Ambasada Amerikane jep mesazhin e rëndësishëm: Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës

August 1, 2020 09:58

Ambasada Amerikane jep mesazhin e rëndësishëm: Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës

Ambasada Amerikane ditën e sotme ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për politikën shqiptare.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ata kanë përkujtuar 45 vjetorin e firmosjes së Aktit Përfundimtar të Helsinkit duke sjellë në vëmendje një parim kryesor.

Parimi i sotëm ka qenë që ” përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës”.

“Sot, 1 gusht, ne përkujtojmë 45 vjetorin e firmosjes së Aktit Përfundimtar të Helsinkit. Misioni Amerikan në OSBE po sjell në vëmendje 10 parimet kryesore që u përcaktuan për të udhëhequr marrëdhëniet e ardhshme midis shteteve dhe qytetarëve të tyre. 10 parime për promovimin e paqes dhe sigurisë. Parimi i sotëm 2: Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës”, shkruan Ambasada Amerikane.

o.j/dita

August 1, 2020 09:58
Komento

1 Koment

  1. Pensionisti August 1, 18:46

    Po nderprerja e fondeve per OBSH nuk eshte kercenim e perdorim force?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim