Nuk mori leje për protestë, shoqërohet në polici Altin Goxhaj. Reagon PD

October 27, 2014 10:10

Nuk mori leje për protestë, shoqërohet në polici Altin Goxhaj. Reagon PD

Altin Goxhaj është arrestuar mëngjesin e sotëm nga policia.

Shkak për këtë është bërë fakti se Goxhaj ka tentuar të bëjë një protestë para Pallatit të Kongreseve, për të cilën nuk kishte leje.

Goxhaj kërkonte të protestonte kundër rritjes së çmimit të energjisë.

Protesta e tij ishte parashikuar në kohën kur kryeministri Edi Rama do të mbante konferencën për nisjen e aksionit të policisë kundër atyre që vjedhin energjinë elektrike.

Denoncimi për shoqërimin e Altin Goxhajt në polici është bërë nga Partia Demokratike.

Goxhaj pasi u mbajt disa minuta në polici, u lirua më pas, duke dalë xhiro nëpër qytet me ish-zëdhënësin e KQZ-së, Leonard Olli.

 

October 27, 2014 10:10
Komento

32 Komente

 1. dada October 27, 10:13

  Nje rrugace.

  Reply to this comment
  • Miri October 27, 15:25

   Une do te thoja nje Xhanavar. Por ta ndalosh eshte gabim i madh. E para nqs jemi vend demokratik cdo njeri ka te drejte te protestoje. Pse duhet mare leje? E dyta i jep rendesi ketij karafilit dhe atyre kerricave te PD. Duket sikur asgje nuk po ndryshon. Sajmir Tahiri koka me gel, Flamur Noka koka me morra. Policia njelloj.

   Reply to this comment
   • korabi October 27, 19:57

    Miri
    Artikulli mese i sakte , kurse sa per Ndoken , eshte bere si partizan i heshtur

    Kurse Sjmiri eshte , Bytha me mut e koka me xhel
    nje fytyre kan te gjith politikanet
    vrari k jan bere te dyja palet ,njeri shet detin, tjetri se ve ujijn ne zjarr per tradheti kometare ne shkall te larte, popull i but shum ne shqiptaret … edhe me serebet u treguam shum te but nejse ishte ndeshje , nuk them te marrim armet, po opozita eshte e vendosur dhe shum ileqare kundrejt armikut numerenje te Shqiptareve , Ata jan armiqt tane jo te Partise Socialiste , zhgejim te madh shum e ult, shqiptaret jan akoma te shperndar edhe te pa vendosur se cfare do te ndodhi ne te ardhmen , ushtri skemi , do te thoni ju jemi ne Nato me po ku i dihet qe Nato nuk ndryson mendim per ballkanin edhe per shqiprin, neve keta na kan mallkuar qe koha e Skendebeut qe nuk na ndimoj njeri, edhe deri tek marveshja e Londres qe na ben copa copa . U pa hapur vendimi i UEFAs urrejtje ne maxsimum vari lesh jem ber pa byth edhe pa tavan …

    Reply to this comment
  • Sali komunisti i pabese dhe serb October 27, 15:45

   PD e pronarit Adolf Berisha, po e mbron arixhiu Altin Goxhaj.

   Reply to this comment
  • adri October 27, 21:26

   Do te ishte gabimi me i madh po te lirohet ne burgu ky militant dhe mashe e lulezim bashes dhe berishes. Ky person ka mese dhjetera here qe shkel hapur ligjin dhe nuk i hyn gjemb ne kembe. Ky person duhet te denohet me burg per shkelje te perseritur dhe te rende te ligjit dhe te behet shembull per gjithe te tjeret qe shkelin ligjin. Absolutisht qe veprimet e ketij persoani shkojne ne favor te atyre personave qe vjedhin energjine elektrike, te bizneseve e fabrikave te cilet vjedhin energjine elektrike nga 24 vjet qe nga 1990 ne Shqiperi dhe nuk duan qe ta paguajne ata.
   Dhe pikerisht per kete aresye dhe arrestimi i bere nga ana e Policise eshte mese i drejte dhe jo vetem kaq por ai duhet denuar me burg per kete verpim te dhe shkeleje te rende te ligjit si dhe hetimi i prokurorise te zgjerohet dhe kundrejt atyre personave bashkepunetor qe kane nxitur kete proteste te paligjeshme.

   Reply to this comment
 2. Naci October 27, 10:15

  Mos e leshoni maskarain…ky eshte nje bythelepires i perjetshem i kriminelit Sali.

  Reply to this comment
 3. Labi Vlore October 27, 10:35

  Ky eshte modeli klasik i Birbos se keqperdorur sa here qe e kerkon rasti.Ushtron “Prostitucion Politik” i maskuar nen petkun e aktivistit te “Shoqerise civile”.Nderkohe qe eshte bushter qe e nderzen Saliu sa here ka nevoje.

  Reply to this comment
 4. paradox October 27, 11:04

  Paskan dale qente e saliut ne aksion sot. FRPD-ja ka dale gjoja si studente, Goxhaj per dritat dhe viktimat e sindromes se Stokholmit per paret e burgut.

  Reply to this comment
 5. Juristi October 27, 11:17

  mos e leshofshin me…eshte nje turp per juristet qe ky specie gezon edhe titullin Avokat

  Reply to this comment
 6. malo October 27, 11:24

  Ky maskara i ka ngjare te jatit. Jane tip spiunash. Ky eshte birbo qe punon per llogari te antishqiptarizmit.

  Reply to this comment
 7. luli October 27, 12:29

  ka mbet pa pun ky legen

  Reply to this comment
 8. Eri October 27, 12:46

  Altin goxhaj eshte Arixhi ne origjine, shihini mbiemrin !

  Reply to this comment
 9. info analitike October 27, 12:59

  Kur policia e Berishes arrestonte sorosianet e “shoqerise civile” (hajde merre vesh se cilen shoqeri civile perfaqesojne) te gjithe ankoheshin se policia po i binte ne qafe dhe po shkelte te drejten per proteste, tani qe arrestuan Goxhajn militantet e majte po nderehen kunder sepse Goxhaj ka njollen e te qenit me prane PD-se. Me sa duket per militantin edhe e drejta per protestes varet nga krahu politik qe mbron.

  Reply to this comment
  • paradox October 27, 13:35

   Ik ore legen

   Reply to this comment
   • info analitike October 27, 17:24

    paradox,
    vazhdo lepij kocken e perditshme me qetesi e mos u bej kaq trim, neuronet te qenkan thare fare perderisa germezon vecse sharje. Ka disa konceptje juridike qe nuk mund te hyjne kurre ne rradaken tende te ngushte te militantit.
    Policia e Tahirit dhe Didit po e tregon veten perhere e me diletante sepse nuk mund te arrestohet nje protestues nen akuzen e protestes pa leje. Te njejtat gjera i bente edhe Tahiri kur ishte ne opozite por me sa duket i ka harruar.

    Reply to this comment
    • paradox October 27, 18:11

     Ik ore legen

     Reply to this comment
     • info analitike October 27, 18:41

      Paradox,
      Ti po qe paske rilindur nga analfabet te pakten te paskan mesuar te shkruash “legen”. Ky po qe eshte nje sukses per ti bere jehone.
      Vazhdo bjeri legenit tani.

     • une October 27, 19:27

      kjo policia e Sajmirit e ka marre shume me te perpjete.
      ti shofim ne te tatepjete..

    • Toni October 27, 18:29

     ahahaha info-SHQUP-I LEPIRJEN e keni juve per zanat+tradite,sa per diletane ndofta i ngaterron me trion e famshem kulicaj-brecani+min i patateve qe mbillte patate ne KUKES dhe i sillte ne TIRONE per ti shitur flamur noka,ku ke pare ti protesta pa leje po pse drejtoria e policise+prefekti per car jane ,ore po mendohuni mire kur komentoni ju flet byha para mendjes,nuk harrohet kurre barbarizmi-raprezalia+ndyresirat qe ka bere 2-ja kulicaj-brecani sidomos ai kurva brecani kafshe qe KANE ZBRITUR NGA MALI ME FRENA DORE SI PUNA E DHISE dhe jane veshur me uniforme,,tung…

     Reply to this comment
     • info analitike October 27, 18:38

      Toni,
      provo te lexosh cfare kam shkruar dhe jo cfare ke ne mend ti. Une kam thene qarte qe po sillen njesoj si policia e Berishes. Iku grupi ciftelia dhe erdhi grupi gerneta (Tropoja vs Tepelena). Sa per “profesionalizem” po e shohim perdite se edhe Tahiri nuk po le gje mangut.
      Kaq te veshtire e keni te pranoni zerat kritike qe ju bejne menjehere te shkumezoni nga terbimi duke i etiketuar “berishiste”, “saliste” etj.
      Pak kamomile do te te bente mire se qenke i turbulluar dhe i lodhur.

     • paradox October 27, 19:28

      Ik ore legen

     • Mark uk October 27, 19:38

      ikore vemje se ti qenke HANDICAPAT fare..

     • paradox October 28, 07:46

      ik ore legen

 10. Butcher October 27, 13:22

  Nje A. Goxhaj qe ka kerkuar te protestoje kunder rritjes se cmimit te energjise elektrike dhe pastaj ca komente te sekelldisur nga kjo proteste. Po pati proteste kunder rritjes se cmimit te energjise, do kemi dhe anti-proteste pro rritjes se cmimit te energjise. Si ne nje film shqiptar ku pasi i marrin drithin fshatari hiqet i gezuar dhe thote : Tani ndihem me mire!

  Reply to this comment
 11. Sali komunisti i pabese dhe serb October 27, 13:24

  Altin arixhiun mos e arestoni se i jepni vlera, nxireni para godines se SHQUP-it dhe futini ndonje loqe ne bythe, para motres se madhe shoqes Lulezime, vajzes se biresuar te Adolf Berishes.

  Reply to this comment
 12. cjapi October 27, 13:43

  Si për çudi, nga mosnjohja e kufijve ndërmjet qytetarisë dhe rrugaçërisë, nga mos respektimi i ligjit me përdhunimin e institucioneve, nga mbrojtja e taborrit të militanteve fanatik partiake deri në pafundësi, Partia Demokratike, sa vjen e dekonspiron kapjen që i ka bërë shtetit tonë, përgjatë tetë viteve të qeverisjes.
  Jo, ky ojqist, por prej institucioneve kushtetuese, ka vendosur në krye militantet e tij.
  Ky, është rasti më fatkeq, sepse është më i degjeneruari në paraqitjen e tij, i vetëm, prej mese dhjete viteve, del përpara dyerve të institucioneve dhe jep deklarata partiake për probleme te funksionimit te veprimtarisë shtetërore..
  Tani PD, e nxorri përsëri nga sëndyku, këtë dhe atë të Sindikatave të Pavarura. Pa dinjitet politika e modës së vjetër.
  Qeverija bën mirë të respektojë ligjin, për tubimet dhe të kontrollojë burimet e të ardhurave. Kaq, sepse paratë nuk janë të saj, janë të mijat, tuajat, tonat, nuk janë të partisë në pushtet.

  Reply to this comment
 13. Pëllumb zaimi October 27, 15:34

  Sa herë që pd-ja ndodhet keq/ porosit të dalë ky dreq/ dhe altini rend që të dalë i pari/ të gjithë thonë doli ky k..i !? Tung!

  Reply to this comment
 14. VforVendetta October 27, 16:15

  KY MUND TE ISHTE VELLAI JUAJ HAHAHAHAHAHHHHAHAHAHAHAHAH

  Reply to this comment
 15. Kris October 27, 17:45

  Altin Goxhaj eshte njeri nga me te poshtrit ne Shqiperi.Pjese e grupit berishian, bythqiri Goxhaj.Asnjeri nuk te ndalon te protestosh! Por keta maskarenj,perfshi ketuArtan Hoxhen,Fevzon,Sandrin,Shkullakun,prec Zogaj,Andi Bushati,News 24. me falni harrova Lubonjen, keta jane specie qe kane qejf te behen nga prapa bashke me Saliun.Qenie te peshtira!

  Reply to this comment
 16. Hm... October 27, 20:09

  nuk lodhen ca njerez duke u perdorur …. te ishte konstant anti qeverive pa dallim ngjyre, i lumte por ja qe nuk po deshmon nje gje te tille.

  Reply to this comment
 17. Dr. John October 28, 00:26

  Dy gjera kam une per ti vene kapak.
  1. Altin Goxhaj eshte maskara i ndyre si te gjithe militantet ushtar nga te dyja anet.
  2. Edhe maskarenjte kane te drejten te protestojne. Ky sot, si ju dje.

  Reply to this comment
 18. Luciano29 October 28, 07:25

  Horr bulevardi …. ushtar i Slobodan salihovicitt VFLP )

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*