Ambasadori amerikan këmbëngul: Politika të pastrohet nga kriminelët

June 2, 2015 11:00

Ambasadori amerikan këmbëngul: Politika të pastrohet nga kriminelët

Ambasadori amerikan Donald Lu ka zhvilluar një takim me kryetaren dhe anëtarët e KQZ.

Burimi pranë këtij institucioni bëjnë të ditur se Donald Lu ka deklaruar në takim se pastrimi i politikës nga kriminelët është një proçes me rëndësi të madhe për demokracinë në Shqipëri dhe për për anëtarësimin e vendit në BE.

Ambasadori amerikan mësohet se gjatë këtij takimi ka vlerësuar vendimmarrjen e deritanishme nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Takimi vjen një ditë pasi ambasada e SHBA përshëndeti vendimin e liderit te opozitës, Lulzim Basha, për tërheqjen e kandidatit të PD për Këlcyrën, Gentian Muhameti.

Një ditë më parë KQZ vendosi të mos regjistrojë Ilir Pjetrajn si kandidat të PD në Kurbin dhe nga ana tjetër të mos pranojë dorëheqjen e Altin Bibës për të kandiduar për kryetar të Bashkisë së Kurbinit.

June 2, 2015 11:00
Komento

9 Komente

 1. 5/1 June 2, 12:40

  Pse mos e quani zotin Lu… LMT LARTMADHERIA E TIJ ZOGU I TRETE..SE I DYTI ISHTE SALI KORBI..

  nqs arrin puna sa largimi I deputetit te KELCYRES nga kandidimi quhet heroizem I BASHES atehere ai vend ka shkuar ne GTS…

  nje popull qe do jete I neveritshem jo vetem per te huajt por edhe per vete shqiptaret normale dhe te ndershem.

  te dekriminalizoje kriminelet kryekrimineli bash-berisha eshte nje terrorizem mediatik nga kushdo qe I ben reklame ketyre vrasesve te 21 janarit dhe krejt shqiperise..

  Reply to this comment
 2. LABI June 2, 13:05

  Po ky ha a pi me kriminelet BERISHA e BASHA. Tani ky po na ben budallenje apo si e ka hallin ky kinezi? Ky eshte mik I lobistit te Sales ne Amerike , si mund te jet kunder Sales?

  Oj kinezo, shqiptaret biologjike nuk dalin nga barku I nenes pa mbrojtur Masterin e Diplomacise.
  Kujdes se e shpelave bojen fare!!!!!!

  Reply to this comment
  • mira June 2, 16:56

   Ky e ka mare vesh se shqiptaret lindin me master Diplomacie, por ky punen e ka me ata mjeshtrat e politikes qe kane mbaruar doktorature Rrufjancie

   Reply to this comment
 3. beni June 2, 15:00

  Po kta jan qe te gjith per tu futur fshesen mor ambasador si te majte e te djathte po me te kriminalizuar jan idrzii pdui e kuq e zi e ekstremit orjental!

  Reply to this comment
 4. superman June 2, 16:32

  kete rilindasit u leqeu ai qokollat pede qe hante e pinte me ramen dhe vilajetin, ndersa ky qe u thote te verteten, duke u bere thirrje hiqni kriminelet nga parlamenti dhe nga gara per bashkite nuk ju pelqen, se gjithe kriminelet jane bere drejtora po drejtojne vendin duke e cuar ne kete humnere qe eshte.

  Reply to this comment
 5. hyu June 2, 16:46

  bravo

  Reply to this comment
 6. Darius June 2, 17:25

  o lu….lulu lu luuuuhuuiiii
  Te gjithe ju u Luuuuuu na keni care K….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim