Shqypnia ne BE?

  HE MO AMBASADORI I NERUM LU KUSH ESHTE PESHKU I MADH TANI?

  Reply to this comment
  • Vicidolisti Digital March 29, 20:22

   Inteletualuci of my ass. Ashtu e perkthen ti ne ate objekt balte qe ti e quan tru. Ai po thote e kam te blere ligjerisht. Ore u bete Prokurore, gjykates, permbarues qe jepni pretencen, jepni po vete denimin, beni edhe vete sekuestrimin e pasurise se tjetrit. Nuk duroni dot o gjallesa te telekomanduara derisa te dale e verteta por lexoni kazanet mediatike dhe villni pa e tretur

   Reply to this comment
   • intelektuali March 29, 20:55

    Po si kujtoti more bylmez fanatik?

    PO KU KE PARE TI HAJDUT TE THOTE SE “KAM VJEDHUR”?

    Aq me teper ky ULKU me syze qe Edvinit i ka varur mecite ne qafe, duke e emeruar ne fillim si doganier famoz si ajo hajdutja tjeter Spiropali, dhe me pas e ngriti ne detyre dhe e beri BOSIN e verifikimit te pronave dhe ky ULKU i Edvinit i verifikoi mire lart e poshte, para dhe prapa te gjitha pronat qe i erdhen ne dore.

    PO KY HAJDUT ME CIZME ESHTE KAPUR ME PRESH NE DORE?

    Po a hani pyka ju enveristet e Edvinit ne gazeten DITA?

    Reply to this comment
    • Gerti March 29, 22:01

     Intelektual paske marre ne goje preshin e TRITANIT. Kujdes vjaskat e bythes se ato te mendjes te kane lene urraten. Ahahaha

     Reply to this comment
     • intelektuali March 29, 22:18

      Mos qesh kaq shume se te plas temthi dhe iken per dhjam qeni nje hokatar me vijaska, por per t’u qetesuar:

      Beji te fala Saje Qorrit, Ministrit BENIAN te Edvinit qe thote edhe ky si Enveri:

      UNE S’DIJA GJE FARE SE TE GJITHE DROGEN E KANE BERE HABILAJT, KUSHOT E MIJ QE U LASHE VETUREN NE DISPOZICION NE BASHKEPUNIM ME DREJTORET E MIJ TE POLICISE QE TANI JA KANE MBATHUR NGA FRIKA E NDESHKIMIT.

      njesoj:

      Si ky hajduti me cizme i Edvinit qe Rilindja ja kishte varur melcite ne qafe.

     • intelektuali March 29, 22:19

      Mos qesh kaq shume se te plas temthi dhe iken per dhjam qeni nje hokatar me vijaska, por per t’u qetesuar:

      Beji te fala Saje Qorrit, Ministrit BENIAMIN te Edvinit qe thote edhe ky si Enveri:

      UNE S’DIJA GJE FARE SE TE GJITHE DROGEN E KANE BERE HABILAJT, KUSHOT E MIJ QE U LASHE VETUREN NE DISPOZICION NE BASHKEPUNIM ME DREJTORET E MIJ TE POLICISE QE TANI JA KANE MBATHUR NGA FRIKA E NDESHKIMIT.

      njesoj:

      Si ky hajduti me cizme i Edvinit qe Rilindja ja kishte varur melcite ne qafe.

 6. zeni March 29, 19:42

  i mer te keqen ksamilit se ato i ka agim shenedjela nga vlora ..!!!!!???

  Reply to this comment
 7. MH March 29, 19:46

  Kemi te bajme me drogen qe nuk mbeti politikan pa u pushpurisun me njeri tjetrit.
  po kesaj droge prone cfare ti thuhet.

  Reply to this comment
 8. rudi March 29, 20:19

  z.AlketHyseni!Po tregoj nje fakt qe perkon plotesisht me ato qe thua ti dhe eshte plotesisht i verifikueshem ne se lexohet komenti;NE VITIN QE KALOI U SHITEN DY TROJE PIKERISHT NE KSAMIL NGA DY FSHATARE TE RETHIT DEVOLL! ME VLERE 6.000.000 LEK TE REJA ANTARE TE THEKUR TE P.D.DHE ME DETYRA NE PD NK DI E NUK MUND TE THEM JANE BRENDA LIGJIT A JO POR ME CUDIT FAKTI SE SI KETA U BENE PRONARE TROJESH NE KSAMIL NDRKOH QE NUK KANE AS NJE LIDHJE MIQESIE TRASHEGIMIE DHE I SHITEN PIKERISHT PARA 1 VITI DHE NJERIT JU DHA LEJA NDERTOI SHTEPI NE TOKE BUJQESORE UROJ QE CDO GJE TE JETE BRENDA LIGJIT POR DI TE THEM SE PER ZEMER KETA TE PD se.PREFEROJNE MALIQIN !MBASE JA U KA DHENE “luja” ME KOK TE VET! QE TI BEHET PAK QEFI DHE” Intelektualit” dixhital se dicka i pervelon brenda ne mendere dhe ben per te qeshur ambasadorin qe perfaqeson shtetin me te fuqishem te botes dhe armikun e hajdutve dhe te koruptuarve shqipetare!

  Reply to this comment
  • intelektuali March 29, 21:01

   Ore QOLE e Edvinit,

   Po Edi Rama ka 5 e kusur vjet ne pushtet more mavri?

   PO KUR ESHTE KAQE BUDALLA SA TE LEJE NEN HUNDEN E TIJ VAMPIRET E SALIUT TE BEHEN MILIONERE ME PRONA PUBLIKE LE TE JAPE DOREHEQJEN SE NUK BEN PER KRYEMINISTER ATEHERE.

   sepse:

   Une me thene te drejten nuk i besoj kesaj teorie qe e qit Kryeministrin Autoritar Edi Rama si fare debil dhe krejt BUDALLA qe nuk di se c’behet ne shtetin e tij, ne nje kohe qe nuk le asnje milimeter truall ne Tirane te bjere ne toke pa e kapur fluturimthi per te ndertuar Kulcedrat e tij prej betoni.

   Reply to this comment
 9. Dibrani March 29, 20:46

  Love this ,..: Hajduti thot kape Hajdutin

  Reply to this comment
 10. rudi March 30, 05:51

  “Dixhitalit inteligjend”!Ndonse mund te kesh dhe keshilltar per ceshtje juridike por ket here te ka keshilluar gabim ose ka munguar per komentin e peste!Zyrtari me i larte per shkeljet ligjore abuzimet vjedhjet babezine e pronave e mijra rasteve te krimeve te renda e te lehta kushtetuta dhe ish prijsi kanunor nga vicidolli kish ngarkuar LLALLEN ose per ta kuptuar juridikisht prekurorin e pergjithshem qe duhet te hetonte arestonte dermonte keta dixhitalet ai jo vetem qe kete nuk e beri por grabiti jo pak prona qe sot po i sekuestrohen dhe po ndiqet penalisht nga drejtesia qe po vendos LUJA DHE RAMA mos i ngatero gjerat se ty nuk te falen si” inteligjend “qe pretendon se je per kete rast mos akuzo vetem z.LU. dhe Ramen por dhe D.A.SH.qe e quajti non grata ish llallen pikerisht njeriun qe leshon urdhra aresti per babezine e pronave nuk i heton kryeministri “budalla” qe nuk di se cbehet sipas intelektit tend mos haro i dashur intelektual se jane ne arest po per grabitje pronash me nje her sa dermoi qafen i zgjedhuri juaj JO PAK POR’ 4O persona te majte dhe te djathte dhe e fundit detyrat jan te ndara kryeprekurori me krye mininistrin njeri e hengri preshin tjetri vazhdon punon drejton organizon nderton dhe degjon me durim “intelktualet “qe vjellin vrerin nga e mira a nga e keqja kjo hyn ne thenjen (NUK KINI PARE GJE AKOMA) MENDOJ SE TE NDIHMOVA PAK TE KUTOSH JURIDIKISHT SE KUSH LOJTI ROLIN E BUDALLAIT TE DY ME (KRYE) quhen te nje rangu jane por detyrat ndryshojne te pakten kaq pranohe ose ndrysho pseudonimin intelektual se nuk te shkon vere koti se do te te shkonte me per shtat

  Reply to this comment
 11. Arben March 30, 11:08

  NDERSA TI KE VJEDHUR TOKAT NGJITUR

  SHKO MORE BYTHQIR, PLUMBIN KOKES

  KE HAK.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim