Ambasadori Donald Lu, takim me Ramën në Kryeministri

February 2, 2018 10:26

Ambasadori Donald Lu, takim me Ramën në Kryeministri

Ambasadori amerikan, Donald Lu, ka shkuar paraditen e sotme në Kryeministri, ku ka zhvilluar një takim për rreth 90 minuta me kryeministrin Edi Rama.

Nuk ka ende asnjë informacion më tepër për këtë takim, por kamerat kanë filmuar makinën e ambasadorit të parkuar para Kryeministrisë dhe më pas ambasadorin Lu teksa dilte nga dera e kryeministrisë dhe i drejtohet automjetit te tij.

Takimi vjen dy ditë pas reagimit të ambasadorit Lu në lidhje me rezultatet konkrete në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

o.j/dita

February 2, 2018 10:26
Komento

5 Komente

 1. A February 2, 12:05

  Zoti ambasador i SHBA-se DONALD LU, kemi kohe qe ndigjojme shume pallavra dhe broçkulla ne lidhje me vettingun.
  Kerkojme rezultate dhe veprime.
  Sepse perndryshe edhe ju beheni te merzitshem, llapazan dhe qe nuk ju ka rendesi fjala.

  Reply to this comment
 2. ardi mamurzaku February 2, 12:59

  Pse zoti Lu e kafajin qe ne jemi te korruptuar si e majta dhe e djathta Z.A?!

  Reply to this comment
 3. Adih February 2, 15:46

  I eshte dhene urdher Rames nga z i ndeuar LU ,per votimin ne parlament te KLD e SAK e tj ,mbasi nuk u votua ne parlamentin e ndyre e te piset shqiptar dje .

  Pesonalisht i jam mirenjohes Amerikes ,DASH e Z LU ,per ndihmen qe po na japin ne popullit shqiptar te varfer , te vjedhur deri ne palce, te lodhur dhe mbi te gjitha te rimarim per se shpejti dinjitetin ,qe na i kane rrexuar per toke sot e 26 vite ,ky tranzicion i pa fund alla komunist ,tamam si nje qen i ngordhur ne rruge pa zot.. Edhe nje here rrespekt dhe faleminderit i nderuar z LU:

  Reply to this comment
 4. Loni February 2, 16:38

  Thank you Mr.Donald Lu

  Reply to this comment
 5. Prokurori Amerikan February 2, 17:03

  Jemi ne dite te rendesishme per zbatimin e reformes ne drejtesi. Peshqve te medhenj u erdhi fundi. Duhet te lumturohemi per kete. Duroni se do te shikoni cudira.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?