Ambasada amerikane uron Ismail Kadarenë

January 28, 2016 13:19

Ambasada amerikane uron Ismail Kadarenë

Edhe ambasada amerikane në Tiranë ka uruar shkrimtarin Ismail Kadare me rastin e ditëlindjes.

Në urimin e saj ambasada amerikane e cilëson Kadarenë si një nga shkrimtarët më të mëdhenj të kohës tonë dhe një thesar kulturor i Shqipërisë.

“Gëzuar ditëlindjen Ismail Kadaresë, një nga shkrimtarët më të mëdhenj të kohës tonë dhe një thesar kulturor i Shqipërisë”, thuhet në urimin e ambasadës amerikane.

January 28, 2016 13:19
Komento

2 Komente

 1. shqiponja u be sorre January 28, 14:21

  e uroj dhe une kadarene me nje POR te madh nga mbrapa:

  do ishte mire ta festonim kete ditelindje nqs do kishim shtet shqiptar

  do ishte mire ta festonim kete ditelindje nqs do ta kishte kritikuar vetem nje here IK-SRBIN

  do ishte mire ta festonim kete ditelindje nqs kadarrena nuk do ishte treguar kanibal me enver hoxhen

  kjo ditelindje thjesht nje dasem ne varreza

  Reply to this comment
 2. KUJDES ETIKEN January 28, 14:52

  U BERA I PARI QE KOMENTOJ POR NUK QENKAM I MIREPRITUR

  SA HERE KRITIKOJME AMBASADEN E LU WISNERIT MOS KINI FRIKE TA BOTONI

  AI QE TE KRITIKON AI TE DO

  RUHUNI NGA SERVILAT SE ATA TE FIKIN DEREN

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?