Ambasadorja Vlahutin fshehu pasurinë në Kroaci, zbulohen dokumentet

August 1, 2016 15:58

Ambasadorja Vlahutin fshehu pasurinë në Kroaci, zbulohen dokumentet

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, është proceduar në vendin e saj, Kroaci, për mosdeklarim të të dhënave të sakta mbi pasurinë, duke shkelur ligjin për parandalimin e konfliktit e interesit, një instrument i rëndësishëm për parandalimin e korrupsionit.

Komisioni për Përcaktimin e Konfliktit të Interesit hapi një procedurë kundër saj, pasi Vlahutin nuk përmbushi detyrimin ligjor për të deklaruar në kohë, me saktësi dhe në mënyrë të plotë pasurinë e saj.

Televizioni Klan disponon raportin e këtij Komisionit, ku thuhet se Vlahutin nuk deklaroi pagën neto dhe bruto, nuk tregoi adresat e sakta të pasurive të paluajshme dhe nuk tregoi emrin e kreditorit të një kredie të marrë për strehim, pas përfundimit të detyrës si Këshilltare e Presidentit të Kroacisë për Punët e Jashtme.

Zyrtarja Romana Vlahutini i ka sjellë Komisionit për Parandalimin e Konfliktit të Interesit informacionin për gjendjen pasurore për shkak të përfundimit të funksionit të saj si këshilltare e Presidentit të Kroacisë për Punët e Jashtme, që në librin e postës së hyrjes së Komisionit tregon datën 22 Tetor 2014. Në përputhje me nenin 23 të Ligjit Për Parandalimin e Konfliktit të Interesit, komisioni ka kryer kontrollin administrativ të të dhënave të informacionit dhe ka vërtetuar se zyrtarja Romana Vlahutin nuk e ka plotësuar në mënyrë të plotë dhe të saktë formularin me të dhëna për gjendjen pasurore të zyrtarit, duke pasur parasysh këtu që nuk ka shkruar nr. e amzës dhe pagën mujore bruto. Në pjesën e të dhënave mbi pasurinë në pikën 1 për pasuritë e paluajtshme, zyrtarja nuk ka shkruar të dhënat për adresat e pasurive të paluajtshme, si dhe në pikën 6 nuk ka dhënë shumën neto dhe bruto të pagës vjetore, ndërsa në pikën 10 nuk ka shkruajtur detyrimin e zyrtarit për të shkruajtur të dhënat për huadhënësin (kreditorin) e kredisë për strehim.

Ligji e detyronte Ambasadoren Vlahutin që ta deklaronte pasurinë e saktë 15 ditë pasi të njihej me kërkesën. Komisioni e ka bërë kërkesën më 13 Shkurt 2015. Deri më 6 Nëntor nuk ka marrë përgjigje dhe ka hapur procedurat kundër Vlahutin. Më 13 Janar të vitit 2016, kur Vlahutin ushtronte detyrën e Ambasadores së BE –së në Tiranë, Komisioni për Përcaktimin e Konfliktit të Interesit, vendosi:

Mospërmbushja e detyrimit të zyrtares Romana Vlahutin, Këshilltare e Presidentit të Republikës së Kroacisë, Për Punët e Jashtme, nga Tetori 2012 deri më 30 Shtator 2014, që sipas kërkesës zyrtare të plotësojë në afatin e caktuar detyrimin që rrjedh nga nenet 8 dhe 9 të Ligjit Për Parandalimin e Konfliktit të Interesit (ZSSI),  që të përmbushë saktë dhe në mënyrë të plotë formularin mbi gjendjen e pasurisë së zyrtarit, pas përfundimit të funksionit të përshkruar më sipër, përbën shkelje të nenit 10 të Ligjit mbi Parandalimin e Konfliktit të Interesit (ZSSI).

dokumenti

Më 7 Janar 2016 Vlahutin i dërgon një shkresë Komisionit, në të cilën thotë se për më shumë se një viti nuk jeton në Kroaci dhe nuk e ka marrë vendimin e Komisionit për hapje të procedurës.

Ajo shpjegon se nuk ka të dhëna për pagën bruto mujore dhe vjetore që ka marrë në zyrën e Presidentit dhe në Ministrinë e Jashtme. Por Komisioni thotë se shkresat vërtetuan që ajo është njoftuar që në Shkurt 2015. Në vendimin e tij, Komisioni për Parandalimin e Konfliktit të Interesit nënvizon rëndësinë e deklarimit të pasurisë në kohë dhe me të dhëna të sakta për parandalimin e konfliktit të interesit dhe korrupsionin.

Komisioni nënvizon se paraqitja e informacionit për gjendjen pasurore të zyrtarit është një nga detyrimet themelore të përcaktuara në Ligjin mbi Parandalimin e Konfliktit të Interesave dhe një instrument i rëndësishëm në parandalimin e konfliktit të interesave dhe parandalimin e korrupsionit.

Pavarësisht shkeljes së ligjit, ndaj Ambasadores Romana Vlahutin nuk pati sanksione ligjore. Komisioni e vërtetoi shkeljen e ligjit nga ana e saj, por argumentoi se për shkak të procedurës, nuk ishte e mundur që të merreshin masa ligjore.

Në nenin 42 të Ligjit Për Parandalimin e Konfliktit të Interesit përcaktohen sanksione në lidhje me shkeljen e Ligjit. Por duke marrë parasysh se nga data e marrjes së vendimit kanë kaluar më shumë se 12 muaj nga përfundimi i detyrës së zyrtares si Këshilltare e Presidentit të Kroacisë, për Punët e Jashtme, rezulton se në rastin konkret nuk është e mundur marrja e sanksioneve, megjithëse është vërtetuar shkelja e Ligjit për Parandalimin e Konfliktit të Interesit dhe për shkak se, sipas të dhënave që ka marrë Komisioni nga kërkesa drejtuar Parlamentit kroat, zyrtarja nuk është më në funksion zyrtar dhe nuk ka pagesë apo shpërblime për kryerje të detyrës shtetërore.

Romana Vlahutin e nisi zyrtarisht detyrën e Ambasadores së Bashkimit Europian në Tiranë më 3 Tetor të vitit 2014. Angazhimi kryesor i saj në këtë detyrë ka qenë miratimi i Reformës në Drejtësi, një reformë e cila ka si qëllim kryesor parandalimin dhe ndëshkimin e rasteve korruptive tek zyrtarët e lartë, në gjyqësor e në prokurori.

Tv Klan

August 1, 2016 15:58
Komento

16 Komente

 1. dash August 1, 16:38

  Kjo nuk do te thote qe beteja per reformen ne drejtesi e zhvilluar nga ana e saj ne Shqiperi eshte e gabuar,per sa i perket problemeve qe mund te kete me drejtesine ne vendin e saj tja leme kohes .Klani le te vazhdoje te kerkoje armiq te tjere te “klanit”…

  Reply to this comment
 2. Ben August 1, 16:43

  Filluan.Kujtojne se po sulmojne kete gruan, nuk do behet reforma.Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ,i modh Sala.Me nje fjale komunistet nuk vdesin kurre.Idiot komplet.

  Reply to this comment
 3. fshatari pafshat August 1, 17:09

  Krahas Obames, Lu, Xhafajt na doli edhe Vllahutin me “politike ne biografi”. Gjahataret e hershem – popullor, amator, diletante, nga gjiri i klases puntore dhe fshatarsise punonjese – te Luftes te Klasave jane ende gjalle. Komunistet namin kishin.

  Reply to this comment
 4. Goni August 1, 17:11

  U ngjall Enver Hoxha dhe Lufta e Kllasave!

  Reply to this comment
 5. Gaspri August 1, 17:21

  Shihni deri ku shkon ligesia e ketyre te KLAN-it. Merreni me mend sa u ka hyre frika per palce horrave qe po terbohen per ate ndryshim te madh pozitiv qe po ben Shqiperia edhe ne saje te punes se palodhur te kesaj zonje te nderuar, si perfaqesuese e BE-se ku duam te integrohemi.
  Sinqerisht nga nje ane me behet qejfi sepse shqiptaret por edhe nderkombetaret po shohin gjithnje e me mire se kush po perpiqet ta pengoje reformen ne Drejtesi.

  Reply to this comment
 6. fteri August 1, 17:22

  *****O shqiptar brek grisur e spiunë e sharlatan , ,merruni me politikanët shqiptar këtë klasë hajdutësh ,fallsifikatorësh ,vrasësish ,kopuk e batakçinjë që erdhën në pushtet mbas 90 -tës në shqipëri ,që dogjën shqipërinë,lanë popullin në mjerim e varfëri ekstreme populli po vuanë për për bukën e gojës .
  ******Ndërsa për vete këta politikan shqiptar kan siguruar pasuri prrallore ,me shtëpi ,me vila,me toka ,me makina të shtrejta ,dhe lekë me thasë që i kanë fshehur ,ose i kanë vënë në banka jashtë vendit.
  ******Gazetar o brek grisur MERRUNI ME PUNËNT e politikanve tanë ,që na ka mbuluar vrasja, krimi dhe vjedhja ,merruni me kriminelët që bllokojnë reformën në drejtësi dhe ecjen e shqipërisë përpara.kjo ju nderon .
  *******MOS U MERRNI ME ZONJËN e hekurt të BE-së ,se ka kushë merret me të ,s,ja arrini asë në thembër të këmbës për zgjuarsi dhe ndershmëri ,me atë merret vendi i sajë Kroacia dhe BE-ja ,puna me e mençur është të merremi me hallet tona ,të merremi me punët tona kjo do të ishte detyrë dhe përgjegjësi para popullit .Kushë merret me punët e tjerve është budalla dhe gomar .

  Reply to this comment
 7. Emigrant USA August 1, 18:01

  Shiko pasurine tende o Lul dhe te Sales Ndersa problemet qe mund te kete Ajo nuk e ul in vlerat per punen qe Ajo per reformen ne drejtesi.

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA August 1, 18:03

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E NDERUAR AMERIKAN ZOTIN DONALD LU !E NDOSHTA EDHE PRESIDENTIN E SHBA-SE BARACK OBAMA
  CFARE NUK PJELL TRURI I KRYETEMPULLARIT TE DJALLIT APO NOHANIT BARBAR MONGOLOID ALEKSANDER FRANGAJ E CO!

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA August 1, 18:04

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E NDERUAR AMERIKAN ZOTIN DONALD LU !E NDOSHTA EDHE PRESIDENTIN E SHBA-SE BARACK OBAMA
  CFARE NUK PJELL TRURI I KRYETEMPULLARIT TE DJALLIT APO NOHANIT BARBAR MONGOLOID ALEKSANDER FRANGAJ E CO!

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E NDERUAR AMERIKAN ZOTIN DONALD LU !E NDOSHTA EDHE PRESIDENTIN E SHBA-SE BARACK OBAMA
  CFARE NUK PJELL TRURI I KRYETEMPULLARIT TE DJALLIT APO NOHANIT BARBAR MONGOLOID ALEKSANDER FRANGAJ E CO!

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E ND