Rezoluta antiruse në parlamentin shqiptar, ambasada në Tiranë flet për “trillime mitike”

October 30, 2019 18:42

Rezoluta antiruse në parlamentin shqiptar, ambasada në Tiranë flet për “trillime mitike”

Ambasada ruse në Tiranë thotë se rezoluta e propozuar nga mazhoranca kundër ndërhyrjeve të huaja në proceset elektorale dhe keqinformimet në proceset demokratike shqiptare është trillim mitik për të justifikuar përplasjet e brendshme në politikën shqiptare.

Sa herë që jemi akuzuar për ndërhyrje në punët e brendshme të Tiranës, ne kemi pritur me padurim të paktën edhe një provë për këtë. Por, miqtë tanë shqiptarë nuk kanë mundur të paraqesin as edhe një provë. Është fatkeqësi që autoritet shqiptare trillojnë histori mitike për të justifikuar “përleshjet” ekzistuese në politikën e brendshme, nga të cilat ne qëndrojmë larg”, thuhet në reagimin e Ambasadës ruse në Tiranë.

Në të njëjtin reagim, rusët hamendësojnë se rezoluta është edhe produkt i ndërhyrjes së ambasadës amerikane në punët e brendshme të Shqipërisë.

l.h/ dita

October 30, 2019 18:42
Komento

8 Komente

 1. intelektuali October 30, 20:39

  Ambasada ruse në Tiranë:

  Ja ju a thote intelektuali një provë për këtë:

  Keto dite gjithe media nderkombetare flet qe ne Bullgari ka plasur nje skandal dipllomatik i papare, sepse autoritetet bullgare kane perzene me hu dhe dajak Sekretarin e Pare te Ambasades ruse ne Sofje si “persona non grata” me akuza per “veprimtari spiunazhi” ne vend ne kete vend antar te NATO-s dhe te BE-se,

  prandaj:

  Ja ku eshte prova, cfare duhet me shume per gerdallat enveriste dru me pre alla Spartak Braho&Lukuni qe qajne nate e dite per LANC-in stalinist te Titos, kriminal dhe bolshevik te Enverit, por nuk shikojne dot qe “Ariu rus” po i troket ne porten e shtepise.

  PO PSE KAQE TE PADITUR I KUJTONI JU SHQYPTARET?

  O Ambasada ruse ne Tirane?

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro October 30, 21:15

  Ambasada ruse ka te drejte. RILINDJA JA KA MARE DOREN INTRIGAVE E MASHTRIMEVE SI PERVOJE NGA BABALLARET E DJESHEM, PO VEÇ ME NJE NDRYSHIM , ATA E KISHIN ME IMPERIALIZMIN ANGLO-AMERIKAN E KETA ME RUSET.

  Reply to this comment
  • intelektuali October 31, 07:52

   Fidel Kastro Antiamerikoni:

   Beji te fala Edvin Droges,

   sepse:

   E ka nje vella kopil te Kristaq Rames ne Rusi qe ka terrhequr me kohe vemendjen e KGB-se se Putinit,

   ndryshe:

   Kush e coi Kryeministrin tone tek Vucici i Serbise per te ndare bashke me Hashim Thacin Kosoven si:

   BYREKU NE TEPSI?

   Reply to this comment
 3. Genti October 31, 06:31

  Cudi. Ketu nuk ka ngele me klloun e hajvan politik qe nga Uashingtoni Brukseli e deri ne Ankara pa futur hundet e pa na dhene mendjet e tyra te “ndritura” per integrim, cintegrim, drejtesi e lufte korrupsionin. Tani edhe Ruset i kishim mangut.

  Nje pyetje e thjeshte. Mundet te na shpjegojne se ku ekzaktesisht i kane futur hundet Ruset, se sa per te tjeret nuk ka nevoje, se i kemi 24 me 7 ne TV e gazeta online dhe offline e i shikojme si telenovelat pa pushim dhe me seriale.

  Reply to this comment
  • I juaji Edi Rama October 31, 08:20

   E kemi te pa mundur te themi se ku kane futur hundet ruset ketu por na e do situata te ribotojme serish librin e Xhaxhit “Rreziku Anglo-Amerikan per Shqiperine” por me titullin te ndryshuar ne “Rreziku Rus per Shqiperine” (keshtu do na brohorase dhe Brukseli)

   Reply to this comment
 4. Kosovari October 31, 10:02

  Shqiptaret endej e kendej Drini. duhet te ver erojne posacrisht subjketete partiake ne hapesirat shqiptare,Sepse ndonjera nga at o,sidomos ato opozit are aktuale, kane pasur veprime qe I kane parapelqyer Rusise.e cila ka kerijuar ndermjetesim perms Serbise,apo edhe perms ndonjerit nga lideret partiake shqiptare.Ket o ndikime ka mundesi t’i kete pasur edhe gjate zgjedjeve te fundit edhe ne Shqiperi e sidomos ne Kosove.Poashtu largimin e shqiptareve nga atdheu ,vecmas keto 4-5 vitet e fundit, ka gjasa te nciten e fina ncohen nga R usia perms ndonjeres nga subjketet partiake shqiptare,apo perms serbise.Sepse ikja kaq e madh e shqiptareve nga atdheu, nuk perkon as me gjendjen e tashme e as me te kaluaren historike te afert apo te larget.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim