Ambasadori Lu fut në rrjetë një “peshk të madh”

March 9, 2018 15:53

Ambasadori Lu fut në rrjetë një “peshk të madh”

 

Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar për kapjen e 613 kg kokainë në Durrës.

Lu është shprehur për News 24 se Arbër Çekaj nga çdo këndvështrim është “peshk” i madh dhe i ka bërë thirrje partnerëve ta arrestojnë dhe ta sjellin para drejtësisë.

Z. Lu, Arbër Çekaj ka thënë se ai nuk është një “peshk i madh”? A mendoni ju se ai është i tillë?

Ambasadori Lu: Nga çdo këndvështrim, z. Çekaj është një peshk i madh.

Kompania e tij importoi një ngarkesë bananesh që përmbante sasinë më të madhe të kokainës në historinë e Shqipërisë.

Ai është hetuar më parë për trafikim kokaine nga prokurorët shqiptarë. Ne përgëzojmë punën e prokurorëve të Krimeve të Rënda që kërkuan urdhër arrestin për z. Çekaj.

Shqipëria ka një histori të gjatë arrestimesh të ngjalave dhe injorimi të peshqve të mëdhenj. Kjo gjë merr fund sot.

Ne i bëjmë thirrje partnerëve ndërkombëtarë të Shqipërisë që të gjejnë z. Çekaj dhe ta dorëzojnë atë përpara drejtësisë.

a.s/dita

March 9, 2018 15:53
Komento

28 Komente

 1. Epo c'jan edhe kto gazetaret tane !!! March 9, 16:19

  Kur thote shoku Lu ,
  qe ai i akuzuari pra i Firmes Banana eshte

  “Peshku i Madhe” ,

  patjeter qe ashtu do jete !

  Vini ne dyshim syzet e shokut Lu;

  ju gazetar ??

  mOs e teproni tani .

  Thoni shyqyr ,qe Mister Lu ,

  s’ka per zakon te perveshi menget ,
  si parardhesi i tij ,
  e t’ i Gradonte mafiozet e kriminelt ,
  por aq sa shikon thot e shpreh .

  Ju doni qe ai te quaj ndoshta Peshk te Madhe ,
  kryekriminelin ,Sadistin e Terroristin islamik
  salih abdurrahman brrishen ,ose lyl karandashin ,
  a po Presidentidhis mutas(Ali Baba-n me 40 Hajdut lsi)

  por ja qe s’e lejojne mbase , sepse s’kan dorezuar ala shumat ke veni duhur eeee.

  Reply to this comment
 2. Tartufi March 9, 16:26

  Nje grup te reja dhe te rinjsh,ne mes te
  ruges,pane Nastradinin,qe kerkonte dicka te humbur ne mes te dites.
  E pjeten ? c te ka humbur o nastradin
  efendi ? Nastradini ju u a kthen te rinjeve,,,, me ka humbur celsi i shtepise . Te rinjte,po nuk shikojme dicka ketu o efendi Nastradin ! Nastradini ,celsi me ka rene ne katuan e eret te shtepise o djem.
  Te rinjte,po c kerkon ketu o efendi ne
  mes te rruges ! Nastradini,,, po kaq hajvan eshte nastradini te kerkoje ne eresire per te gjetur celsin ne katua !!
  Ketu ne mes te rruges e ndricuar nga dielli,nastradini dicka do te gjeje,ndoshta celsin jo,,,por dicka te humbur nga dikush tjeter,per te zevendesuar celsin e humbur ne eresiren e katoit.Eshte kohe e bukur me peshkimin,Nuk e lane ilacin te shkonte ne laburator,qe te perpunohesh,,,, qe te ziheshin [laburatoristet ] e perpunimit te ilacit,,por e zune shpejt e shpejt te shpetohesh [ laburatori ] Gomar eshte Nastradini te shikoje gjene e humbur ne eresire.. O nastradini tim ketij populli i duhet [ laburatori ] qe perpunon helmin bashke me ata qe e trasportojne kete helm ne laburator ????

  Reply to this comment
 3. cironka March 9, 16:27

  MOS NGATERO DJATHIN ME HIREN Z.LU!PESHQIT E MEDHENJ JANE RRITUR NE REZERVATET E JUAJA,SI PSH BURRI I SHTETIT E YLLI NE NGJITJE APO ATA KANE MISION TE VRASIN TE VJEDHIN TE ZHDUKIN E TE SHESIN CKA U INTERESON PARDINOVE TE DROGES,NAFTES,ARMATIMEVE!NDAJ LERI SHAKATE ME KETO CIRONKA E NA THUAJ KUR DO TA EKSTRADONI PER NE VENDIN AME KRYEKRIMIN SHQIPETARE?LERI CIRONKAT SE NUK ESHTE VESHTIRE TI KONSTATOSH E JO ME TI KAPESH APO SHUMAT MARAMENDESE NUK KALOJNE NGA FULLHAJNET

  Reply to this comment
 4. spata March 9, 16:37

  Aman me ke peshk po mburremi .Po ai more. Ai qe i vuri flaken dhe e cperfytyroj kete vend cfar peshku eshte .

  Reply to this comment
 5. shakate e kripura te Luces March 9, 16:43

  E PABESUESHME…

  nqs ka patur peshk me te madh ka qene ILIR KUMBARO qe ku jane kockat e Remzi Hoxhes…qe paturpesisht qeveria britanike nuk e dorzoi ne shqiperi (shaqo shatrin)..dhe ju donaldet heshtet
  .
  kurse per kolegun e donaldluse qe i dha vize Lu an Hoxhes….qe nuk raportoi zenin si terroroist qeveria amerikane duhet te filloje hetimet..biles dhe per prokurorin e virxhinias qe u pagua per te mbuluar egzekutimin e TREBICKES nga keto Kulicet e burrit te shtetit te pa nderuarit Arvizi..

  nje keshille LU (nuk po te drejtohem ambasador)

  Mos u trego kaq antiamerikan duke ja kaluar rajersonit dhe arviziut..

  Mos rri para berishes si rri nje ushtar para majorit !!

  Reply to this comment
 6. intelektuali March 9, 17:47

  Po pse Pushteti dhe Drejtesia e la “Peshkun e Madh” Arber Cekaj te largohej pa e care trapin fare o i nerumi ambasadori Lu kur bananaxhiu po na del tani si Koka e kokaines? Po Edi Rama dhe SHIK-u i tij na qenkan atehere fare idiota pa vlere, debila dhe dallkauke kur kane lejuar nje bananexhi si ky Arber Cekaj te behet miliarder me kokainen nen hunden e shtetit dhe te pushtetit duke perdorur porte dhe magazina me 297 ngarkesa per 3 vjet qe Rilindja Enveriste e Edvinit ka qene ne maje te pushtetit absolut qe interesohe edhe se kush pordhi ne cdo cep te Shqypnise, por nuk e kuptuan fare se ky maloku nga Tropoja Arber Cekaj po i bente LEKAT pale-pale nga kokaina e Kolumbise.

  SI KESHTU EDI RAMA DHE SHIK-U NUK DINE GJE FARE SE TE GJITHA TE LIGAT I KA BERE MALOKU CEKAJ ME KOKE TE VET?

  Pergjigja eshte e thjeshte per ta kuptuar edhe kalamajte, sepse:

  “PESHQIT E MEDHENJ” TE ZOTIT LU GJITHMONE I SHPETOJNE PESHKATARIT

  Po rasti i kokaines se Xibrakes a te kujtohet o zoti ambasador i nerum Lu?

  sepse:

  Njesoj si tani ne rastin e Durresit apo te Mamurasit edhe ne Xibrake “Peshqit e Medhenj” ja mbathen pa lene gjurme nga brimat qe ishin hapur ne rrjetat e Rilindjes Enveriste me kapobande Sajme Qorrin, qe nuk patu turp fare REZILIN ta shpallte si FITORJE te Partise.

  KU SHKUAN “PESHQIT E MEDHENJ” TE XIBRAKES SE TAULANT BALLES QE KISHTE EMERUAR SI ADMINISTRATOR NIPCEN E ENVERIT?

  sepse:

  Midis tyre kishte edhe nje grua misterioze qe jetonte edhe ajo ne Gjermani si ky Cekaj qe tani zoti Lu kujton se e ka zbulua dhe etiketuar si “Peshkun e Madh”

  PSE ASKUSH NE SHQYPNI NUK HETON SE KU SHKUAN “PESHQIT E MEDHENJ” TE XIBRAKES?

  He pra o zoti Lu, ku jane “Peshqit e Medhenj” te Xibrakes se Taulantit te Edvinit?

  Reply to this comment
  • haha March 9, 19:11

   INTELEKTUALI ,

   ke gabuar Forum .
   Komente te cilat nuk kane asnji baze llogjike
   dhe gjithcka qe komentohet bazohet ne shpifje/aludime/genjeshtra / te nji mentaliteti
   qe me kte te kontinentin Europian ,nuk kane asgje
   te perbashket ,pervecse me nji mentalitet te popujve
   arabo-turkistan ,
   pervec se nuk jane relevante ktu ,por nuk na bejne
   as me qeshe .
   Trego me mir ndonji prralle Natradini ,
   nqs ky eshte qellimi jot ktu ne kte Forum ,
   e don me na bo me qesh .
   Un personalishte qesh me kenaqsi ne cdo rast .

   Reply to this comment
   • intelektuali March 9, 20:05

    Ore ti a je ne terezi more bylmez hokatar e shakaxhi?

    KU ESHTE GENJESHTRA KETU O BOLE?

    sepse:

    Ka vetem dy alternativa:

    1. Ose Edi Rama eshte i paafte debil dhe budalla dhe ka lene qe nen hunden e tij qe tregetare rufjane bananesh si maloku Arber Cekaj te behen miliardere me kokaine nga Kolumbia dhe Ekuadori, me 297 dergesa per tre vjet: 2016, 2017 dhe 2018 kur ne pushtet ka qene Rilindja Enveriste e Edvinit qe qeveris me grusht te hekurt dhe qe di biografite edhe te pastrueseve te haleve ne cdo cep te Shqypnise, por nuk ka mesuar qe nje Malok nga Tropoja i ka bere LEKAT pale-pale me miliarda ne eur,

    MIRE EDVINI NA QENKA I PADITUR, DEDE DHE DALLKAUK, PO SHIK-U KU KA QENE KETO TRE VJET ME TRAFIK KOKAINE QE NGA XIBRAKA E DERI TEK MAMINASI QE I KANE FUTUR FRIKEN EVROPES DHE BOTES?

    He mo BOLE hokatare ku eshte genjeshtra ketu?

    sepse:

    Me dukesh si ky Alban Dega ketu me poshte qe ka qene spiun i Sigurimit te Enverit dhe mburret qe e ka shpetuar koken ne SHBA Imperialiste dhe qe nuk resht te shkruaje DACIBAO si ato te Lej Fenit me te njejten teme:

    TE GJITHA FAJET I KA SALIU, SE EDVINI NUK KA DITUR GJE!

    Reply to this comment
    • "intlektuali ". qeke i mbarum fare March 9, 20:57

     fol me edukate ,
     jo me BOLE ne goje .S’ke turp . intelektual me lesh .

     tregetine e droges e gjithcka ka te bej me prostitucionin
     e drogat ne shqiperi kane nji Tutor salin berrishin
     bordellon Pd .
     ti etj si ty mundet me ja marr cdo dite ne goj Rames ,
     por kjo sdo te thote ,se Rama eshte fajtor !

     Reply to this comment
     • intelektuali March 9, 22:22

      Edi Rama ka 5 e kusur vjet ne pushtet dhe Sali Berisha na qenka TUTORI i droges dhe kokaines?

      PO A KA KUSH QE TA BESOJE KETE LLOGJE IDIOTE?

      prandaj:

      Si mund ta perdore intelektuali edukaten e tij te hershme me kete llogjike BOLESH fanatike qe nuk hane pyka fare?

      sepse:

      Po te jete ashtu sic thua ti dhe Edi Rama eshte Kryeministri me BUDALLA qe ka pasur ndonjehere Bota dhe SHIK-u i tij eshte inteligjenca me BOLE qe kane pasur sherbimet e fshehta,

      atehere:

      MIRE KA FUTUR RUFJANI SALI BERISHA BUDALLAIT EDI RAMA QE ESHTE BERE MILIARDER ME BANANET E KOKAINES NEN HUNDEN E RILINDJES KUR KA VETEM “CELESAT E KASHTES” NE DORE.

 7. Alban Dega March 9, 17:49

  Cironke, karrem … apo peshk i madh i Kucedrave te krimit !?

  From: Alban Dega
  Date: November 11, 2017 at 13:35:24 EST

  PESHQIT E MEDHENJ APO KUCEDRAT E KRIMIT !?

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  Dosje… dosje e dosje petmbi dosje !

  Jane me qindra e qindra dosje te tjera per krime shume te renda qe shkopjne deri ne kufijte e Hages.
  Jane dosje te renda qe shkojne deri ne shkelje ligjesh e konventash nderkombetare perfshi edhe ate te Gjeneves, deri ne kontrabande armesh e nafte per regjime terrori shteteror e gonicidi si ai i Milloshevicit dhe i Ruandes me mbi nje milione viktima te viteve 1994- 1996 !
  Dosje urdherash per perdorim Lendesh Helmuese Luftarake, LHL, e zhdukjeje ne mase si Napalmi kunder popullisese civile ne 97 me mbi 10 mije viktima te pafajshme !
  Dosje si ajo e Gerdecit me mbi 26 te vrare e qindra te plagosur , apo si e Otrantos me mbi 60 viktima perfshi edhe femije e gra shtatezene qe perfunduan ne fundin e detit te human trafikut po aq ne mos edhe me i rrezikshem se narkotrafiku,
  Dosje narkotrafiku qeveritar te vertetetuara nga Republika e Lazaratit !
  Dosje e tokave te helmatisura te Porto Palermos te Argita, Shkelzen e Sali Fazlicit!
  Dosje kusarie me vlere gjysem miliarde dollaresh te Autostrades se Kusariese se Kombit nga Sali Berisha, Lulezim Basha e banda e tyre e kusareve,
  Dosje si ajo e plackitjes se arit dhe Thesarit te Shtetit Shqiptar dhe 700 mije euro vetem nje faqe blloku me ze e me figure qe e ka pare gjithe Bota te Like Floririt !
  Dosje tradhetie kombetare dhe Atdheshitjes se Sali Berishes, Lulezim Bashes, Arben Imamit e corp. me vlere multimilardeshe gazi e nafte te ndaluar me vendim te pakonstestueshem e perfundimtar, me vendim unanim te Gjykates Kushtetuese te Republikes se Shqiperise qe nuk u hap kurre dhe nuk hetue kurre nga drejetsia e kapur nga Sali Berisha.
  Te gjithe shqiptaret e nderkombetaret
  flasin per “peshq te medhenj te krimit kur para syve tane si ne Shqiperi edhe ne Kosove, si ne Maqedoni edhe ne Mal I zi , e deri edhe ne Luginene e Presheves shohim e degjojme per korrupsion e vjedhje masive te djerses e mundit te shqiptareve nga politikanet shqiptare.

  Cfare peshqish te medhenj?!

  Behet fjale per balena , per kucedra e dinosaure kusarie me ze e me figure, me dugaja e me saraje , me kala e vila multimilioneshe ne Gjirin e Lalezit e ne Farke, ne Shengjin e ne Vlore, ne Sarande e ne Velipoje, ne Ulqin e ne Kodren e Trimave , ne Oher e deri ne Dubai….
  Behet fjale per kucedra te pangime me gjak e djerse shqiptaresh, me plackitje e padrejetsi pa fund qe kane krijuar nje hendek sa kanionet e Drinit midis nje populli te tere dhe nje grushti kriminelash me kollare e kemisha blu por pa asnje skrupull e frike nga ligji te cilit ia kane mbyllur syte para krimeve te tyre dhe vendosur lupen per nje rrenje kanabis apo nje qindarke te vjedhur.
  Kesaj i thone vjedh nje qindarke e perfundon ne burg. Vjedh nje shtet e popull te tere e behesh multimilioner, kuceder qe sa me shume djerse e gjak shqiptari thith aq me shume i shtrohet oreksi. Eshte nje gare midis ketyre kucedrave se kush grabit e vjedh, kush vret e pret e me shume , duke vrare se pari atdheun e kombin e vet .
  Cfare jane Shullazet e Prengat, Roshet e Berishat, Ismailet e Altin Dardhat para Sali Bertishes e Lulezim Bashes, Fatmir Mediut e Ilir Metes, para Genc Pollos e Genc Rulit, para Monikes dhe Argites, Shkelzenit e Fullanit ….!?
  Cironka!? Sherbetore me ose pa pagese per qerim hesapesh midis kucedrave te krimit politik e juridik, mediatik e jetik.
  Pikerisht keto kucedra kryekusare e kryekriminele pikerisht keta kryekriminele e kryehajdute me ne krye Il Capo dei Capi Sali Baben e Lulezim Bashen, Ilir Meten e Fatmir Mediun, Ridvan Boden e Aleksander Frangajn …. qe nga nje karrocier perfundoi ne cifligarin e latifondistin me te madh te Golemit ne saje te sherbimeve dhe reklamave te Klanit te tij per politiken e korruptuar.
  Jane pikerisht keto kucedra qe tundin nate e dite e japin leksione per dekriminalizmin.

  Kur kryehajduti therret kapeni hajdutin !

  Kryehajdutet cirren ne kupe te qiellit: Kapeni hajdutin!
  Kryekriminelet me ze e me figure faqe shqiptareve e mbare Botes na bejne predikuesin dhe mesuesin, lektorin e profesorin e dekriminilizimit.
  Nuk behet fjale as per kriminele e as per kryekriminele ordinere,
  Behet fjale per kryekriminele ne krye te politikes shqiptare tash e 27 vjet .
  Behet fjale per kryekriminele ala Luigj i 14-te “Ligji jam une”
  Te gjtihe flasin per gjyqtare e kryegjyqtare, prokuroe e kryeprokurore, per police e kryepolice te korruptuar e sherbetore krimi.
  Po nga na erdhen e si erdhen ata ne ato pozita!?
  Kush i emeroi e si i emeroi ata ne kycet e drejtesise dhe ligjzbatimit te tij.

  Kush paguan me shume !?

  Konkuruan shume, shume.
  Fituan ata qe paguan me shume.
  Ka fakte pa fund se shume prokurore e gjyqtare kane fituar vendet qe kane ne baze te parimit ” kush paguan me shume” Keshillit te Larte te Drejtesise” qe kryesohet nga Presidenti i Republikes.
  Po Presidentet si u zgjodhen !?
  Te pakten dy presidentet e parafundit jane zgjedhur me vota deputetesh te blera deri ne 250 000 euro secili, me vota te trafikuara !
  Te pakten 100 gjyqtare e prokurore jane emeruar e graduar kundrejt pagesave prej 50 000 deri ne 500 000 euro sipas peshes se karrikes.
  Kush paguan me shume. Kur shitet blihet posti i Presidentit te Republikes, kur shitet e blihet, vidhet vota e deputetit e per pasoje edhe deri tek kryeministri qe u be mode sidomos pas 26 majit 1996 merreni me mend se cka ndodhe me cdo karrike te atij shteti qe nga pastruesi e deri tek ministri !
  Politika eshte bere rruga dhe mjeti kryesor i pasurimit te shpejte edhe me shpejt se me narkotrafik, se me human trafik se me asnje lloj krimi tjeter.
  E keshtu krimi pjell krimin

  Pse !?
  Ku i ka marre parat prokurori ose gjykatesi, ose mesuesi, ose infermieri, ose mjeku ose…. kushdo per paguar ato shuma!?
  Si do ti rifitoje ato harxhime marramendese !
  Suigurisht duke shitur ligjin, drejtesine, mesuesine, shendetesine, jeten e popullit.
  Keshtu eshte krijuar xhironi i kusarise dhe krimit !
  Ndaj cdo reforme ne cfareolloj fushe te jetes ne Shqiperi nuk do te jete as e plote, as efektive, as a sukseshme po nuk e keput ky xhiron kryekrimi e korrupsioni, duke filluar nga politika fillimisht.
  Asnje Veting, asnje reforme nuk do te jete as e zbatueshme e aq me pak e sukseseshme pa se pari Vetingun ne politiken shqiptare.
  Aty jane kucedrat e krimit dhe korrupsionit!
  Te tjerat shkojne deri tek peshkaqeni ose Toni jo me tej !
  Populli sheh e ndjen ne kurrizin e shpirtin e vet pasojat e krimeve te tyre pa fund kur i vjen thika te palca.
  Por kriminelet nuk kane skrupuj, nuk kane moral, nuk kane shpirt.

  Ne emer te popullit

  Gjithe diten e naten flasin ne emrin e popullit .
  Gjithe gjykatesit e japin vendimet ne emer te popullit !
  Te gjitha poshtersite kunder rpopullit behen ne emer te popullit perderisa ky apo cilido popull do te votoje e mebeshtese politikane te tille kriminele!
  Ne mbare boten demokratike vendimet merren e jepen ne emer te popullit e per popullin.
  Por edhe kryekriminelet vrasin e presin, drogojne e tregtojne . shperdorojne e gjakosin popullin ne emer te popullit
  A ka ku te shkoje me tej cinizmi dhe krimi. Krim ndaj popullit ne emer te popullit!
  Krimi ndaj Atdheut te vet duke rrenuar e shitur Atdheun e vet haptazi.
  Institucioni me i larte i Drejtesise ne Shqiperi eshte Gjykata Kushtetuese!
  Gjykata Kushtetuese jep vendim anonim kunder atdheshitjes nga kryeadtehshitesi Sali Berisha per ceshtjen e Otrantos.
  Cfare ndodhe !?
  Pas 8 vjetesh ish- kryeministri Sali Berisha merr guximin te akuzoje e shpife Gjykaten Kushtetuese te emeruar nga maxhoranca e vet ai per shit- blerje te saj !?
  Kryeprokurori Adriatik Palla qe ka detyre paresore mbrojtjen e zbatimin e kushtetues se Shqiperise jo vetem hesht , por ben telallin e tij e te Lulezim Bashes.
  Bashke me kamikazet e Berishes ala Besim Hajdarmatasj dhe prokruroren e Matit mbyll dosjen e CEZ-it kunder emeruesve te tij me kontrate.
  Ne vend te beje kryeavokatin e Shtetit Shqiptar ben kryeavokatin e krimit dhe Garden Pretoriane te politikes kriminale e atdheshitese te Sali Floririt dhe bandes se tyre te gangsteresve.
  Sali Berisha ben publik videot e prokurorit dhe kryeprokurorit te Lalles, Hajdarmataj per nje operacion kunder narkotrafikut duke e deshtuar ate.
  Kryeprokuhori Adriatik Lalla eshte i zene me pergatitjen e deklaratave ala PD lidhur me Saimir Tahirin ne vend te urdheronte arrestimin e menjehershem te vartesve te tij dhe Sali Berishes per shperdorim detyre dhe sabotimin e aksioni te policise.
  Shihni simbiozen, bashkejtesen midis krimit politik dhe juridik deri ku ka arritur !?

  Kryeprokuror apo kryeprokuhor ?

  Ne vend te beje kryeprokurorin, kryeavokatin e shtetit qe e paguan dhe ruan ben kryprokuhorin e krimit dhe Garden Pretoriane te Bandes se Gangstereve dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te Kucedres se Vicidolit dhe Balenave te megakrimit megakorrupsionit te tyre !
  Jo vetem kaq por menjehere mbas mbylljes se Dosjes se CEZ-it gradon dhe transferon me ngritje ne detyre nga Burreli ne Tirane te prokuhores se kesaj Mafia vrastare e kusare.
  A ka ku te shkoje me lidhja, bashkepunimi, bashkejetesa midis politikes, antidrejtesise dhe krimit flagrant me vera multimlioneshe te Sali berishse, Ilir Metes dhe bandes se tyre te gangstereve !?

  Uragani i Vetingut

  Gjithe kjo bande gangsteresh politike e juridike, mediatike e familjare, e gjithe kjo Mafia kucedraersh krimi jo vetem shqiptare eshte kapluar nga tmerri dhe paniku i Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi e kan kthyer cesthjen Tahiri ne flamurin e reckosur , ne fijen e kashtes per te shpetuar cfare mund te shpetojne prej gjemise se tyre te krimit qe po e do te mbytet nga dallget e Uraganit Veting qe me ne fund filloi nga veprimi.
  Pa Vetingun dhe zbatimin e Reformes ne Drejtesi, nje minute e me pare, asnje reforme e veting tjeter nuk do te kete sukses.
  Veting nje minute e me pare!
  Vraponi burra e gra , shqiptare e nderkombetare!
  Nuk ka kohe me prite!
  Sot, neser eshte e mudn te jete teper vone !
  Vraponi burra nuk me prit eshte edhe Kushtrimi i Himnit tone Kombetar!
  Eshte thirrja e Shqiperise dhe kombit per ti prere te gjtiha kokat kesaj kucedre qe ka pllakosur Shqiperine !

  Reply to this comment
  • bollalban ! March 9, 18:29

   o albandega !

   Ti po thua vraponi burra ,,ju perpara dhe une pas jush..

   or zotni !

   keto artikuj teper te gjate dhe 1000 here te perseritura jo vetem terrorizon lexuesit por dhe tregon se vuan nga semundje mentale…
   .
   rrenjet e kucedres berishe i ke ne AMERIKE & BE dhe dihet kush jane…
   .
   Rruga me e mire juaja eshte qe te mblidheni ju intelektule atje si ne kohen e Nolit Madherishem dhe t drejtoheni kongresit amerikan:

   vetem dy fjale

   jepini fund lojes me pinocetin e Ballkanit….tolerimi juaj karshi berishes eshte jo vetem antishqiptar por dhe anti-amerikan dhe anti demokratik

   …ju lutem mos u bej “low life” si marku uku dhe ca intelktuhale qe i vjen era esatoptan..

   Reply to this comment
   • intelektuali March 9, 20:11

    Alban Degen mos ja ngjit si “MUTI PAS KEPUCE” intelektualit se eshte nga soli juaj i pabese dhe i peshtire enverist qe eshte ngjizur nga Partia e Punes dhe i ka sherbyer si familje Sigurimit te Shtetit per vite me radhe,

    prandaj:

    LAJE GOJEN ME KOLINOZ KUR TE PERMENDESH EMERIN E INTELEKTUALIT O VEMJE ENVERISTE!

    Reply to this comment
  • Vatra March 9, 20:25

   Edhe unë mendoj qē shqiptarve që zemra ju therrë për Shqipri dhe për shqiptarët njeni prej tyre është zoti Dega të riktheheni me lobim në kongres sikur që ishte në kohen e Dioguardit dhe Dolit kjo doti ndihmonte shumë Shqiprisë dhe shqiptarëve

   Reply to this comment
 8. Adih March 9, 17:51

  Si ju ,edhe une ,o komentues mezi po pres te kapi rjeta peshk te madh ,ose peshkaqen . Besoj se thenia e Z LU eshte me qitje te larget .Pse a mendoni ju ,o te respektuar komenues se ,ky tropojani ,Kulicaj eshte pronari i 614kg.Mos haroni mil ne euro, qe kushton ky mall.Pse ka force kulici dhe kush e ka pjelle Kulicin per keto shuma katostrofike ?? .Mbrapa Kulicit jane balenat ,kete do te tregoje me qitje te larget z LU:

  Reply to this comment
 9. mirel March 9, 17:59

  Hajde..i zune peshqit. Tani ngelet te shpallim fitoren dhe te na pranoje Evropa.

  Reply to this comment
 10. MH March 9, 18:05

  Nuk dua ta kundershtoi ambasadorin Donald Lu.Por ma ha mendja qe Arbër Çekaj asht meze speciale per kapjen e peshqeve te medhenje.Kete nuk e luan as topi.Keshtuqe i bie te jete dhe nji nga peshqit e medhenje.Sepse e lakmojne e dashurojne se i sherben merr e nep me npeshqit e medhenje.Arrestimi i Arbër Çekaj asht maja e fillit te Arianes qe do i baje zgjidhje komplet labirinthit korruptive e kriminal.

  Reply to this comment
 11. Mark U.K March 9, 18:08

  ju flet ALBAN Dega:Pse i jep vehtes rendesi se shkruani nga nju jorgu.Po kujt i plasi se nga shkruen.

  Reply to this comment
  • Vlora1912 March 9, 18:21

   @Mark ukukuja,
   Ju flet Salehu nga gjirizi i SHQUP-it. Kerkohet Mark ububuja te haje racionin e persheshit.

   Reply to this comment
  • korçari March 10, 08:12

   O Mark UKU ke harruar dhe shqipen dhe beji te fala Intelekleshit se nga menyra se si shkruan nuk ka me teper se 6 klase shkolle dhe te mesmen e ka mbaruar naten,hajde çfare idiotesh mban toka shqiptare sa dhe per te mbrojtur Salehun&Bashen tani po shajne dhe amerikanet çfare plehrash…

   Reply to this comment
   • intelektuali March 10, 14:24

    Beji edhe ti te fala Edvin PARTIZANIT te Enverit qe dekoron xhelatet e Partise me medalje trimerie, u shton pensionet e veteranit te LANC-it kriminal qe vrau anglezet ne Kanalin e Korfuzit dhe qe po i fut tmerrin Evropes dhe Botes me drogen qe po fut ne Shqypni dhe ne kete situate kerkon te antarsohet ne BE,

    dhe:

    Salehu&Basha jane pjella te Partise se Punes dhe mos ja ngjit te tjereve si “Muti pas kepuce”

    dhe:

    Pas presjes kur shkruan duhet te shtosh interval perpara se te ankohesh se cfare idiotesh mban toka jone amtare.

    Reply to this comment
 12. Kris 1 March 9, 20:20

  Deshem peshk?E kapi Donaldi.
  Ku eshte peshku?
  Diku ne oqean..

  Reply to this comment
 13. KERPUDHA TARTUFI March 9, 20:29

  TARTUUUUFFFF NJE KERPUDHE QE GJENDET VETEM ME QEN PO DHE KOMENTI JUAJ ME NASTRADIN DO QEN TA PERKETHEJE SE NUK GJENDET FJALOR NE BOTE TE PERKOJE ME KOMENTIN TUAJ

  Reply to this comment
 14. Beni March 9, 20:51

  Nuk di te jete kapur ndonje peshk me i madh qofte edhe ne europe sa ky rasti i 630 kg kokaine. Ne pesht te medhenj quajme president, kryetar kuvendi, kryeminister dhe minister.Mos te presim ndonje surprise tek keto. I rendesishem eshte sistemi, ky i nxjerr jashte loje peshqit e medhenj. Edhe kjo kapje rekord droge eshte rezultat i sistemit ligjor qe po instalon z.Donald LU nr b/p me znj.Vlahutin.

  Reply to this comment
 15. intelektuali March 9, 22:23

  Edi Rama ka 5 e kusur vjet ne pushtet dhe Sali Berisha na qenka TUTORI i droges dhe kokaines?

  PO A KA KUSH QE TA BESOJE KETE LLOGJE IDIOTE?

  prandaj:

  Si mund ta perdore intelektuali edukaten e tij te hershme me kete llogjike BOLESH fanatike qe nuk hane pyka fare?

  sepse:

  Po te jete ashtu sic thua ti dhe Edi Rama eshte Kryeministri me BUDALLA qe ka pasur ndonjehere Bota dhe SHIK-u i tij eshte inteligjenca me BOLE qe kane pasur sherbimet e fshehta,

  atehere:

  MIRE KA FUTUR RUFJANI SALI BERISHA BUDALLAIT EDI RAMA QE ESHTE BERE MILIARDER ME BANANET E KOKAINES NEN HUNDEN E RILINDJES KUR KA VETEM “CELESAT E KASHTES” NE DORE.

  Reply to this comment
 16. alphade March 10, 03:53

  Shkurt,pa shume retorike e sofizma !
  Z. Ambasador Lu ! Udhetimi yt per ne Tropoje dhe vallja
  e bukur tropojane do te jene frymezim per ju,personalisht
  qe ” ceshtjes shqiptare” t’i shkoni derisa t’i nxirrni tabanin.
  Shqiptaret e zakonshem, shqiptaret e punes dhe te djerr-
  ses kerkojne nga Ju qe te coni deri ne fund Reformen ne
  Drejtesi dhe sidomos Vettingun per shembjen e plote te
  Drejtesise, me Gjin-Gjonet qe ende kapardisen ne qytetet
  e botes . Llalla ishte nje shembull i shkelqyer qe gradua-
  lisht po i dalin ne shesh horrlliqet,nje batakciu e megallo-
  mani e kapadaiu te pekorigjueshem.Por shqiptaret nuk
  kenaqen me kaq . Ne pallatin e Drejtesise nuk mund te
  gjesh juriste te ndershem,sidomos ne kupolen e saj. Jane
  te tere te infektuar me metastazen e korrupsionit .
  Por akoma me keq paraqitet poltika: ketu dyhet bere “qe-
  lizem” sic thote populli yne. U kapen 613 kg. droge, koka
  ne Maminas. Pronari i kesaj sasie kokaine eshte Arber
  Cekaj . Mbiemri i tij nuk eshte Cekaj por Kulicaj.Ne Shqi-
  peri duke qene nje vend i vogel, per qellime maskimi i ndryshojne mbiemrat qe sido qe te ndodhe t’i konfundoj-
  ne investiguesit,hileqaret,trafikantet,etj. Dikur ne kohen e
  monizmit 2-3 kushurinj punonin ne nje digaster, gje qe
  parimisht ishte e ndaluar.Por c’benin ne ate kohe ndry-
  shonin mbiemrat: njeri mbante mbiemrin e vertete,tjetri,
  mbiemrin e fshatit,i treti merrte per mbiemer,emrin e ba-
  bait dhe keshtu ngaterrohej puna dhe per pasoje nuk tre-
  gonin se ishin kushurinj dhe punonin bashke ne nje mini-
  stri apo ne nje drejtori. Kjo ” trashgimi” vazhdon edhe sot
  e kesaj dite. Konkluzioni: Cekaj, e ka mbiemrin Kulicaj. Kulicaj eshte nga Tropoja, fisi apo kushuriri i tij Kulicaj ka
  qene zv.drejtori i policise se Tiranes qe ka qene autor dhe
  aktor i ngjarjeve te 21 Janarit. Duke qene ne nje situate te tille, target dhe shinjester i drejtesise,Cekaj e la mbie-
  mrin Kulicaj per te mos u perzier me Kulicajn si zv.drejtor
  i policise humbete gjurmet dhe vepronte lirisht me mbie-
  mer tjeter. Kjo eshte njera ane e medaljes,ana tjeter e
  medaljes ka lidhje me burimin e te gjithe te keqijave qe i
  kane ardhur Shqiperise pergjate 27 vjeteve .
  Arber Cekaj,Kulicaj iu gjeten para dy vjetesh,ne mos ga-
  boj 90 e ca kg. kokaine dhe me urdher nga ” lart” ,kur
  Llalla ishte PP ,Kulicaj,Cekaj ja hodhi,doli i pa lagur. Tash
  ” lepuri ” ra ne cark ! Llalla kishte ikur nga kolltuku pasi
  kishte bere baterdine me pronat e Petreles,rruges Tirane-
  Elbasan. Beu i Dyte i Caukut na paskish blere pronat e
  delikuenteve,vrasesve,ne kembim te lirise per gangsteret.
  Z. Rex Tillerson deklaron se kishte prova te pakontes-
  tueshme lidhur me korrupsionin e LLalles,populli i shkrete
  shqiptare nuk dinte asgje.Sigurisht dinte se Llalla dhe gji-
  kupola politike eshte e korruptuar por i mungonin faktet.
  Fale qeverise Amerikane qe me fakte i demaskon keta
  bandite te tipit AlCapone,Gambino,Korleone,etj.etj. SHBA
  kane nje eksperience te shkelqyer ne luften kunder kri-
  mit te organizuar,mafioz dhe prandaj ndihma e saj ne keto momente kruciale qe po kalon Shqiperia ndihmesa e
  saj eshte jashtzakonisht e vyer.
  Tash le te kthehemi edhe nje here te ” zoti ” ,Cekaj, Kuli-
  caj ,mbiemra te pandashem. Arrestimi i Arber Cekaj,Ku-
  licaj qe faktikisht nuk perben akoma peshkun e ” madh”
  dhe ketu ka te drejte Petrit Vasili, do te coje ne menyre te
  pashmangeshme te “BURIMI” . Por ndryshe nga insinua-
  tat e Petrit Vasilit une nuk e ndaje mendimin e tij,une kam
  mendimin se Arber Cekaj,Kulicaj do na “coje ne shtepine”
  e dy Peshqeve te Medhenj,apo Peshkaqeneve, si te doni
  t’i quani. “Rrufeja” me siguri do te bjere ne oborrin e vete
  Petrit Vasilit ,pavaresisht insinuatave te tij. SHBA. ,zoti
  Vasili,i dine me mire se Ti dhe une kush jane ” Peshqit e
  Medhenj” dhe s’kane nevoje per ” cironkat” tuaja. Kallaj-
  xhiu po kalkajxhi mbetet. Nuk behesh kurre politikan,zoti
  Vasili ! Sigurisht duke marre per baze analizat dhe konk-
  luzionet tejmase infantile. Nejse,eshte puna jote !!!
  Konkluzioni: duke kapur te gjitha fijet,midis Arber Cekaj,
  Kulicaj ,si dhe fenomenin Lushaj te lidhur me nje mije fije
  fisi,krushqie e miqesie na cojne te gjitha keto tek “BURI-
  MI” kryesor,Zoterinj : Te kryemafiozi i Vicidolit dhe ky qu-
  het Sali Ram Berisha,lindur ne Vicidol,banues ne Tirane.
  Me origjine nga dreqi e di : Ca thone se stergjysherit e tij
  vijne nga rrafshnaltat e Cin Gis Khanit te Mongolise,te tje-
  re thone nga Stepat e Siberise dhe vesioni trete nga Brigjet e Kaspikut. Ngado qe te vije ky demon,nje gje eshte e sakte qe nuk eshte shqiptar dhe duke mos qene
  .shqiptar s’ka si te jete patriot,s’ka pse t’i dhimbset shqip-
  tari .Prandaj pergjate 27 vjeteve i beri gjemen Shqiperise
  dhe kombit shqiptar. Shqiptar ! Kete njeri mos e lejoni te
  varroset ne trojet shqiptare ! Te shkoje te varroset atje ku
  do varroset Karaxhici.! Fundi i Monstres se Vicidolit dihet………,!! RECI …!!!

  Reply to this comment
 17. info analitike March 10, 08:32

  Ore mire keta politikanet tane po tani ka filluar te behet me qesharak edhe shoku Lu me kete historine e peshqve. Ky edhe peshqit i ndan sipas perkatesive partiake a thua se ka rendesi ngjyra e partise per trafikantet e kriminelet. I bie qe edhe vettingu te jete nje mjet politik per te goditur partite kundershtare ne favor te partise ne fuqi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim