Videoja e SHBA: Si do ndikojë reforma në drejtësi në jetën tënde

July 22, 2019 10:02

Videoja e SHBA: Si do ndikojë reforma në drejtësi në jetën tënde

Ambasada amerikane në Tiranë, ka postuar një video, në 3-vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi.

“Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve?

Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit”, shkruan Ambasada, që ka postuar videon e mëposhtme.

l.h/ dita

July 22, 2019 10:02
Komento

17 Komente

 1. intelektuali July 22, 11:13

  O SA MIR ME KEN SHQYPTAR!

  Po “Venusi” i Enverit ne krye te KLP-se amerikone?

  Reply to this comment
 2. na ish nje here Lu Lu Lu guvernatori i peshqve te medhenj July 22, 11:14

  Nje ambasade pa ambasador brenda eshte si nje qeveri pa kryeminister.

  Reply to this comment
 3. MH July 22, 13:03

  Bravo dhe pershendetje Ambasades dhe gjithe shtetit Amerikan qe po vendos drejtesi per popullin me institucione shtetrore per popullin ku te gjithe te jene te barabarte para ligjit te kushtetutes.
  Kjo video e kjarte ma shume se 1000 leksione.

  Reply to this comment
 4. Dash July 22, 13:44

  I besoj me shume SHBA se kukuvajkave nga te gjitha anet…..pushka top !

  Reply to this comment
  • intelektuali July 22, 15:56

   Mos beso kaqe fort o Dashi me Kembore,

   sepse:

   Obama hyri pa breke ne bythe ne Shtepine e Bardhe dhe doli si miliarder, familja makute Clintonpo keshtu dhe askush ne SHBA nuk i pyet:

   SI I BENE MILIARDAT ME PUNE SHTETI?

   pastaj:

   Edhe Presidenti Trump rezulton qe nuk ka paguar taksat dhe tatimet ne shtet kur bente biznes si miliarder dhe i ka shpetuar Drejtesise amerikone dhe SPAK-u torollakut si rufjan i vertete,

   prandaj:

   O Dashi me Kembore:

   GJELLA ME KRIPE DHE KRIPA ME KARAR

   sepse:

   Sic deklaroi shoku Gramoz Ruci do kohe me pare:

   TE GJITHA TE LIGAT NE SHQYPNI KANE ARDHUR NGA KAPITALISTET E POSHTER

   dhe:

   Mos harro t’i besh te fala Sorosit te Edvinit qe financoi me paret e DASH-it amerikan me Kembore Reformen ne Drejtesi me “Venusat” e Enverit ne krye te KLP-se

   Reply to this comment
  • intelektuali July 22, 15:56

   Mos beso kaqe fort o Dashi me Kembore,

   sepse:

   Obama hyri pa breke ne bythe ne Shtepine e Bardhe dhe doli si miliarder, familja makute Clinton po keshtu dhe askush ne SHBA nuk i pyet:

   SI I BENE MILIARDAT ME PUNE SHTETI?

   pastaj:

   Edhe Presidenti Trump rezulton qe nuk ka paguar taksat dhe tatimet ne shtet kur bente biznes si miliarder dhe i ka shpetuar Drejtesise amerikone dhe SPAK-u torollakut si rufjan i vertete,

   prandaj:

   O Dashi me Kembore:

   GJELLA ME KRIPE DHE KRIPA ME KARAR

   sepse:

   Sic deklaroi shoku Gramoz Ruci do kohe me pare:

   TE GJITHA TE LIGAT NE SHQYPNI KANE ARDHUR NGA KAPITALISTET E POSHTER

   dhe:

   Mos harro t’i besh te fala Sorosit te Edvinit qe financoi me paret e DASH-it amerikan me Kembore Reformen ne Drejtesi me “Venusat” e Enverit ne krye te KLP-se

   Reply to this comment
 5. Myniri July 22, 14:55

  Reforma ne drejtesi leshi. Po behet reforma me video bardh e zi, sikur jemi njerez shkel e shko ne e nuk kuptojme? Duket se nuk jane thelluar ne strukturimin e reformes perderisa e paraqesin me nje video pa ngjyra, dhe ne format 4:3 dhe jo 16:9 sic jane videot bashkekohore. Videoja duhet te kishte edhe versionin e vet katror. Ka shume mundesi qe video te kete ardhur direkt nga ambasada se keta tonet nuk bejne kurre kshu gafash

  Reply to this comment
 6. fteri July 22, 15:58

  O’ sa mirë duket reforma 3 vjeçare në këtë video !…,si i thonë kotë ,qënka si dora e zotit “balancë e drejtësie për popullin ” por kjo është utopi , edhe zoti thotë ,kujdes se mos ju mashtrojnë djajtë ,se mashtrues ka gjithëandaj ,thonë , prisni ,prisni sa mbi barë dhe gomarë veshëgjati ngordhi ……. …..!.

  Reply to this comment
 7. fteri July 22, 16:07

  O’ sa mirë duket reforma 3 vjeçare në këtë video !…,si i thonë kotë ,qënka si dora e zotit “balancë e drejtësie për popullin ” por kjo është utopi , edhe zoti thotë ,kujdes se mos ju mashtrojnë djajtë ,se mashtrues ka gjithëandaj ,thonë , prisni ,prisni sa mbi bar dhe gomarë veshëgjati të hajë bar ……. …..!.

  Reply to this comment
 8. Dash July 22, 16:45

  O ti qe e quan veten ” Intelektuali” , te shikoj qe shkruan shume por nuk ta kuptoj ku e ke zgjidhjen zotrote , na jep mend se ne te tjeret qe e shikojme shume mire se si funksionon kjo bote nuk gjejme zgjidhje me te mire se demokracia amerikane (ta leme menjane Europen kurve ) ,na trego ti se kush jane intelektualet qe mund ta drejtojne kete vend por njekohesisht ti vene mire dhe SHBA …te dyja gjerat sikur nuk te perputhen….une e perseris kam besim tek SHBA dhe leri banalitetet “sorosiane” qe i hane vetem budallenjte….a dhe nje gje ,leri ironite e holla “me kembore” se mua me quajne Dash sic paraqitem dhe nuk me pelqejne pseudonimet fantastike , nuk me pelqen te ofendoj njeri por thjeshte te jap mendimin tim (ne se nuk me detyron te bie ne ate nivel)….jam i bindur qe cfare do lloj qeverie ti vesh shqiptarit si i thone do ti nxjerre bishtin edhe vezes, ne jemi te gjithe filozofe ,trainiere ,arkitekte ,politikane ,inxhinjera etj etj..prandaj ,e perseris jep mendimin tend se si e shikon ti zgjidhjen e drejtesise shqiptare dhe mbarevajtjen e ketij vendi te pafat….dhe mos mu pergjigj mua por jepe mendimin tend per ta degjuar te gjithe se si e mendon “Intelektuali”…..

  Reply to this comment
  • Leonard July 22, 19:04

   O Dash ai qe i drejtohesh ti nuk eshte intelektual. Ai eshte nje vemje vegjetative, i denje per tu klasifikuar ne familjen e dythundrakeve ripertypes, sperme e skaduar e antishqiptarizmes, nje fossil i gjalle I atyre qe kane shitur Shqiperine te te huajt. Shkurt pleh I plehut.

   Reply to this comment
  • intelektuali July 22, 19:06

   Ja ta thote menjehere intelektuali zgjidhjen meqe po e kerkon me insistim:

   Shqyptaret fillimisht duhet te marrin nje HU te madh si kopace dhe te perzene me dajak te gjithe sorosianet qe kane kapluar Shtetin dhe Pushtetin ne Shqypni

   njashtu:

   Sic bene hungarezet qe e njihnin me mire mashtruesin Soros se shqyptaret dhe i mbyllen te gjitha firmat e tij si Oktopode me tentakula te gjata, por edhe shume popuj te tjere te Botes.

   Megjithese ty te duken si banalitete “palo gje”, por qe ne te vertete Fondacionet e George Sorosit jane kulcedra qe “ku i shkel kemba nuk mbin bari” dhe tani kane sajuar me agjentet e tyre te rasin ne burg Ramushin per te ndare Kosoven si “Byreku ne tepsi” me Vucicin, Ramen dhe Thacin, intelektuali publikoi ne gazeten DITA nje material te hollesishem per veprimtarine antishqyptare te George Sorosit bazuar ne nje investigim te kryer nga media italiane dhe kush nuk i beson kjo eshte ceshjte personale,

   por:

   PO NUK U LARGUA GEORGE SOROSI NGA SHQYPNIA, EDI RAMA NUK KA SESI TE LARGOHET NGA PUSHTETI

   Kush te vije pasi te jete larguar Edi Rama? Kjo ceshtje mbetet ne dore te shqyptareve dhe te inteligjences se tyre, Lulzim Basha nuk eshte zgjedhja e duhur pasi eshte kopje e Edi Rames, i paafte ne drejtimin e Shtetit dhe i korruptuar njesoj si ai, prandaj kjo e kaluar e tij e zeze dhe propaganda dallakuke enveriste qe perdor ne mitingjet e tij “Rama Ik! eshte ALIBIA e Edi Rames per te vazhduar hajnine e tij i patrazuar, por e them perseri largimi i Lulzim Bashes dhe i mentorit te tij Sali Berisha eshte ne doren e shqyptareve qe i votojne ata, sepse sic e ka thene edhe Kryeministri anglez, Churchill:

   “DEMOKRACIA PERENDIMORE KA SHUME TE META DHE ESHTE PLOT ME TE LIGA, POR ESHTE SISTEMI ME I MIRE QE KA SHPIKUR NJEREZIMI DERI ME SOT.”

   prandaj:

   Le te jemi me SHBA, por me karar, sepse kur vemjet e Obames deshen te depozitonin Armet Kimike te Asadit ne Shqypni ne mareveshje me Edi Ramen ne terrin e nates duke i paraqitur si “karamele bamiresie” per shqyptaret dru me pre qe i mendonin si kavje eksperimentale, kur asnje shtet tjeter nuk i kishte pranuar,

   atehere:

   SI TE BEHESH FYLLOAMERIKAN?

   Dhe keto deduksione nga intelektuali qe ka shtetesi amerikane qe ne 1945 dhe qe jeton ne SHBA qe nga 1990-a dhe qe ka kritikuar me shume se cdo amerikan tjeter Presidentin genjshtar Obama dhe kulcedren e tij makute, Hillary Clinton.

   Reply to this comment
   • prizem July 22, 22:31

    Ha Ha Ha
    Intelektualeshi qe jeton ne Murriqan dhe i duket sikur eshte ne Manhattan…na mbyten idiopatiket.

    Reply to this comment
    • intelektuali July 22, 23:24

     Nuk jam ne Manhattan te New Yorkut, por ne Palos Verdes, L.A., California, sapo nipi me ka blere nje Cadillac Escalade SUV dhe kur me dorezoi celsat e makines me tha:

     “Gjysh leri idiotet dhe dallkauket fanatike te Enverit ta jetojne si vemje jeten mjerane ne Shqypnine Komuniste te Edi Rames se nuk ja vlen te harxhosh kohen per ta apo harrove se cfare i kane bere familjes sone?”,

     prandaj:

     Mos qesh shume se te fryhet barku dhe te plas temthi

     O BOLE ENVERISTE.

     Reply to this comment
 9. Genti July 23, 08:30

  Shume mire. Kur do te dalin para drejtesise Ilir Meta, Edi Rama, Fatos Nano, Sali Berisha dhe gjithe shpurra politke e krimeve 30-vjecare ne Shqiperi??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim