Allegri: Bonucci nuk iku për fajin tim

August 11, 2017 13:40

Allegri: Bonucci nuk iku për fajin tim

Në ditën e ditëlindjes së tij të 50, Massimiliano Allegri u rrëfye në një intervistë për “Premium Sport”.

Një nga temat më pikante që u prekën nga trajneri i Juventusit ishte sigurisht lamtumira e Leonardo Bonucci, i cili u transferua këtë verë te Milani.

“Më erdhi shumë keq sepse Leo do të ishte kapiteni i ardhshëm i Juventusit. Do të ishte njeriu i duhur në dhomat e zhveshjes për të transmetuar ADN-në bardhezi. Por, bëri zgjedhjen e tij dhe për këtë nuk ka faj askush. Nuk ka faj ai, nuk ka faj shoqëria dhe nuk ka faj as trajneri”, tha Allegri.

August 11, 2017 13:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*