Ambasada e SHBA dënon sulmet me tritol

February 10, 2015 16:38

Ambasada e SHBA dënon sulmet me tritol

Ambasada e SHBA  ka reaguar duke u shprehur se dënon me forcë përdorimin e eksplozivëve në sulmet e veçuara sot në Tiranë.

“Përdorimi i dhunës si mjet kanosjeje dhe trysnie është një akt burracak që minon demokracinë dhe nuk ka vend në Shqipërinë e sotme.

Ambasada e SHBA është krenare të vazhdojë mbështetjen e saj afatgjatë për Ministrinë e Brendshme, Policinë dhe të tjera shërbime të sigurisë të Shqipërisë në luftën kundër krimit të organizuar, trafikut të narkotikëve dhe korrupsionit”, thuhet në deklaratën e Ambasadës Amerikane në Tiranë.

February 10, 2015 16:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*