Ambasadori Donald Lu, takim me Ramën në Kryeministri

July 6, 2017 11:12

Ambasadori Donald Lu, takim me Ramën në Kryeministri

 

Ambasadori i SHBA në vendin tonë, Donald Lu i është drejtuar godinës së Kryeministrisë paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama.

Ky takim mes ambasadorit Lu dhe kryeministrit Edi Rama është i pari që pas përfundimit të zgjedhje të 25 qershorit dhe pikërisht zgjedhjet pritet të jetë edhe temë e takimit.

July 6, 2017 11:12
Komento

3 Komente

 1. fteri July 6, 16:07

  KAUZA E AMBASADORVE MERITON DEKORIMIN !

  Sot shqipëria po merr frymë më lirisht falë politikës së Edi Ramës dhe një pjese shumë të madhe të PS -së.një përpjekje të madhe të pa lodhur të BE-së ,të gjermanisë , duhet ti jemi mjaftë mirnjoës zj. Merkel dhe SHBA-së që udhëheq shqiprinë në krye të gjitha reformave ,veçanrisht këmbëngulja për weting-un si kryereforma e mbi të gjitha të tjerat .

  Por pa mbështetjen e këtyre aleatve të mëdhej besnik në skenën botrore shqipria nuk do arrinte asgjë me Sali rrumpallën dhe L.Bashën që kërkojn të mbulojnë krimet që kan kryer kundër vendit .

  Si vrojtues e qytetar i këtijë vendi dua të falenderoi thellësisht nga zemra ambasadorin LU dhe Vlauhtin të cilët nuk u ndrydhën as su sprapsën nga sulmet e pa skrupullta denigruese dhe pa baza të një pakice dhe të Strukturave kriminale të PD-së me krye L.Bashën dhe S.Berishën kundër tyre .

  Kjo miqësi dhe trimëri e këtyre ambasadorve ndaj shqiptarve do të mbahet mendë gjatë si miq të vërtet të demokracisë dhe vendosjes së pluralizmit dhe shtetit ligjor në shqipëri .

  Kryeministri i shqipërisë Edi Rama duhet ti dekoroi këta të dy ambasador ,edhe ambasadoren e gjermanisë.,për përpjekjet e jashtëzakonshme pë wetingu-n dhe integrimin euroatlantik të vendit.Kauza e tyre për shqiprinë që duam e shtetin ligjor është mbreslënse,meriton të shpërblehet !!!!!

  Reply to this comment
 2. f.. July 6, 21:22

  !!!!!

  Reply to this comment
 3. f. July 6, 21:23

  ?????!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*