Ambasada e SHBA-ve mesazh për zgjedhjet: Votoni me shpresë, jo me inat (Video)

June 20, 2017 20:52

Ambasada e SHBA-ve mesazh për zgjedhjet: Votoni me shpresë, jo me inat (Video)

Teksa zgjedhjet po afrojnë, Ambasada Amerikane me anë të një video të facebook ka përcjellë mesazhin e saj për të rinjtë, sidomos ata që votojnë për herë të parë.

Me një spot të realizuar me të rinj, ambasada ka përcjellë mesazhe shprese, duke orientuar të rinjtë që të votojnë duke menduar për të ardhmen dhe jo me inat.

 

June 20, 2017 20:52
Komento

4 Komente

 1. gjermani i fundit June 21, 00:10

  Une do votoj me inat. Keshtu kam vendosur e keshtu me do qejfi, te votoj me inat…Biles te shkarravis me inat ate fleten e votimit duke votuar ate qe ka emrin me te shkurter. Do dal me inat nga qendra e votimit dhe po me plot inat do hyj ne nje kafene. Atje do var ne karrike inatin e do pi nje kafe me dopjo sheqer per te nenta kestet e nastradinit e do kendoj çakerrqejf kengen “N’ato maja rripa-rripa/ ç’u mbush mali me garipa/ qe veten e quajne VIP-a/ perseri te njejtet tipa”. Pastaj do paguaj kafene dhe 100 leksh bakshish per kamarierin qe do zihet me banakierin se kujt i takon bakshishi, do vesh pastaj inatin prape e do dal ne rruge… Pa njeçike inat nuk behen keto pune, prandaj ambasada duhet te shtyje shqipot qe te marrin inat shume e te votojne.

  Reply to this comment
 2. Llapisti June 21, 02:05

  Ambasada do ishte me e besueshme ne mesazhin e saj, nqs do thoshte : Shikoni c´na gjeti ne qe votuam me inat ne Amerike, kemi peshqesh Trampin.

  Reply to this comment
 3. Arben June 21, 07:10

  DMTH, KETA MIQTE NUHASIN SE SHQIPETARET MENDOJNE TE VOTOJNE ME INAT KESAJ HERE?!

  Reply to this comment
 4. beni June 21, 09:47

  Ah sikur te ishte ne vote do te ish bere Muti mullar?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*