OSBE pas tryezës: Të zhgënjyer, nuk e qeverisim ne këtë vend

September 25, 2019 12:07

OSBE pas tryezës: Të zhgënjyer, nuk e qeverisim ne këtë vend

Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt është shprehur i zhgënjyer me situatën e krijuar sot në tryezën për Reformën Zgjedhore. në një prononcim për mediat në përfundim të tryezës, Borchardt tha se do shohin më me kujdes hapin e radhës.

Ai u shpreh kundër propozimit të PD-së në tryezën e Reformës Zgjedhore, që të realizohet nga një strukturë e posaçme me përfaqësues të SHBA-së, BE-së dhe OSBE-së.

“Nuk jam i lumtur për situatën që u krijua. Është zhgënjyese. Hapin tjetër do ta shohim. Njerëzit duhet të qëndronin, të dëgjonin në atë tryezë. Ne nuk e qeverisim këtë vend, që të marrim në dorë reformën, ne nuk jemi të zgjedhur. Jemi këtu për të dhënë mbështetjen tonë”, u shpreh ambasadori i OSBE.

j.l./ dita

September 25, 2019 12:07
Komento

16 Komente

 1. qeverisje ambasadash September 25, 12:28

  Ky vend nuk qeveriset nga ju por me keq akoma nga servilet tuaj. Mbas c’do mbledhje te gjithe qeverive nder vite, ministrat shkojne raportojne ne rrugen e Elbasanit. As ne qeverite afrikane nuk ndodh ky servilizem i peshtire ndaj te huajve si ketu. Ky vend eshte parcela eksperimentale ku Perendimi eksperimenton hibride te ndryshme duke lare pastaj duart si Pons Pilati per deshtimet ne shtetformimin hibrid qe kane mbjelle ne Shqiperi as qeverisje, as protektorat por diktat ambasadash.

  Reply to this comment
  • Shpata September 25, 13:13

   Nuk jam plotesisht dakord?!! Leqendisje Ambasadash!
   Tallje mendereje nga pushtetaret tane qe punojne per ‘atdhe’ qe do te thote per ta,fitime pa fund!! Populli ta levizi menderen!!

   Reply to this comment
  • Pirdh pirdh se lirohesh September 25, 15:50

   Po ku beson ti se duhet te raportojne? Te Zeni , te injorantja e lesh e lise apo te hajduti qe kemi per president?
   Ikni ore se lat nam me keto budalleqe ” qeveri ambasadash!”
   Sa te besueshem jane politioanet shqiptare qe tu leme fatet e vendit je dore !!! ???

   Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... September 25, 16:04

   Vaj me det o ambasador … ! Une kisha merak se berisha ishte problemi per keto pune e mezi po prisja te thyente qafen… edhe pse per meten e dija qe do zvarritej edhe ca si harbut skrapari qe eshte.

   Po paska me keq o ambasador! Keta jane te gjithe te bukur, te shendetshem, te gjate e te rritur si burra e gra shteti te vertete nga jashte po te gjithe jane femije 5 vjecare ne mendje more ambasador…. po te gjithe mor ja befsha temen e semes kesaj pune.

   Ne bote loja ka rregulla dhe arbitera kur luhet nga te rritur, por ketu tek ne keta politikane, profesionale e qeverritare nuk njohin as rregulla e as arbitra….. keta nuk kenaqen kurre duke lozur futboll me nje top e 22 lojtare ne fushe. Keta si 5 vjetsha duan secili topin e vet dhe as rregulla e as arbitera… biles as qe duan te luajne ne fushe… se keta si burra jane maloke muti e fshatare te trashe prej ferre dhe si gra jeta jane kraputa te karapurave.

   Reply to this comment
 2. Hosteni September 25, 12:46

  Ai qe mund ta qeveriste kete vend, vdiq ne 1985.

  Reply to this comment
 3. Dritan September 25, 13:02

  Filloi direkt filmi i rradhes i pozite-opozite; do e zvarrisin reformen qe ne fund asgje te mos ndryshoje, sic edhe ju intereson te dyve.
  Prit tani kur te filloje te thote PS-ja: jo po pa pede-ne nuk behet jo po duhen dhe ata, jo po 400,000 shqiptare qe votojne pede-ne duhen perfaqesuar… e pallavra te tilla sa per justifikime qe si besojne as kalamajte!

  Reply to this comment
 4. Sa turp !! September 25, 13:35

  Sa turp !!! Sa posht qenkan plerat politike shqiprare !! Ne cfare duarsh ka rene politika ?!!!

  Reply to this comment
 5. Nga diktatura ne korrupsion e rrumpall September 25, 13:46

  Akoma nuk ju eshte mbush mendja ketyre qe turkoshaket nuk qeverisen dot vete.
  Dhjerokratet kritikojne enverin se u mbeshtet tek mugoshet,ruset e kinezet edhe sot i marin te huajt per veshi e i ulin neper tryeza….
  Te gjithe ju luten te huajve te na zgjidhin corben e derrit qe kemi ber ne keto 30 vjet
  Ketu eshte nje rrumpall qe mund te rregullohet vetem po te vijne forcat multinacionale,prokuror dhe gjykates te huaj…

  Reply to this comment
 6. araniti September 25, 14:18

  uau…atehere perse e thirre tryezen, per freski qeverise,ik or pirdhu nga ke ardhur,labak pilafi,….

  Reply to this comment
 7. prizem September 25, 14:43

  Fare e thjeshte, ata qe ikin jane antishqiptaret qe nuk duan hapjen e negociatave. Shuplakat do te shtohen ne zgjedhjet e ardhshme qe te shpetoje Shqiperia.

  Reply to this comment
 8. VERI September 25, 15:30

  ju e prishet ate vend te lumtur dikur , ju dhe U.S.A…! Zoti ju mallkofte ..!

  Reply to this comment
 9. Rebel September 25, 16:29

  Te dashur komentues!
  Te huajt ne Shqiperi bejne ate we nuk bejne dot shqiptaret!
  Por ata une i bej veyem me nje faj,qe pas nje gjykimi 30 vjecar te zhvillimeve politike ne vend,akoma nuk po e thone hapur se klikat politike,qe sunduan Shqiperine kane DESHTUAR TOTALISHT qe nga ndertimi i shtetit ligjor,demokracise,respektimit te te drejtave dhe lirive te njeriut ,zhvillimit te vendit dhe luftes kunder korrupsionit!
  Edi Rama eshte sot modeli i DIKTATORIT GEBELSIAN, qe duke lene popullin te varfer deri tek buka e gojes,ka marre mbeshtetjen e tyre si ndaj nje mbreti!
  Bota i ve kushte plot Rames,por ne ato kushte pergjigjen e duan nga vete Rama e jo nga populli!
  Rsmen e masin vetem me sasine e votave te merr ne zgjedhje,me sasine dhe bukurine e spektakleve propagandistike qe ben ,por bejne sikur harrojne se me pare duhet te pyesin ata qe Rama i ka diskriminuar!
  Ramen e matin me zhgarravinat qe ben,me servilizimat ndaj tyre ,por jo kur shan qytetaret e tij “te q…robt,o maskara!
  Rama eshte armik i demokracise se ai mbi te gjitha nuk di te beje debat-dialog me bashkebiseduesit,por i fyen,i tall ata!

  Reply to this comment
 10. Vasili September 25, 16:54

  Z. Borchardt!
  Ju e dini shume mire,se ´´opozita´´,perben formacione autoktone bandash injorantesh te eger,dhe te paftyre,te zbritur nga malet,qe vazhdojne ta groposin thelle kete vend.
  Fatkeqesia e madhe e Shqiperise,eshte se ata kane perballe,nje pozite qe udhehiqet,nga nje narcist i semure,por dhe frikacak i madh,qe vazhdon te mos u dale perpara me ligjin e pushtetit qe posedon,ketyre bandave,por i le ato, te shkaterrojne dhe sabotojne cdo gje dhe te mbeten te patrazuara si me pare.
  E keni kuptuar mire besoj,qe pushtimin dhe shkaterrimin me te ndyre,ketij vendi,nga cdo lloj pushtuesi i huaj,ja kane bere vet keto monstra,produkt pervers vendi.
  Dhe kjo mizori dhe cmenduri vazhdon ketu per tre dekada,prandaj zoteri,shikoni shendetin dhe mos u merrni me kete hale-muti,qe kurre as ka qene dhe as qe mund te behet shtet.
  Dhe besoj e keni vene re dhe vet,qe dhe tufes albanistanase,i pelqen dhe vet te llapashitet brenda kesaj haleje,ku gjen veten.
  Prandaj sado ta keni rrogen dhe privilegjet materiale,qe jua siguron detyra.mbathjani per hir te familjes tuaj, dhe shkoni vazhdoni si me pare te jetoni jeten tuaj midis njerezve.
  Aufiderzen!

  Reply to this comment
 11. Arben September 25, 17:46

  Ne fakt per sa kohe e mbajti bar hengri ky popull.

  Reply to this comment
 12. Lili September 25, 19:05

  Trehoni pak Zotnikush ebekoj marreveshje PDPS, perkunder protesten e gjithe partive tjera , e pse ju e bekuat? Stabilitetokracia po na kushton shume neve edhe s’po sjell asnjestabilitet . Perkundrazi cdo dite reziku per shperthim po rritet!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim