Ambasadori Lu tregon dobësinë e tij në mesazhin e parë për këtë vit

January 3, 2018 18:16

Ambasadori Lu tregon dobësinë e tij në mesazhin e parë për këtë vit

Ambasadori Donald Lu ka përcjellë një mesazh për shoqërinë në nisje të Vitit të Ri.

Diplomati amerikan ka qenë në një aktivitet në univeristetin Aleksandër Xhuvani në Elbasan ku foli “si një bashkëshort dhe një baba”.

“Si një bashkëshort dhe një baba, unë jam një mbështetës i madh i fuqizimit të grave. Shpresoj që të gjithë ju të jetoni në një shoqëri në të cilën burrat dhe gratë janë të barabartë në udhëheqje dhe përgjegjësi.”

Në fillim të këtij muaji, Ambasadori Lu vizitoi universitetin Aleksandër Xhuvani në Elbasan për t’u takuar me studentë dhe për të mësuar më shumë mbi projektet e tyre për të nxitur fuqizimin e grave dhe luftuar ekstremizmin” u shpreh Lu.

January 3, 2018 18:16
Komento

2 Komente

  1. vicens January 3, 19:22

    Te njeten gje revolucionare ne atekohe e ka bere edhe Enver Hoxha ku thoshte ” Gruaja force e madhe ne shoqeri” “gjysmae popullsie ” Emancipimi i gruas shqiptare u arrit ne kohen e komunizmit dhe u degradua ne kohen e merhumit Sali Ram BERISHA !

    Reply to this comment
  2. Adih January 3, 20:23

    vicens ,, …. Po enveri e beri emancipimin me Shkurte Pal Vaten e me Lenko Cuken . Te lutem mos na i kujto diktatorin Enver merhumin , se me vjen perr te vjelle.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*