Ambasada e Katarit në Tiranë, pritje me rastin e Ditës Kombëtare

December 15, 2014 15:40

Ambasada e Katarit në Tiranë, pritje me rastin e Ditës Kombëtare

Ambasada e Katarit në Tiranë organizoi sot një pritje në hotel Sheraton me rastin e Ditës Kombëtare të Katarit.

Të ftuar ishin përfaqësues të trupit diplomatik, të politikës dhe medias në Tiranë.

Ambasadori i Katarit në Tiranë Yusuf Al-Sai (në foto sot gjatë pritjes) foli mbi rëndësinë e shkëmbimeve tregtare mes dy vendeve.

Monarkia Kushtetuese e Katarit drejtohet nga familja mbretërore Al Thani.

Me 11 mijë km2 sipërfaqe dhe me rreth 1.8 milion banorë Katari është një nga shtetet më të pasura në botë, falë rezervave të naftës dhe gazit natyror.

 

December 15, 2014 15:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim