Shkarkohet ambasadori kosovar në Malin e Zi, quajti Sali Berishën “psikopat”

July 30, 2014 16:54

Shkarkohet ambasadori kosovar në Malin e Zi, quajti Sali Berishën “psikopat”

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë vendim për kthimin e menjëhershëm në Prishtinë të të ngarkuarit me punë të Kosovës në Mal të Zi, Xhafer Ahmeti pas komentit të tij për Sali Berishën, ku e quante atë psikopat.

Këtë e ka bërë të ditur për gazetën “Zëri”, këshilltari politik i ministrit Enver Hoxhaj, Bashmir Xhemaj.

“Komentet e tij nuk paraqesin qëndrimet e institucioneve të Kosovës. Ministri Hoxhaj personalisht dhe i tërë populli i Kosovës i janë mirënjohës ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha për kontributin e tij të madh për Kosovën”, ka thënë Xhemaj.

Ahmeti e ka quajtur psikopat Sali Berishën dhe e ka shtruar pyetjen se si mundet që një pjesë e popullit të Kosovës ta duan atë.

Defenitivisht ky njeri nuk eshte normal. Cuditem se si ka mundesi te duhet ky psikopat nga nje pjese e shqiptareve te Kosoves… Por edhe nuk duhet te cuditem se shume rralle populli i Kosoves mendon me logjik, mendim kritik dhe aftesi gjykuese. Deshmitar jemi edhe tani”, – ka shkruar Ahmeti në Facebook.

257

July 30, 2014 16:54
Komento

25 Komente

 1. lisi July 30, 14:54

  Po qe se ka ndodhur vërtet një deklaratë e tillë (?) ky zotëria ambasador nuk mund të çohet as me dhi andej nga shkozat e Rugovës.

  Reply to this comment
  • zela July 30, 21:41

   Shqiperia ( sherbimet Inteligjente te shqiperis) ne asnji rrethan dhe ne asni rast nuk do te kishin guxuar qe nji i ashtuquajtur SALI me grua spiune te Bullatoviqve te malit te zi te vinte ne pozita udhheqse prej ku mund te demtoj rende Popullin shqiptar dhe interesta e tij madhore si brenda shquiperis ashtu edhe ne ballkan..pra te medosh se sherbimet inteligjence te shqiperis kane qendruar indifferent dhe ii kane lejuar qe te infiltrohet nji spiune e UDB si Sllobodanka Bullatovic ( vajza e Milica Bullatovic -spiune ordinee dhe e rrezikshe e UDBse ) pra kataklizma qe i ka gjet shqiptaret rrjedh nga ky leshim i sherbimeve inteligjente te shtetit te cilat asesi nuk duhej lejuar qe spiunaja e UDBse qetnike serbe Sllobodanka Bullatovic e konvertuar ne menyre dinake ne Liri Berisha permes qetnikut te UDBse Salji berisha te sundoj ne menyre mizore dhe djallzore shqiperin dhe te perpiqet te shkatrroj qdo gje shqipatre…qifti berisha duhet te kete fundin si qifti Qaushesku en rumani…dhe e tere familja ti ekzekutohet pameshirshem….pameshirshem-

   Reply to this comment
   • Ben July 31, 05:21

    Ah,medet.Te zihet ne goje nje zonje si Liri Berisha nga pacavure.Sa shqiptare ne jug jane martuar me greke safi,minoritar.I bie qe kane qene spiun.Ju e meritonit te mbeteshit ne 2005 si kafshe pa drita,me rruget cope-cope,me kriminel qe benin c’te donin.Berisha ka faje ne politike si gjithe te tjeret.Por,duke thene te paverteta , beheni te pabesueshem dhe kur kontatimet negative per te qendrojne.Shijini filogreket qe keni ne parlament qe po jua zaptojne jugun,o shejtanbudallenj qe vetushqeheni me perralla.

    Reply to this comment
 2. muki July 30, 15:03

  ambasadori k te drejte per berishen por keto gjera nuk thuhen ne publik nga nje ambasador

  Reply to this comment
 3. S.p. July 30, 15:11

  Ne Shqiperi kishte kohe qe njihej per i tille, por shyqyr qe filluan ta kuptojne edhe Kosovaret.

  Reply to this comment
  • lumi July 30, 21:42

   SHQIPERI MORI SHQIPERI SA TRADHTARIN E MAJTE NE GJI NUK PO DIN SE JAN SHKI
   e pershendes zelen . sa per ambasadorin ka bo ni xhest human qe ka tregu te verteten
   per kriminelin srbobo sllav saloviq mitingashi i vuqidolit ni spellar i qelbt qe i shtin hunt ne
   ne brekte me marr er deri ne parlament i perlyn grat e nenat shqipetare esht KRIMINEL
   hoxhpyka qe thot ky qen sali i ka ndimu kosvs rren diten per diell.
   ky kriminel ekalli e rrenoj shqipern me uzina fabrika akademin shqiptare shiti detin grekut
   pruni makarjoset ne kishat shqiptare ku per fat te keq as bustin fanolit nuk ja la ne kish te vet
   sal krimineli e ka ndihmu kosoven po se e shkeli embargon e derivatev te naftes me bullatviqin
   per ta ndimu milloshin ti vras kosovart ti dhunoj vajza e nena kosovare kurse arkani e kish selin ne shkoder i merrke te dhanat per kosovar ka vra me qindra kosovar. ne rezidencen
   tit qenit u taku me gligorovin e milloshviqin me ju ndihmu kosovarve e majti ne burg
   Adem Jasharin elikfidoj remzi hoxhen me gazi dedqenin ky esht ni kriminel i udebes serbe
   hoxh pyka pta tregoj 0.perqind ndihmen qe iberi ky agjent serb kosovarve ky duhet te
   marr denimin kapital .ti more hoxh pyka qe shkarkon njerzt qe folin te verteten je ma i keq
   se ky kriminel familarisht serb.

   Reply to this comment
   • ... July 30, 21:44

    Sali Berisha nuk ka asnje kontribut as per Kosoven as per kosovaret ndaj ky diplomati ka thene te drejten pavaresisht se Ministrit Enver Hoxhaj nuk i pelqen dhe e do me foemos hero Bace Saliun e Vicidolit.

    Reply to this comment
 4. visi July 30, 15:11

  Me paster dhe bukur nuk mund te flitet. Bravo vella ke te drejte. Popul me kar se shqiptaret nuk ka.

  Reply to this comment
 5. LALI July 30, 15:39

  per te qene ne fakt sala eshte psikopat por ambasadori nuk duhet ta thoshte ne mal te zi

  Reply to this comment
 6. dorela July 30, 15:46

  Te verteten ka thene….

  Reply to this comment
 7. ballshi July 30, 15:53

  Me ne fund dikush e that hapur.Ai eshte komplet psikopat.

  Reply to this comment
 8. ALBANO July 30, 16:17

  ju keni te drejte shoku me rroba doku ;;;por a nuk keni gjera te tjera te rendesishme per te folur ;;; qe te shani berishen ;;; se kuptoj cfare llogjike nje ambasador ;;;i cultivuar ;;;; civilizuar nuk flet keshtu ;;;;megjithese flet te verteten per berishen ;;;eshte shkolla e enverit ;;;ka qene besnik i enverit ;;; dhe e ktheu xhaketen ben sikur ;;;

  Reply to this comment
 9. N July 30, 20:07

  ky zoteria foli shqip,e verteta duhet deklarohet,nuk kalohet gjithe kohe me justifikime,koha te provon cfare kualiteti je,individi me vizion behet protagonist i reformave dhe demokratizimi te shoqerise ,lloji tjeter te le pa komb,pa atdhe pa personalite sic jemi ne vend numuro……………….

  Reply to this comment
 10. Ceni July 30, 22:06

  Asnjë udhëheqës i Shqipërisë nuk ka bërë më shumë se Sali Berisha për Kosovën dhe Shqipërinë.
  Ceni

  Reply to this comment
 11. Altin July 30, 22:17

  (“Definitivisht” nuk eshte shqip), ne shqiptaret e paskemi ne gjak ngrenien e njeri-tjetrit. Ky zoteria ambasador mund te shkoje te rregulloje rrotat e ndonje qerreje, se per pune tjeter nuk ja thote. Mendimet e tij personale ti mbaje per vete. Nje gje duhet te shtoj: nese ketij humbamenoje nuk i pelqen mendja e popullit te Kosoves, prej nga eshte dhe vete, ta leshoje pasaporten dhe te kerkoje ndonje strehe gjekundi, ç’kerkon si perfaqesues zyrtar i Kosoves? kerkoi falje te pakten apo ashti si te gjithe dhe ai?

  Reply to this comment
 12. Apojo July 30, 22:53

  Asnjë udhëheqës i Shqipërisë nuk ka bërë më shumë KRIME se Sali Berisha për Kosovën dhe Shqipërinë.

  Reply to this comment
  • Ben July 31, 05:11

   Po pra.Dhe Rruga e Kombit tradheti ndaj Kosoves eshte.Majko qe mblodhi taksen e rruges e beri nje verre ne uje bejeni hero.Trushplare.

   Reply to this comment
 13. malo July 30, 22:57

  Ky ambasadori ka thene te verteten, por ministri Hoxhaj vazhdon te vuaj nga kompleksi i inferioritetit. Se sa ka kontribuar Saliu per Kosoven e di me mire UDBja sesa ministri Hoxhaj, por meqenese ai u ndodhe ne ate karrike ska bere tjeter veç ka traguar pa aftesin dhe servilizmin e tij. Mjer kush e ka drejtuar politiken e jashteme ne Kosove. Saliu ne vetvete eshte fatkeqesia e Shqiperise dhe katastrofa e mundeshme e Kosoves. Te gjithe duhet ta dine se shprehja e mendimit individualisht siç ka vepruar z.. Ahmeti eahte e drejta e gjithekujt. Te tjeret i bien daulles kot.

  Reply to this comment
 14. Apojo July 30, 22:57

  Ky medemek gjoja ministruci i jashtem i Kosoves ka me bo mire me gjet e me i shkarku koqevaret e vet ne Siri.

  Reply to this comment
 15. alfade July 30, 23:40

  Z. Ahmeti ka thene nje te vertete ”absolute” ! Eshte shume e vertete se Berishovici eshte
  psikopat dhe kete se luan as topi ! Por kjo eshte shume -shume pak per cilesimin e Beri-
  shovicit i tille . SALIU nuk eshte vetem psikopat por edhe hajn, mashtrues , genjshtar ,shpi-
  fes, mafioz . Kryebanditi me i madh shqiptar i te gjtha kohrave ! Doni me per kete KRIMINEL
  ZOTI HOXHAJ !

  Reply to this comment
 16. mir July 31, 01:02

  bukur, forte, thjeshte, paster,kthjellet,……………..

  Reply to this comment
 17. lis dushku July 31, 03:33

  Ore minister,ore Hoxhaj,ore hajvan! A je ne vehte ti?Si u pushoka nga puna ambasadori,per nje opinion personal per nje njeri te rendomte,nje deputet i thjeshte i quajtur sali berisha,kur kete opinion nuk e ka paraqitur ne rrethe diplomatike ,por thjesht ne faqen e tij personale?!Ne Shqiperi deputeti sali berisha perfaqeson nje ish kryeminister dhe ish president te paafte,te prapambetur,i cili ne te gjitha mandatet ka zvarritur vendin drejt katastrofes.Nuk po i permendim skicofrenine dhe simptomat e terbimit,qe cfaq here pas here edhe sot ne foltoren e parlamentit!Z.minister i Kosoves,Hoxhaj,ktheje mbrapsh vendimin dhe kerkoi te falur ambasadorit!

  Reply to this comment
 18. BERISHE-PUKE July 31, 03:55

  PO ME UREN C’KISHIN XHANEM…’ Dhente zoti e po ju del gjumi dhe intelektualeve Kosovare. Mjaft e lepite ‘sharpin’ e Berishes ju andej nga Kosova Martire. Shume vidiqen per ate qe ju gezoni sot. Me duket se po doni te mbeteni te ‘verber’. Te vertetat po dalin dita dites, por Kosovaret nuk po duan t’i besojne. Koha ka filluar te tregoje se kush e deshi Kosoves dhe kush ja kishte me hile Kosovareve te pa mbrojtur nga terroristet serb. Ambasadori Xhafer Ahmetaj ka thene deri diku’ nje te vertete qe te gjithe e dine dhe ne qeverine e Kosoves edhe ne Tirane, dhe heshtin, por ai ka harruar se eshte diplomat vella shqiptar dhe jo politikan. Ne fakt ky zoteri burre Ambasador na kujton pikerisht Berishen qe paraqitej ne kancelarite boterore me flamurin e urretjes, dikur per Nanon e Meten e sot per Ramen e Meten. Pra ky Ambasador po ben ate cfare i eshte edukuar nga ish kreu i shtetit meme, Shqiperise zoti Prof, Dr Sali Berisha. Pra cfare ju ka bere te tjereve, po ja kthejne Doktorit. Ku eshte gabimi ketu zoti Minister Enver Hoxha-j rrofsh sa malet. Duhet t’i propozojme Edi Rames qe kete diplomat te nderuar, ta emeroj perfaqesues te Shqiperise ne Malin e Zi.

  Reply to this comment
 19. BENI July 31, 17:00

  Ambasadori mund te shkruaj ne faqene tij ne fb cfare te doje dhe askush s,ka te drejte ta shkarkoje ,qenka servil i serbit si Sale vicidoksi ky Hoxhaj .Me dem se i ka bere Shqiperise e Kosoves Saliu zor se gjen tjeter ne 102 vjet shtet shqiptar Ky kryebandit e ka vendin ne burg ,jo te helmoje akoma me helmin ae nxjerr ,gjithe kombin shqiptar kudo qe ndodhet .Mallkuar barku qe polli kete perbindesh

  Reply to this comment
 20. sejdi August 1, 19:39

  Kejo tregon qe shume intelektuale ose nuk jane ne gjendje te bejne analiza te drejta dhe shkencore osejane pjese e vathit Serb.Po i kujtoj Enver Hoxhes q.e te kujtoje kush e furnizoi Serbine me naft qe te vriteshin Boshnjaket dhe Kosovaret kush kerkoi qe te mos firmosej ne Ranmbuje. Kushe quajti luftetaret e UCK terrorist kush e shkaterroi SHQIPERINE ne 1996 kush ja dha armet popullit ne 96 qe te vriteshin sa me shume SHQIPETARE dhe te realizohej deshira e Serbisekush ivodhi parate e popullit shqipetar ne 96 me firmat piramidale .Bemat e tij nuk kane te mbaruara por niveli i disa intelektualeve KOSOVARE eshte i ulet ose bejne punen e Serbit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*