Ambasada Amerikane: Dje u dërguan inxhinierë, do ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve

December 2, 2019 13:37

Ambasada Amerikane: Dje u dërguan inxhinierë, do ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve

Mbi situatën e krijuar në vend si pasojë e tërmetit që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit ka reaguar sërish Ambasada Amerikane.

Përmes një postimi në Facebook shkruhet:

“🇦🇱️ | USAID ka dërguar dje inxhinierë strukturash nga Departamentet Zjarrfikëse të konteve Fairfax dhe Los Angeles, të cilët do të ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve në godina dhe infrastruktura, si pjesë e mbështetjes së qeverisë së Shteteve të Bashkuara për rimëkëmbjen nga tërmeti. Ky ekip do të ndihmojë në përcaktimin e shtëpive, shkollave dhe ndërtesave të tjera që janë të sigurta për rikthimin e njerëzve. #ShbaQendronKrahShqiperise”

o.j/dita

December 2, 2019 13:37
Komento

1 Koment

 1. PRESIDENTI MUTA KERKO INTENSIFIKIMIN E TERMETEVE December 2, 14:39

  SEPSE KJO ESHTE E VETMJA MUNDESI

  QE BANDAT PD LSI

  TE SHTOJNE PRESIONIN NE BASHKPUNIM ME

  PROSTITUTEN MEDIE KUNDER KRYEMINISTRIT

  DHE QEVERRISE !

  —–
  CFAR THONE SPECIALISTET E TERMJETEVE NE AMERIKE PER KTE DESHIRE TE

  PRESIDENTIT MUTA DHE GRUAS SE TIJ MOMA?


  SI THA AI SPECIALISTI ;

  “SHQIPERIA ESHTE BER E BUKUR NGA TERMETET ”
  HEEEEEEEJ !!!

  DUKET SI ME QEN NJI KIRURG BUKURIE

  SPECIALISTI SARKAZMES !

  BOLL E ZBUKURUAT SHQIPERINE MIQ TE DASHTUN
  SE ESHTE DUKE NA MARR M’SYSH PEREIA !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim