Ambasadorët zbarkojnë në PD, takim me kryedemokratin Basha. Çfarë pritet të diskutohet

September 15, 2020 15:33

Ambasadorët zbarkojnë në PD, takim me kryedemokratin Basha. Çfarë pritet të diskutohet

Pak minuta më parë në Partinë Demokratike kanë mbërritur zv.ambasadorja e SHBA Leyla Moses-Ones dhe diplomatët Soreca e Norman për t’u takuar me kryetarin e Partisë Demokratike.

Pritet që në takimit t’i bashkohet nga momenti në moment ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ndërsa sipas njoftimit, të pranishëm do të jenë dhe Oerd Bylykbashi e Petrit Vasili.

Çështja kryesore në bisedime mendohet të jetë përgatitja për zgjedhjet e 25 prillit dhe mos arritja e dakordësisë mes palëve dje në Këshillin Politik për implementimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor.

j.l./ dita

September 15, 2020 15:33
Komento

2 Komente

 1. i zhgenjyer nga kimengperveshura e rradhes September 15, 15:46

  me eshte mbushur mendja top
  .
  se keto ambasaderra dhe ambasadosa
  .
  jane objekt dhe subjekt i kataklizmose 30 vjecare.
  .
  me dokumeta ky krydemokrati Lul po te ishte ne USA-BE do te ishte ne burg per jete..
  .
  nuk e kam problem se trojka do te vendose ne majin e ardhshem Lul Basharramin k/m
  .
  problemi eshte se nuk shoh ndonje ndryshim nga hallva e qazimit per fashizmin me yllin ne qitje te Lulzimit

  Nese koloneli gjerman ne 4 shkurt 1944 gjeti menyra dhe e largoi xhaferr deven qe vrau shqiptare civile

  perkundrazi ne kohen e fucglobalizmit ( qe e quajne demkraci gabimisht) kur Friendi i Kimes vrau 4 civile u gradua yll ne ngjitje..
  .
  zoterinj ambasaderra dhe ambasadosa !

  vereni lulin k/m ne maj 2021 me menge te perveshura apo breke te ulura por mos na i permendni fjalen demograci se na vjen per te vjelle..

  kush ka pyetje nga komentuesit do japim nje pergjigje me te sakte

  Reply to this comment
 2. Arben September 15, 16:02

  Jemi shtet i pavarur, jemi shtet i pavarur (pacient.i psikiatrikut)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim