Ambasada ruse: Shkrimi i “Mother Jones”, trillim absurd

March 7, 2018 17:19

Ambasada ruse: Shkrimi i “Mother Jones”, trillim absurd

Mbi shkrimin e revistës amerikane “Mother Jones”, ku hidhen dyshime mbi burimin e parave të përdorura nga Partia Demokratike për lobim në Uashington dhe ku ka indicie të forta që këto para burojnë nga dy kompani ruse, ka reaguar edhe Ambasada ruse në Tiranë.

Ajo thotë se ky material është një trillim krejtësisht absurd, i cili ngjall keqardhje të thellë dhe nuk meriton komente të hollësishme.

Ambasada ruse thotë se spekulime të tilla janë pjesë e kontekstit të një fushate të pistë mediatike që është iniciuar nga mediat perëndimore kundër Rusisë me qëllim imponimin e një perceptimi të shtrembëruar për Rusinë dhe për të minuar zhvillimet e mundshme pozitive në bashkëpunimin midis Rusisë dhe Shqipërisë.

Ambasada thekson se ndryshe nga disa vende perëndimore, Rusia i përmbahet fort parimit të mosndërhyrjes në punët e brendshme të shteteve të tjera, përfshirë edhe Shqipërinë.

o.j/dita

March 7, 2018 17:19
Komento

5 Komente

 1. TLN March 7, 17:22

  Rrace e qelbet. Te pangopur me dhune e terror. Kafshe te egra Siberie.

  Reply to this comment
 2. lylsumq!mi Rropsi me Patent Nderkombetare March 7, 17:57

  nqs Trillimi
  eshte frymezuar nga maredhenjet
  erotike Ruso -Financimit & Lylrropsiqimit ,
  mundet te tingelloj edhe si Absurde

  Reply to this comment
 3. alfons March 7, 20:33

  PSE DUHET TJU BESOJME JU RUSET QE PUNONI NEN ROGOS A NUK JENI JU QE FUNDOSET Z KLINTON DHE I BETE CORBE ZGJEDHJET NE AMERIKE E JO NE SHQIPERI QE E VERTITNI SI TJU DOJE MENDERJA POR GJETET SHESH SE EVROPA KA FRIKE NGA BALKANASIT SE MOS PRISHEN SE KERKOJNE PUNE PER DY LEK ME SHUM SE I MBAJNE SYTE MBYLLUR DHE NUK DUAN TE SHIKOJNE 400000 MIJE SHQIPTARE PUNOJNE ME ORAR PA ORAR PA PRETENDIME KOKE ULUR E GOJE KYCUR NE PUNET ME TE RENDOMTA NE GREQI POR QE U BENE MBI 20VJET QE JANE PA DOKUMENTA ME CA BEVEOSE BLU QE I PAGUAJNE SHTRENJT DHE BEHEN SHEMBUJ CA HAJDUTE CA DROGAXHINJ POR QINDRA MIJRA QE LAJNE HALETE NUK PERMENDEN KURE POR NJE KARTE TJU MUNGOJE E NZJERIN TE PA LIGJESHEM ME MIJRA TE RINJ KANE PAGUAR PER TE MARE PASHAPORTA POR ME SHPEJTESI JA U XHVATEN PARET DHE DOSJA SHKON NE KALANDRAT GREKE E BEJNE BUJE SE DO PAISEN ME PASHAPORTA POR SA XHVATIN LEKET PRIT GOMAR TE MBIJE BAR NDAJ DHE JU RUSET KINI TE DREJTE TE BENI SI JU DO QEFI SE BUROKRATET EVROPJANE TREMBEN NGA MEDJAT E KRONIKAVE TE ZEZA PER SHQIPTARET KRYESISHT

  Reply to this comment
 4. Alban Dega March 7, 22:10

  MARINSI AMERIKAN “BRAWN ”…
  MUZHIKU RUS PUTIN … APO NACALNIKU SALI BERISHA !?

  – Maska dhe fytyra e e vertete e nje ” bande gangsteresh “

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  “ CityNews” dhe pothuajse te gjitha mediat shqiptare botuan sot foto dhe fakte te plota ne lidhje me pergatitjen organizative te Partise Demokratike ne te gjithe Shqiperine per protestat destruktive te 13 majit.
  Pjese e ketyre pergatitjeve eshte edhe stervitja dhe pergatitja e “ nje trupe patamilitare” e perbere nga fanatike te PD-se. Pjese tyre eshte edhe “Korpusi Azem Hajdari”, nje bande tipike ala nazisete si nga simobolet e uniformat , i cili financohet dhe drejtohet nga Partia e Cadres se Berishes kunder Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi.

  Miti i “marinsit amerikan Brawn ( !? )” dhe…

  Ne krye te ketyre pergatitjeve eshte “ Marinsi amerikan Brawn” qe nga vet menyra si shkruhet emri i tij ngjall dyshim dhe nuk para perdoret ne SHBA. Emri apo pseudonimi ka pak rendesi.
  Me rendesi eshte fakti qe shoqerues dhe perkthyes i tij eshte keshilltari i liderit de jure te PD-se Lulezim Basha…
  Sa poshte ka rene Kartagjena. Keshilltari i liderit te opozites ben terxhumanin e nje marisni!? Per te qeshur e per te qare kjo loje e felliqte sa edhe foshnjore e qesharake , aq edhe e lexueshme e Partise Cader e Sali Berishes!?
  Pak perkthyes anglishtjeje ka Cadra sa per te shperdorur nje keshilltar “kryetari” te saj!
  I duhet dhene rendesi “marinsit amerikan Brawn” ne syte e shqiptareve. U duhet shitur sapuni per djathe bashke me mashtrimin qesharak ala Lul Bashici e Sali Karaxhici.
  Mesazhi eshte teper djallezor aq sa edhe trashanik.
  Marinsi Brown e jo Brawn, eshte simbol fitimtar i SHBA-se.
  Hajde cfare keshilltari e perkthyesi ka Basha sa nuk di te shkruaj sakte as mbiemrin e marinsit amerikan!?
  Mesazhi i cadres eshte: Amerika eshte me ne!
  Ky eshte miti!

  Realiteti: Nacalniku serb Berisha

  Realiteti eshte krejt tjeter.
  Uashingtoni hapur e ne menyre te perseritur ka denuar e demaskuar politiken anti-Amerikane dhe antishqiptare te Partise Cader e Berishes kunder Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi .
  Cdo organizem, cdo i paramilitare ala “Korpusi Azem Hajdari”, Cdo strukture paralele e armatosur ose jo, cdo njesi para ose ushatarke qofte edhe “vetmbrotjeje” , kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike kudo ne Bote vleresohet e cilesohet si nje akt terrorist dhe denohet si i tille .
  Cdo personi qe pershihet ne to jo vetem qe nuk i jepet Azil Politik, Karde Jeshile ( Green Card ) apo Shtetesi Amerikane apo euro-perendimore por edhe u hiqet ose arrestohet ne flagrance per terrorizem e veprimtari subversive e terroriste.
  Po pergjegjesine kryesore per akte te tilla e mban rekrutuesi, organizatori, financuesi dhe perdoruesi i tyre ne rastin konkret “Banda e Gangestereve” Sali Berisha, me emrin Partia Demokratike Sali & Shkelzen Sllobodanka Berisha.
  Deshmia me e qarte dhe prova e pakundershtueshme eshte shoqerimi i “Marinsit amerikan Brawn “ nga keshilltari i qehajajt te kesaj bande , Lulezim Bashic.
  Ne kete rast shtrohet pyetja kush eshte Marinsi amerikan Brawn?

  Marinsi amerikan Brawn apo … ?

  Eksperti , ekspertet ukrainas qe ne delir e siper permendi Lulezim Bashic ne Opinionet e Klanit kur u zgerlaq keqazi dhe doli krejt jashte kontrollit, njesoj si Mafia e bosit te tij perballe fakteve rrenuese te Baton Haxhiut dhe Blendi Fevziut !?
  Apo naclniku serb Sali Berisha ?
  Apo ekspertet ukrainas apo ujqerit e vjeter te Putinit !?
  E keta ekspertet ukrainas nuk jane askush tjeter vec ujqerve te vjeter te RIA-s = KGB-se se Vladimir Putinit qe bashke me UDB-ne serbe, Asaline greke, Urbanin hungarez te Kremlinit, jane te vetmit qe mbeshtesin Partine e Cadres se Berishes dhe Korpusin paramilitar Azem Hajdari qe u krijue dhe drejtohet nga Shkelzen Berisha e co.
  Cfare ben e me se merret Kryeprokuhori i Krimit Adriatik Palla dhe kryeprokuhorat e Krimeve te Renda, SHISH-i i Visho Ajaz Gazidedes e paramilitaret e tjere politike Berishes dhe Garda e tij Pretoriane kunder Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi kete e tregon Cadra e krimit, e ngritur mbi vendin e krimit, per llogari e leverdi te krimit dhe terrorizmit antishteteror e antishqiptar ne zemer te Tiranes.

  Murtaja e Botes !

  A ka sot jo vetem ne Shqiperi, por edhe ne mbare Boten krim me te rende e rrezik me te madh kombetar e nderkombetare, mbareboteror se terroizmi?
  Jo vetem veprimi por edhe mosveprimi ndaj tij eshte po ashtu akt terrorisit po aq i rrezikshem me kosto te paripariparueshme ne sherbim te tij dhe kunder lirise e demokracise ne Shqiperi e Bote.
  Ndaj Qeveria, kryeministri, presidenti, policia te veprojne menjehere kunder akteve te tilla terroriste , te ndalojne , arrestojne cilindo qe eshte perfshire ne veprime te tilla duke filluar nga Sali e Shkelzen Berisha, Lulezim Basha e keshilltari i tij perkthyes, “marinsi amerikan Brawn”, qe me siguri do te na dale muzhik rus i Vladimir Putinit !
  Terrorizmi eshte mortaja e
  Botes, kercenimi me i madh per
  njerezimin !
  “Marinsi amerikan Brawn” eshte vetem maska e Berishes dhe Bashes per tu hedhe hi syve shqiptareve se gjoja “Amerika eshte me ne” ne nje kohe qe me ta eshte vetem Beogradi, Shkupi , Athina, Urbani dhe Putini … !

  Reply to this comment
 5. alphade March 8, 12:53

  Po si mendoni ju zoterinj shqiotare te partive politike se
  Ambasada ne Shqiperi do te thote: PO ! Eshte e vertete
  ajo qe thote revista Amerikane: “modher Jones” !!!
  No way ! Kurresesi ! Nuk do ta pranoje nje vetvrasje te tille ! Prandaj dihej paraprakisht qe Ambasada ruse do ta
  mohonte nje gje te tille. Kujtoni vetem faktin e fundit te nderhyrjes ruse me hakerat ne zgjedhje e fundit ne SHBA. Deri me sot kurre nuk eshte pranuar nga ana e
  udheheqjes ruse kjo nderhyrje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*