Ambasadori i SHBA Donald Lu takon Edi Ramën në Kryeministri

September 25, 2016 20:24

Ambasadori i SHBA Donald Lu takon Edi Ramën në Kryeministri

Ambasadori amerikan në Tiranë vijon të jetë aktiv në punën e tij, në funksion të kalimit të të gjithë paketës ligjore të reformës në drejtësi. Pasi lëshoi disa mesazhe të forta ditën e sotme që nga Puka, përmes vargjeve të Migjenit, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama.

Ende nuk ka njoftim në lidhje me temat e diskutimit rreth kësaj vizite të Lu-së në zyrën e Ramës gjatë orëve të mbrëmjes, por dihet se gjatë ditës së nesërme do të mbyllen 6 ligjet e fundit të reformës në Drejtësi.

September 25, 2016 20:24
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH September 25, 20:43

  SHOKU LU,
  Mos fole shqip se kjo gjuhe ka 25 vjet qe nuk perdoret nga keto ane po ne gjuhen ‘kineze’ thuaj vetem 2 gjera:
  1.-Tere ish funksionaret e ketij vendi 25 vjet pa shtet qe jane strehuar ne Amerike si ish kreret e nazizmit ne Ameriken Latine ti ktheni e te perballen me drejtesine per PASURINE!
  2.-Tere ishave e atyre ‘shtetareve’ te te gjitha rangjeve deri ne brezin e trete tu ndalohet perkohesisht dalja jashte ne SHBA e BE pa deklaruar pasurite e tundeshme e pa tundeshme brenda e jashte llogaritur ne MILIONA!

  P.S po nuk bere kete bashke me ambasadoret perendimore nuk e ke kuptuar MIGJENIN kur shkruante:
  ‘Mjerimi rrit femine ne hijen e shtepive
  te nalta,ku nuk mrrin zani lypsise,
  ku nuk mund t’u prishet qetsia zotnive
  ku bashke me zoja flejne ne shtretent e lumnise.”

  Reply to this comment
 2. Adih September 25, 21:50

  Ju jemi mirenjohes Zoti Amb LU , per ndihmen qe po i jepni shqiperise ,,per reformen ne drejtesi .. Vetem nga kemengulja e juaj ,,mund te perfitoje populli shqiptar ,per nje shtet ligjor e te drejtes, qe te jene te gjithe njelloj para ligjit..Per luften kunder korrupsionit galopant e ,per te drejten e prones ,qe eshte shkelur me kembe ,brutalisht nga neokomunistet e 25 viteve te fundit.Dhe per vendosjen e dinjitetit te popullit te varfer e te mjere shqiptar, qe ,prej 7 dkatash e deri me sot . Ju urojme nga zemra shendet ju dhe familjes suaj .Edhe nje here faleminderit Z Amb LU .

  Reply to this comment
 3. alphade September 26, 00:59

  Propozim : shkurt dhe qarte si dy pika uji : Te gjithe ata
  deputete qe nuk kane votuar Ligjin e Vetingut , te futen
  ne “Listen e Zeze ” te Amerikes dhe BE-s !
  Z.Ambasador Lu vini ne veprim ” Black List” – “Act Now “!

  Reply to this comment
 4. Uaaaa September 26, 03:51

  Dale lebte shohim se e ka dardha bishtin pas.
  Te gjithe hajdutet dhe kriminelet do te strrhohen ne vilat parallore qe kane ndertuar ne Europe e perendim. Te ardhur at do tu sigurohen me % e concesioneve qe u kane leshuar perendimore dhe BE-ve.
  Ligji i vengrcies dhe mjerimi pafumdbdo te jete per mjeranet e Migjenit te madh.
  Pre kerthinjrzat me gishta t’njom qe projektohen nen dritezen e kandilit pa vajgur.
  Lu- eshte ketu per veten e tij…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?