Ambasada turke në Shqipëri: Qeveria në krye të vendit

July 16, 2016 09:50

Ambasada turke në Shqipëri: Qeveria në krye të vendit

Ambasada turke në Shqipëri nxorri një deklaratë për median, sot më 16 korrik 2016, në lidhje me situatën në Turqi.
“Ajo çfarë ndodhi në Turqi ishte një tentativë për grusht shteti për të rrëzuar qeverinë e zgjedhur në mënyrë demokratike. Kjo përpjekje u rrëzua nga populli turk. Qeveria dhe presidenti jonë janë në detyrë. Në këtë tentativë për grusht shteti nuk ishte e përfshirë e gjithë ushtria por vetëm një klikë e cila mori dhe përgjigjen e merituar nga populli ynë”

July 16, 2016 09:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*