Ambasadorja e BE: Shqipëria të dënojë trafikantët

October 18, 2017 10:46

Ambasadorja e BE: Shqipëria të dënojë trafikantët

Ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, është treguar e ashpër ndaj shqiptarëve, teksa ka folur për trafikimin e qenieve njerëzore.

Vlahutin iu bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të dënojnë trafikantët, duke thënë se preken më shumë vajzat dhe fëmijët.

Sipas zyrtares së lartë të BE, është e trishtueshme që ky problem vijon ende në Shqipëri, duke bërë thirrje që kjo çështje të mbetet në të shkuarën.

“Shqipëria duhet të dënojë trafikantët, pasi ata që preken më shumë janë vajzat dhe fëmijët. Ata që trafikohen janë motrat tuaja. E trishtuar që ky problem vijon ende në Shqipëri. Trafiku i qenieve njerëzore duhet të mbetet një çështje e së shkuarës në vendin tuaj”, tha Vlahutin.

October 18, 2017 10:46
Komento

4 Komente

 1. Verona October 18, 11:25

  Trafiqet e ndryshme jane nje nga krimet me te urryera qe ku kerkohet nje luft e forte dhe e pandalshme qe ne fund te kemi disa rezultate.

  Reply to this comment
 2. vjollca October 18, 12:43

  Shume ne rregull e ka ambasadorja, po me cfare te behen milionere, qeveritaret shqiptar?

  Reply to this comment
 3. kulufuxi October 18, 23:19

  Ja zonja vlahutin, – mos u merzite se ditet te numeruara i kane edhe trafikanet. Me sistemin e ri te bashkeqeverrisjes shoku yne i dashur edvin rrambababam do e beje shqiperine nje fener ndricimi ne evrope azi e gjetke.

  Vetem prit sa ta beje planin ne facebook kryeministri, pastsaj te beje pak ate mbledhjen e bashke qeverrisjes me qytetaret dhe fshataret qe u ka ikur mendja nga papunesia e varferia dhe pastaj i ndreq rama yne trafikanet.

  P.s. askush nuk mund te jet pergjegjes nese vet rames i ka ikur apo mund ti ike mendja. Se ne fund te fundit edhe edhe rama vet nuk eshte me shume se nje teafikan politikan shqiptar si te tjeret…. prandaj dhe na eshte dashur gjermani i shumepritur qe iku ne 45 e nuk na erdhi me.

  Reply to this comment
 4. kulufuxi October 18, 23:49

  Ja zonja vlahutin, – mos u merzite se ditet te numeruara i kane edhe trafikanet. Me sistemin e ri te bashkeqeverrisjes shoku yne i dashur edvin rrambababam do e beje shqiperine nje fener ndricimi ne evrope azi e gjetke.

  Vetem prit sa ta beje planin ne facebook kryeministri, pastsaj te beje pak ate mbledhjen e bashke qeverrisjes me qytetaret dhe fshataret qe u ka ikur mendja nga papunesia e varferia dhe pastaj i ndreq rama yne trafikanet.

  P.s. askush nuk mund te jet pergjegjes nese vet rames i ka ikur apo mund ti ike mendja. Se ne fund te fundit edhe edhe rama vet nuk eshte me shume se nje teafikan politikan shqiptar si te tjeret…. prandaj dhe na eshte dashur gjermani i shumepritur qe iku ne 45 e nuk na erdhi me.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*