Ambasadori i Holandës: Mustafa u zgjodh kryetar në mënyrë shumë kontroverse

July 17, 2014 16:57

Ambasadori i Holandës: Mustafa u zgjodh kryetar në mënyrë shumë kontroverse

Ambasadori holandez në Kosovë Robert Bosch ka komentuar zhvillimet e sotme në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se Mustafa është zgjedhur kryetar në mënyrë kontraverse.

Ambasadori holandez në Kosovë Robert Bosch ka komentuar seancën dhe zgjedhjen e Mustafës.

“Mustafa u zgjodh Kryetar i Parlamentit me 65 vota prej 120, në një kontroversë të madhe. Ky sipas të gjitha gjasave nuk është fundi” ka thënë ai.

Bosch ka komentuar edhe vendosjen e flamujve kombëtarë shqiptarë në tavolina deputetëve të Vetëvendosjes.

“Vështirë të shihet, por Vetëvendosje i kishte flamujt shqiptarë në tavolinat e saj në seancën inauguruese të Kuvendit” ka shkruar ai.

July 17, 2014 16:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?