Ambasada e SHBA zbardh takimet e kongresmenëve: Temat që diskutuan me Metën dhe Bashën

August 2, 2017 19:24

Ambasada e SHBA zbardh takimet e kongresmenëve: Temat që diskutuan me Metën dhe Bashën

Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë ka zbardhur takimin e sotëm të anëtarëve të Dhomës së Përfaqësuesve Devin Nunes dhe Rick Crawford me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta dhe kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Gjatë këtyre takimeve ata diskutuan çështje të ndryshme, përfshirë aleancën e NATO-s, sigurinë rajonale, bashkëpunimin për mbrojtjen dhe luftën ndaj terrorizmit, si dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Ata vunë theksin në rëndësinë e kontributit të Shqipërisë në luftën ndaj terrorizmit, rolin e vendit në stabilitetin rajonal dhe nevojshmërinë për zbatimin e reformave kyçe.

August 2, 2017 19:24
Komento

6 Komente

 1. jetimet e 21 Janarit August 2, 20:30

  DO KENE NGELUR KEQ PER PARA KONGRES MONAT.Me Bashen edhe mund te takohen si republikane te pa pune po me daj Meten qe nuk perfaqeson asgje!!!?????????

  Reply to this comment
 2. Mos e beso po deshe August 2, 21:42

  Ore a thua te kene qene Kongresmene keta dy tipat?????
  Kane takuar kreret e opozites Like Floririn dhe Lul Shalengjiturin e kane disjkutuar per NATO-n, sigurine rajonale, luften ndaj terririzmit etjdetyra keto qe i takojne QEVERISE.
  Po me Kryeministrin Rama kur e kane lene te takohen….. apo kur ky te jete ne opozite pas 8-12 vitesh?

  Reply to this comment
 3. MH August 2, 23:44

  Ambasada i del puneve para.Din ke te therrasin per takime.
  Ka thirrur dy batakqinjet e kundershtimeve ne forma te ndryshme te miratimit te reformes ne drejtesi e ne veçanti Vettingun.Kjo thirrje len te kuptohet te mos kete ma vrejtje dhe pengesa per arritjet drejt sukseseve nga keto dy batakqinjet.
  Boll na torturuat me luften brenda çadres e drejtuar nga Bashiqi shalengjituri dhe jasht nga “filozofi” shtangist me blloke llogarie per debite dhe kredite financiare ne favor te bilancit Like Floririt.

  Reply to this comment
 4. osumi August 3, 16:59

  “Bir Selam i nenes ke te qaj me Pare, njerin e kam nip dhe tjetrin e kam djale”.
  Kane ardhur nga ana e anes dhe paskan gjetur “xhami” per t’u falur

  Reply to this comment
 5. NJE POPULL August 3, 19:58

  Ama dhe kjo ambasada s’i le rehat . Ata te gjoret sa bene nje cike tualet ,te duken te bukur , ja u prish .Po lerini nje cike , se nga do qe kethehen vetem me dru po i marin .
  Gjynah !

  Reply to this comment
 6. ceku August 3, 19:58

  Imafjinoni te kunderten pra sikur Donalt Tramp dhe Opozitaret ne SHBA te presin Mulin dhe Astrit Pathosin e kete lajm ta konfirmoje Perfaqesia Shqipetare ne kete vend ç’fare ndjeshmeri e ilaritet do te kishte ne shtyp ndonese rreth 62 % e Amerikaneve nuk lexojne gazeta!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim