Lu shmang sërish Bashën, takim me deputeten e PD-së

April 21, 2017 11:32

Lu shmang sërish Bashën, takim me deputeten e PD-së

Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu ka takuar paraditen e kësaj të premteje deputeten e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu.

Në fokus të këtij takimi ka qenë situata politike në vend.

Deputetja demokrate u shpreh se bisedoi me ambasadorin amerikan për rrugëzgjidhjet e ngërçit politik.

Bregu tha se ky takim ishte një kafe normale pune ndërsa theksoi se faktori ndërkombëtar është i shqetësuar për situatën poltike në Shqipëri.

“Kam pirë një kafe normale pune për të ndarë shqetësimin për situatën sot në Shqipëri. Nuk është një situatë normale. Faktori ndërkombëtar është shumë i shqetësuar. Ka një vizitë javën tjetër, ditën e martë të kryetarit për çështetjet jashtë në PE i cili po vjen me dëshirën e mirë për t’i ulur palët për të gjetur një kompromis për mbylljen e kësaj situate duke parë kërkesat e secilës palë.

Se çfarë do ndodhë dhe si do shkojë unë këtë nuk di t’ua them por  ky mjerim duhet të marrë fund njëherë e mirë”, u shpreh Majlinda Bregu.

Kjo është e dyta herë në pak javë që në vend të krydemokratit Lulzim Basha, Donald Lu ka takuar Majlinda Bregun e cila nga ana tjetër mbrëmë deklaroi se shpreson që negociatori David McAllister, Kryetari i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, të ndihmojë arritjen e një kompromisi mes mazhorancës dhe opozitës.

April 21, 2017 11:32
Komento

8 Komente

 1. spata April 21, 13:00

  Kam shume shprese se kete bajge qe po gatuan Pd do ta zgjidhi Luja.Bregu ka marr mbeshtetjen amerikane per te sjell Pd ne rrugen e Zotit .Zgjidhja eshte shume e lehte.Nese kokfortesia e 2 B nuk rrezohet krijohet nje parti tjeter me deputet nga brenda Pd . Kjo nisem do te perkrahet nga nderkombetaret dhe do te ndryshojne procedurat e deri me sot per ti hapur rruge zgjedhjeve te reja parlamentare me nje spekter me te plote te opozites ..

  Reply to this comment
 2. pelivani April 21, 14:28

  SALIU DHE DY FJALE PER MAJLINDEN!

  “… Sa here qe ngre koken
  Sheh kularin hedhur!
  Aqsa e zene pordhet
  ne çadren e pjerdhur…

  Aty ku Lulashi
  ka mbledh rrugaçrine
  Grumbullon te vjellat
  te ndyj Shqiperine…
  ……………………….
  Kush vertet e derdhi
  djersen per Pd-në
  Tash po sheh qe djersa
  Vec i vajti dëm…

  S’di pse ca te mençur
  ende bejne sehir…
  Lule je Majlindë,
  por thahesh pa mbirë…

  Nuk po flas per Griden
  Per kët’ vajze me vlere.
  Se kjo koke e bukur,
  thone,eshte zene me dere…

  Flas per ty Majlinde
  (Te shoh zonje me çika!)
  Kush po t’a ndal hovin
  qe, me rafte pika!…

  Kush me mire se ti
  e njeh at’ damlla,
  Qysh guxon e rri
  ende neper ta…

  Ndau zonja Bregu
  nga kjo pështirosje
  Tash kjo çader eshte
  enë per peshtymosje…

  S’di qysh te mban’ vendi
  dhe s’u tregon vendë.
  anti shqiptarit
  Qe kerkon veç gjemë…

  Dili zot Pd-së
  Se s’je pjes’ ne lojë,
  se dhe une i majti
  Per ty do votoj

  Reply to this comment
 3. Shporta me karavidhe ! April 21, 15:18

  Pse e shmangu Bashen ambasadori ?! Ne shporten me karravidhe te PD ka edhe kokra te mira ! Shpresa vdes e fundit kush e di qellon ndonje kokeker e pa sperketur me helmin , berishist , qe nuk eshte I /e kalbur !

  Reply to this comment
 4. fteri April 21, 15:23

  S.Berisha mund të urdhëroi në shenjë hidhrimi së bashku me agjenturën serbe ruse dhe greke të pajtoi një snajper të godiste Ambasadorin amerikan Z. LU ,dhe Z. BreguN në shenjë urrejtje dhe hidhrimi se kjo po i merr partinë ,kjo do të nxirrte situatën jashtë kontrollit ,dhe menjëher Saliu dhe Luli do të dilnin në konferencë shtypi dhe do të akuzonin EDI RAMËN si porositësi i atentatit .Kështu S.Berisha ka porositur dikur badigardin e tijë IZET HAXHINË të godiste ambasadën amerikan me anti tank ,sikur atë e goditi krahu socialistë ! …..
  Ky është modeli i krimeve që ka kryer S.Berisha dhe hija e tijë e shëmtuar L.Basha i ngujuar sot në çadrën e krimit qëllimi vetëm kundër weting-ut ,kjo është llogorja e S.Berishës dhe bandës tijë të gangësterve me L.Bashën në krye për ti shpëtuar prangave

  Prandaj rimarrja me komplote e pazarllëqe të pista nuk duhet të përjashtohet ,pasi S.Berisha ka vrarë kundërshtarët politik ,ka vjedhur pasurinë e popullit ,ka tradhëtuar ,jo në herë por shumë herë popullin dhe ndërkombëtarët,kur i duhet situata ai i ka cilësuar si armiq ambasadorët miq të nderuar në shqipri si në rastin e Vlahutin,Mogerinit ,ambasadorit jashtëm gjerman ,Ambasadorit LU etj .

  S.Berisha është i lidhur me një mijë fije me agjentura serbe,greke ,dhe që në rini me atë Ruse.

  Izolimi dhe burgosja e S.Berishës do të qetsonte situatën politike dhe do të normalizonte demokracinë në shqipëri .

  Reply to this comment
 5. alfons April 21, 15:34

  Shum mir ben moj zonje vizionare qe ve interesat personale dhe partiake ne te mir te shqiperise dhe shembullin tend duhet ta ndjekin dhe te tjere deputete ne te mir te pd se dhe te shqiperise larg nga mashtruesit dhe shkateruesit thyeni friken megjithse e kini te veshtire se rastet kan qen te hidhura por duhen mare pergjegjesite dhe duhet shtuar kujdesi ne maksimum se derrat kur plagosen nga dhimbjet hane njeri tjetrin

  Reply to this comment
 6. Futja kot April 21, 16:58

  Pune kinezi kerkon ti zgjidhe punet ne kafe po me ke se, me ate qe ne dore ka celsat e kashtes Kodra pas Bregut.
  Qenka katandisur si mos me keq kinezi Lu, nuk e pret me ne zyre me as Sali Krimineli.

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic April 21, 18:18

  Prej kohesh ka krdhur koha, qe brenda Partise Demokratike te ndahet shqpi nga sheqeri.
  Une them me bindje se nuk munde te jet te gjith deputete e Partise Demokratike njeso si Berisha.
  Sote ka ardhur koha qe deputet e saje at qe nuk i kan lyre duar ne krime te distancohen njeherash,
  Majlinda Bregu, per njue kohe te gjate ne Komisionin e BE dhe antare e Deputete e BE-se , si munde te pajtohet ajo me gjakatarin Berisha.
  Une e kam kryesishte per Majlinden dhe ata qe jane te sakte qe nuk i kane lyer duart me gjak. Konretishte po i referohem Majlindes dhe at qe jan te nivelit politik e kombetar si Majlinda:
  M A J L I N D A:
  1.A munde te Pajtohesh me Berishesn qe kure gjaku shkonte rreke ne Kosove Berisha i jepte NAFTE serbise.?
  2. A munde te Pajtohesh Majlinda me shkatrrimet e vitit 1997 nga ku Berisha edhe sote qane per firmat piramidale qe shkatrruan shteti shqiptare dhe i sollen shqiperise mijra vitima.?
  3. A munde te Pajtohesh me Sali Berishen kure ne vitin 1998 i vuri flasken shqiperise per tu rikthyer me force ne Qeveri, ku dhe arkivolin e te ndjerit Hajdari e perdori per ket qellim.?
  4. A unde bte pajtohesh ti majlinda me Sali Berishen qe i vuri flaken Gerdecite ku humben jeten 27 veta dhe u plagosen 355 te tjere.?
  5. A munde te pajtoheni me Berishesn qe Varu kater veta me 21 Janare 2011.?
  6. A munde te pajtoheni juve me Detin qe i dha Greqise .? Natyrishte qe jo. Te gjith keto zullume qe i beri shqiperise a ka mundesi qe juve te qendroni akom ne nje sofer me ket njeri qe vetem te zeza i solli shqiperis.
  Ka edhe te tjera pore per arsye kohe nuk po i permendim.
  Prandaj kush ka pak gjak shqiptari duhet te distancohet nga kjo ktrahure qe po pergatite Sali Berisha me “pinjollin” e tije Basha.
  Ketyre u duken pake se c`fare i kan bere venbdit ton, ndaj dhe kerkoj qe perseri ti vejn flaken shqiperise.
  Distancimi i juaje e shpeton shqiperin pa u konfrontuar , konfrontim te cili po e kerkoj cdo dite Basha dhe Berisha.!

  Reply to this comment
 8. shpresa April 21, 20:49

  Kafja pas qene normale , ndersa situata anormale!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*