“Kujtojmë mos me harrue”, Thaçi në Kukës për premierën e dokumentarit

June 8, 2019 23:12

“Kujtojmë mos me harrue”, Thaçi në Kukës për premierën e dokumentarit

Është finalizuar filmi dokumentar “Kujtojmë mos me harrue” me autor Asllan Bajramin.

Premiera e fimit dokumentar që flet për spastrimin etnik të shqiptarëve të Kosovës nga forcat policore e ushtarake serbe (në vitet1998-1999) u shfaq këtë të shtunë pranë Pallatit të Kulturës “Hasan Prishtina” në qytetin e Kukësit.

Nën drejtimin e Konsullatës së Kosovës në Shqipëri dhe me pjesëmarrjen e veçantë të Presidentit të Kosovës z.Hashim Thaçi, eventi  priti figura të shquara, ish pjesëtarë të UÇK-së  dhe të angazhuar në përballimin e eksodit.

e.t./dita

June 8, 2019 23:12
Komento

4 Komente

 1. geg hyseni June 9, 05:02

  Po nga paria e Tiranes kush e nderoi ket event??!!

  Reply to this comment
 2. TURI EMIGR June 9, 05:49

  po me habit qendrimi i gazetes ndaj aktit te pa precedent te ilir metes .pse kjo heshtje .

  Reply to this comment
 3. thjesht; gjykim realist..... June 9, 14:58

  po te them ty dhe gjithe shqipetareve, gjithe ceshtjen “kosovare” si gjithe ceshtjen”shqipetare” e krijuan …shqipetaret e shqiperise . ishte e jashteligjeshme por dhe amorale kur dy ” spikeret” kosovare ne liri totale nga ekzekutivi shqipetar, bombardonin opinionin shqipetar pa meshire me ndenja te shfrenuara anti sllave alias anti serbe , komplet pa qene nevoja e castit . dihet qe veprimet madhore , kane kohen menyren dhe qellimin e vete . por ne shqiperi perfshire dhe nje kohe te konsiderueshme te periudhes socialiste, jane bere, s’dihet perse me menyren bumerang, veprimet e maredhenieve me fqinjet sidomos me serbet, por cuditerisht dhe me greket e bashkimit europian . i pafshim “hairin” kesaj corbe gjigande . mjere ne, qe s’dim te sillemi me tjetrin, perpos menyres imponuese, te sulltaneve osmanllinj .

  Reply to this comment
  • XXXL June 9, 16:06

   Ky nuk po jetoka këndej pari në që kemi jetu edhe kohen e Jugosll. dhe Serb. ne kemi përjetu urrejtjen çfrenuse serbomaqedone ndaj Shqipërisë dhe shipëtarëve tu fillu nga politika e deri te sporti në orët politike në ushtri hapur flitej për pushtim të Alb. dhe kjo para viteve 80 e mos me folë për akademik dhe gazetarë por nëse ke dëshirë me ditë se si sot mendojnë për shqiprarë lexo portale serbe ose kalo pikat kufitare dhe vrenë rracizëm primitiv ata të vetmit edhe zyrtarisht me qëllim e kanë deformu emrin e vjetër arbanasi në shiptari përse se ata përbëhen me mbi 3 milion rom të asimiluar dhunshëm por lëkuren ende nuk po munden ne ndrrue pra ende janë ciganë

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*