DATAT: Ambasada Gjermane publikon kalendarin e kthimit të azilkërkuesve

August 18, 2015 16:38

DATAT: Ambasada Gjermane publikon kalendarin e kthimit të azilkërkuesve

Ambasada Gjermane në Tiranë ka publikuar të martën një listë me datat e kthimit në vendet përkatëse të azilkërkuesve nga Ballkani për muajin gusht dhe shtator.

Në listë bie në sy se numrin më të madh të të riatdhesuarve do e përbëjnë shqiptarët dhe kosovarët.

Riatdhesimi i këtyre azilkërkuesve do të bëhet me avionë “charter” si më poshtë:

20.08.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 kosovarë
26.08.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 kosovarë
02.09.2015 – rreth 70 shqiptarë (data e saktë nuk është përcaktuar ende përfundimisht)
03.09.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 kosovarë
10.09.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 kosovarë
15.09.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 maqedonas
16.09.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 serbë
17.09.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 kosovarë
22.09.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 kosovarë
29.09.2015 – rreth 70 shqiptarë
30.09.2015 – rreth 70 shqiptarë dhe 70 kosovarë

August 18, 2015 16:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim