Ambasadori gjerman: Çdo ditë 600 shqiptarë kërkojnë azil

May 6, 2015 10:54

Ambasadori gjerman: Çdo ditë 600 shqiptarë kërkojnë azil

Çështja e azilkërkuesve dhe korrupsioni në drejtësi janë dy probleme shqetësuese për Shqipërinë.

Kjo u pohua nga ambasadori gjermani Helmut Hoffman, në konferencën rajonale të integrimit Europian.

Lufta ndaj korrupsionit duhet të shtrihet së pari në drejtësi.

Në Shqipëri shifrat e korrupsionit janë të larta.

Ka gjykatës që marrin zarfin në mëngjes e pastaj shkojnë në punë.

Kjo situatë nuk e ndihmon aspak vendin tuaj” u shpreh ambasadori

Hoffman shpresu shqetësimin dhe sa i takon azilkëruesve.

Në një ditë 600 persona kërkojnë azil.

Këto janë shifra shqetësuese për ju, Kosovën dhe Maqedoninë.

Emigrantët duhet të kthehen në Shqipëri” është shprehur ai.

May 6, 2015 10:54
Komento

6 Komente

 1. skifteri May 6, 11:15

  *****…..Ke plotsisht te drejte Z.Ambasador I gjermanise mike.Korrupsion ne drejtesi po na vret çdo dite ,po vret shpresat e shqiptaeve ,po na gropos se gjalli.Por prapavije e mbajtjes gjalle te kesaj gjendje kriminle ne drejtesi eshte politika .~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
  • Euro Maloku May 6, 13:19

   Gjermaneve u duhen skllever dhe skllave..sa me shume aq me lire kushtojne
   Gjermani po blen skipetare me shumice…pese leke tufa!

   Reply to this comment
 2. lukas May 6, 11:25

  e tha nje fjale dhe ky!!!

  Reply to this comment
 3. artur May 6, 11:57

  Zgjidhja eshte shume kollaj. Shpallja vend I sigurte. Perse nuk e bejne kete gjermanet ???

  Reply to this comment
 4. Rilindi May 6, 13:34

  Shqiptaret po lene Vatanin nga te “mirat” qe u solli Meta e Rama.

  DASHURIA PER ATDHEUN NUK ESHTE NJE NOCION ABSTRAKT

  POR JANE KETO MALE E FUSHA,

  JANE E KALUARA DHE E ARDHMJA.

  NE DHE TE HUAJ JE SI NJE FILL BARI I I LEKUNDSHEM .

  TEK ATDHEU , TEK I SHTENJTI MBAHU FORT

  SE ATY JANE RRENJET E TUA TE THELLA.

  Reply to this comment
 5. Murlani May 6, 15:18

  Beni i nvestime ne Shqipri , merrni ne dore hekurullat shqiptare dhe minierat fitoni dhe ju dhe nuk u vijne per tu kerkuar azil me shqiptaret , se eshte kollaj me i msu me sha Enverin, e me i lane pa pune tuj shite mallra te huja tash 25 vjet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*