Ambasadorja Vlahutin fshehu pasurinë në Kroaci, zbulohen dokumentet

August 1, 2016 15:58

Ambasadorja Vlahutin fshehu pasurinë në Kroaci, zbulohen dokumentet

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, është proceduar në vendin e saj, Kroaci, për mosdeklarim të të dhënave të sakta mbi pasurinë, duke shkelur ligjin për parandalimin e konfliktit e interesit, një instrument i rëndësishëm për parandalimin e korrupsionit.

Komisioni për Përcaktimin e Konfliktit të Interesit hapi një procedurë kundër saj, pasi Vlahutin nuk përmbushi detyrimin ligjor për të deklaruar në kohë, me saktësi dhe në mënyrë të plotë pasurinë e saj.

Televizioni Klan disponon raportin e këtij Komisionit, ku thuhet se Vlahutin nuk deklaroi pagën neto dhe bruto, nuk tregoi adresat e sakta të pasurive të paluajshme dhe nuk tregoi emrin e kreditorit të një kredie të marrë për strehim, pas përfundimit të detyrës si Këshilltare e Presidentit të Kroacisë për Punët e Jashtme.

Zyrtarja Romana Vlahutini i ka sjellë Komisionit për Parandalimin e Konfliktit të Interesit informacionin për gjendjen pasurore për shkak të përfundimit të funksionit të saj si këshilltare e Presidentit të Kroacisë për Punët e Jashtme, që në librin e postës së hyrjes së Komisionit tregon datën 22 Tetor 2014. Në përputhje me nenin 23 të Ligjit Për Parandalimin e Konfliktit të Interesit, komisioni ka kryer kontrollin administrativ të të dhënave të informacionit dhe ka vërtetuar se zyrtarja Romana Vlahutin nuk e ka plotësuar në mënyrë të plotë dhe të saktë formularin me të dhëna për gjendjen pasurore të zyrtarit, duke pasur parasysh këtu që nuk ka shkruar nr. e amzës dhe pagën mujore bruto. Në pjesën e të dhënave mbi pasurinë në pikën 1 për pasuritë e paluajtshme, zyrtarja nuk ka shkruar të dhënat për adresat e pasurive të paluajtshme, si dhe në pikën 6 nuk ka dhënë shumën neto dhe bruto të pagës vjetore, ndërsa në pikën 10 nuk ka shkruajtur detyrimin e zyrtarit për të shkruajtur të dhënat për huadhënësin (kreditorin) e kredisë për strehim.

Ligji e detyronte Ambasadoren Vlahutin që ta deklaronte pasurinë e saktë 15 ditë pasi të njihej me kërkesën. Komisioni e ka bërë kërkesën më 13 Shkurt 2015. Deri më 6 Nëntor nuk ka marrë përgjigje dhe ka hapur procedurat kundër Vlahutin. Më 13 Janar të vitit 2016, kur Vlahutin ushtronte detyrën e Ambasadores së BE –së në Tiranë, Komisioni për Përcaktimin e Konfliktit të Interesit, vendosi:

Mospërmbushja e detyrimit të zyrtares Romana Vlahutin, Këshilltare e Presidentit të Republikës së Kroacisë, Për Punët e Jashtme, nga Tetori 2012 deri më 30 Shtator 2014, që sipas kërkesës zyrtare të plotësojë në afatin e caktuar detyrimin që rrjedh nga nenet 8 dhe 9 të Ligjit Për Parandalimin e Konfliktit të Interesit (ZSSI),  që të përmbushë saktë dhe në mënyrë të plotë formularin mbi gjendjen e pasurisë së zyrtarit, pas përfundimit të funksionit të përshkruar më sipër, përbën shkelje të nenit 10 të Ligjit mbi Parandalimin e Konfliktit të Interesit (ZSSI).

dokumenti

Më 7 Janar 2016 Vlahutin i dërgon një shkresë Komisionit, në të cilën thotë se për më shumë se një viti nuk jeton në Kroaci dhe nuk e ka marrë vendimin e Komisionit për hapje të procedurës.

Ajo shpjegon se nuk ka të dhëna për pagën bruto mujore dhe vjetore që ka marrë në zyrën e Presidentit dhe në Ministrinë e Jashtme. Por Komisioni thotë se shkresat vërtetuan që ajo është njoftuar që në Shkurt 2015. Në vendimin e tij, Komisioni për Parandalimin e Konfliktit të Interesit nënvizon rëndësinë e deklarimit të pasurisë në kohë dhe me të dhëna të sakta për parandalimin e konfliktit të interesit dhe korrupsionin.

Komisioni nënvizon se paraqitja e informacionit për gjendjen pasurore të zyrtarit është një nga detyrimet themelore të përcaktuara në Ligjin mbi Parandalimin e Konfliktit të Interesave dhe një instrument i rëndësishëm në parandalimin e konfliktit të interesave dhe parandalimin e korrupsionit.

Pavarësisht shkeljes së ligjit, ndaj Ambasadores Romana Vlahutin nuk pati sanksione ligjore. Komisioni e vërtetoi shkeljen e ligjit nga ana e saj, por argumentoi se për shkak të procedurës, nuk ishte e mundur që të merreshin masa ligjore.

Në nenin 42 të Ligjit Për Parandalimin e Konfliktit të Interesit përcaktohen sanksione në lidhje me shkeljen e Ligjit. Por duke marrë parasysh se nga data e marrjes së vendimit kanë kaluar më shumë se 12 muaj nga përfundimi i detyrës së zyrtares si Këshilltare e Presidentit të Kroacisë, për Punët e Jashtme, rezulton se në rastin konkret nuk është e mundur marrja e sanksioneve, megjithëse është vërtetuar shkelja e Ligjit për Parandalimin e Konfliktit të Interesit dhe për shkak se, sipas të dhënave që ka marrë Komisioni nga kërkesa drejtuar Parlamentit kroat, zyrtarja nuk është më në funksion zyrtar dhe nuk ka pagesë apo shpërblime për kryerje të detyrës shtetërore.

Romana Vlahutin e nisi zyrtarisht detyrën e Ambasadores së Bashkimit Europian në Tiranë më 3 Tetor të vitit 2014. Angazhimi kryesor i saj në këtë detyrë ka qenë miratimi i Reformës në Drejtësi, një reformë e cila ka si qëllim kryesor parandalimin dhe ndëshkimin e rasteve korruptive tek zyrtarët e lartë, në gjyqësor e në prokurori.

Tv Klan

August 1, 2016 15:58
Komento

16 Komente

 1. dash August 1, 16:38

  Kjo nuk do te thote qe beteja per reformen ne drejtesi e zhvilluar nga ana e saj ne Shqiperi eshte e gabuar,per sa i perket problemeve qe mund te kete me drejtesine ne vendin e saj tja leme kohes .Klani le te vazhdoje te kerkoje armiq te tjere te “klanit”…

  Reply to this comment
 2. Ben August 1, 16:43

  Filluan.Kujtojne se po sulmojne kete gruan, nuk do behet reforma.Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ,i modh Sala.Me nje fjale komunistet nuk vdesin kurre.Idiot komplet.

  Reply to this comment
 3. fshatari pafshat August 1, 17:09

  Krahas Obames, Lu, Xhafajt na doli edhe Vllahutin me “politike ne biografi”. Gjahataret e hershem – popullor, amator, diletante, nga gjiri i klases puntore dhe fshatarsise punonjese – te Luftes te Klasave jane ende gjalle. Komunistet namin kishin.

  Reply to this comment
 4. Goni August 1, 17:11

  U ngjall Enver Hoxha dhe Lufta e Kllasave!

  Reply to this comment
 5. Gaspri August 1, 17:21

  Shihni deri ku shkon ligesia e ketyre te KLAN-it. Merreni me mend sa u ka hyre frika per palce horrave qe po terbohen per ate ndryshim te madh pozitiv qe po ben Shqiperia edhe ne saje te punes se palodhur te kesaj zonje te nderuar, si perfaqesuese e BE-se ku duam te integrohemi.
  Sinqerisht nga nje ane me behet qejfi sepse shqiptaret por edhe nderkombetaret po shohin gjithnje e me mire se kush po perpiqet ta pengoje reformen ne Drejtesi.

  Reply to this comment
 6. fteri August 1, 17:22

  *****O shqiptar brek grisur e spiunë e sharlatan , ,merruni me politikanët shqiptar këtë klasë hajdutësh ,fallsifikatorësh ,vrasësish ,kopuk e batakçinjë që erdhën në pushtet mbas 90 -tës në shqipëri ,që dogjën shqipërinë,lanë popullin në mjerim e varfëri ekstreme populli po vuanë për për bukën e gojës .
  ******Ndërsa për vete këta politikan shqiptar kan siguruar pasuri prrallore ,me shtëpi ,me vila,me toka ,me makina të shtrejta ,dhe lekë me thasë që i kanë fshehur ,ose i kanë vënë në banka jashtë vendit.
  ******Gazetar o brek grisur MERRUNI ME PUNËNT e politikanve tanë ,që na ka mbuluar vrasja, krimi dhe vjedhja ,merruni me kriminelët që bllokojnë reformën në drejtësi dhe ecjen e shqipërisë përpara.kjo ju nderon .
  *******MOS U MERRNI ME ZONJËN e hekurt të BE-së ,se ka kushë merret me të ,s,ja arrini asë në thembër të këmbës për zgjuarsi dhe ndershmëri ,me atë merret vendi i sajë Kroacia dhe BE-ja ,puna me e mençur është të merremi me hallet tona ,të merremi me punët tona kjo do të ishte detyrë dhe përgjegjësi para popullit .Kushë merret me punët e tjerve është budalla dhe gomar .

  Reply to this comment
 7. Emigrant USA August 1, 18:01

  Shiko pasurine tende o Lul dhe te Sales Ndersa problemet qe mund te kete Ajo nuk e ul in vlerat per punen qe Ajo per reformen ne drejtesi.

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA August 1, 18:03

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E NDERUAR AMERIKAN ZOTIN DONALD LU !E NDOSHTA EDHE PRESIDENTIN E SHBA-SE BARACK OBAMA
  CFARE NUK PJELL TRURI I KRYETEMPULLARIT TE DJALLIT APO NOHANIT BARBAR MONGOLOID ALEKSANDER FRANGAJ E CO!

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA August 1, 18:04

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E NDERUAR AMERIKAN ZOTIN DONALD LU !E NDOSHTA EDHE PRESIDENTIN E SHBA-SE BARACK OBAMA
  CFARE NUK PJELL TRURI I KRYETEMPULLARIT TE DJALLIT APO NOHANIT BARBAR MONGOLOID ALEKSANDER FRANGAJ E CO!

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E NDERUAR AMERIKAN ZOTIN DONALD LU !E NDOSHTA EDHE PRESIDENTIN E SHBA-SE BARACK OBAMA
  CFARE NUK PJELL TRURI I KRYETEMPULLARIT TE DJALLIT APO NOHANIT BARBAR MONGOLOID ALEKSANDER FRANGAJ E CO!

  CKA NUK PJELL MENDJA E DJALLIT! ?

  – NESER AKEKSANDER FRANGAJ MUNDT’NA NXJERRE SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN LU!!!!

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  KLANI MEDIATIK NE MBROJTJE TE KLANIT POLITIK, JURIDIK, KUSAR E VRASTAR ANTISHQIPTAR E ANTIAMERIKAN
  KLANI LINDI NGA KUSARIA DHE MASHTRIMI, KORUPSIONI DHE KRIMI I ORGANIZUAR…
  TE GJITHE DERRAT THOTE SOVRANI NJE FECKE KANE…
  ASHTU DHE KRIMINELET POLITIKE..,, EKONOMIKE, MEDIATIKE NJE TURI KANE…
  KUJTONI SI LINDI DHE SI U FUQIZUA, SI MAFIA MEDIATIKE E ALEKSANDER FRANGAJT HODHI SHTAT DUKE BASHKEPUNUAR ME GAZIDEDEN DHE FALANGAT E MURRME TE BERISHES NE DJEGJEN E KOHA JONE, ME VJEDHJEN ME MASHTRIM E NE BASHKEPUNIM TE KLANIT, ME VENIEN NE SHERBIM TE CDO SUNDIMTARI TE RADHES, ME GERDECIN, ME AUTOSTRADEN E KOMBIT, ME TENDERAT KORRUPTIVE, ME REKLAMAT QEVERITARE. DHE SIDOMOS ME 21 JANARIN 2013 … PER TE KUPTUAR SE KUSH ESHTE KLANI, SE CFARE PERFAQESON KLANI…
  LE TE BEJE NJE HETIM AMA SI VEPRON KLANI ME FILMAT QE SHFAQ, SE SI NJE SERI TE ERTUGRUL APO FATE TE KRYQEZUARA E NDAN NE DYSH, TEESH APO KATERSH DHE E MBUSH ME REKLAMAT PA FUND PER TE SHTUAR ME MASHTRIME SHIKUESHMERINE PER TE KUPTUAR SE DERI KU SHKON KORRUPSIONI DHE MASHTRIMI MEDIATIK….
  KKONKRETISHT SHIKONI NE YOUTUBE QE CDO SERI E ERTUGRUL ESHTE NGA 2- 2.5 ORE. NE KLAN PO TI HEQISH REKLAMAT CDO SERI E SE DIELES ( ME E GJATA ) SHKON MAKSMUMI 1 – 1.3 ORE. PRA MASHTRIM E SPEKULLIM I DY- TREFISHTE NGA KLANI….
  PSE KLANI HETON DHE SULMON SOT VLLAHUTIN!?
  KA QENE NJE FILM KINEZ ME TITULL. ” SULMI NE VERI GODITJA NE JUG…”
  SULMOHET VLLAHUTINI PER TE GODITUAR REFORMEN NE DREJTESI!?
  PSE!?
  SEPSE ASHTU SI SHQUP-I EDHE KLANI KANE FRIKE,LEMERI NGA REFORMA NE DREJTESI SI SHEJTANI NGA TEMJANI !
  KLANI ESHTE NJE OERANDORI E NGRITUR MBI DJERSEN E GJAKUN E DLIRE SHQIPTAR, MBI MASHTRIM E KRIM, MBI KORRUPSION E VJEDHJE, MBI KUSARI E VRASTARI!
  KLANI ESHTE BASHKEAUTOR I TE GJITHA KRIMEVE DHE PLACKITJES SE SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE QE KUR U VODH NGA ALEKSANDER FRANGAJ E CO!
  MAFIA MEDIATIKE ESHTE PJESE E MAFIAS POLITIKE DHE JURIDIKE QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT !
  SOT KRYEMAFIOZI MEDIATIK ALEKSANDER FRANGAJ SULMOI VLLAHUTININ!
  MOS U CUDISNI ASPAK NESE NESER ALEKSANDER FRANGAJ, ARMAND SHKULLAKU, ARTUR ZHEJI, PREC ZOGAJ,…. NA NXJERRIN SHTATEZENE EDHE AMBASADORIN E NDERUAR AMERIKAN ZOTIN DONALD LU !E NDOSHTA EDHE PRESIDENTIN E SHBA-SE BARACK OBAMA
  CFARE NUK PJELL TRURI I KRYETEMPULLARIT TE DJALLIT APO NOHANIT BARBAR MONGOLOID ALEKSANDER FRANGAJ E CO!

  Reply to this comment
  • Santa Skypo August 1, 19:27

   KLANI MEDIATIK eshte krijuar apostafat per te qene instrument trushplares e dezinformimi ne duart e DINASTISE KOMUNISTE, ndaj dhe s’eshte aspak cudi, qe prej laperave te punesuar aty te publikohen te tilla pallavra. Nga ana tjeter, reklamat manipulative jane shpirti i tregtise. Kush behet viktime e tyre, dhe te tille mendohet te jene shumica e trapave, e ka fajin vete.

   Tani nje pyetje kisha per ty “amerikono”. A nuk eshte perseritja e komenteve te tua, dhe perdorimi i germave te trasha nje fare reklame? Ky eshte besoj dhe shkaku pse dikush acarohet, dhe me te drejte te pyet: A i ke pi ilacet per sot?

   Reply to this comment
  • rimi August 1, 21:11

   ORE ALBAN PEMA PO PERSE KUJTON ZOTROTE SE SANDRI E KA BO NE KOKEN E VET!TE TERA CORBAT I TRAZON NJE DORE AJO DORE QE VETEM FURRXHIUN BERISHE NUK E PREK!NDAJ BEHUNI SERIOZE E KUPTOINI GJERTAT ME THELLE SA PER DIJENI NJE ILUSTRIM TE VOGEL :NE KOHEN KUR DO TE RIZGJIDHEJ SEPT BLATER NE POSTIN E KRYETARIT TE FIFA-s?DUKE LIGJERUAR VDEKJEN E TIJ NE KETE KARIKE,FURREXHINJT MENJEHERE AKTIVIZUAN NJE KERCU SI MISHEL PLATINI E AI I KENAQUR DEKLAROI SE N.Q.SE NUK JEP DOREHEQJE DO TA DETYROJNE “FURREXHINJTE” TA JAPI!S’KALUAN SHUME KOHE E KERCURI PLATINI HODHI KANIDATUREN PER PRESIDENT JASHTE CDO NORME DUKE MENDUAR SE DO TE KISHTE MBESHTETJEN E “FURREXHINJEVE””,KUR HOP DHE PLATINIA E HENGRI E IU KERKUA SHKARKIMI I TIJ!NDAJ RI I QETE ORE ALBAN DRURI SE FRANGEN E KA FUTUR FURXHIU PER TE DALE TEK RAMA E ME PAS PER TA ZEVENDESUAR ME “YLLIN NE NGJITJE”,PER MOS NDESHKIMIN E ATYRE QE SHKERDHYEN KETE VEND,E SHITEN,FALEN E TANIME E KANE NXJERRE NE TREG PER TA BLERE NDONJE VEND PASI E BOSHATISEN SI DEPO E TASH DUAN ME C’DO KUSHT ASGJESIMIN E PLOTE TE DOKUMENTACIONIT QE EKZISTON AKOMA NEPER SIRTARET E NDONJE KASAFORTE PERBINDESHE QE HAPET E MBYLLET VETEM ME SINJALIN E “BACKBERRY”!IMGJINONI PER NJE MOMENT SE SA PASHE NEN DHE DO TE QE FUTUR “SALI BABA ME 40 HAJDUTE ” PER KRIMET,VJEDHJET E TRDHETITE NDAJ KETIJ VENDI .

   Reply to this comment
 10. Santa Skypo August 1, 18:26

  Shpif, shpif se truthareve dicka do u mbese ne mendje!

  Projektori verbues i qimave te klanit s’mund te rinte pa u drejtuar kesaj here dhe kunder vullnetit te hekurt te nje gruaje te perzgjedhur nga BE per te spastruar padrejtesine nga skorrjet.

  Reply to this comment
 11. perkthyesi August 1, 20:30

  O Klani, mos harro se para promovimit te saj ne detyren aktuale, i eshte bere skanim pasurive dhe aseteve qe mund te disponoje, por kam bindjen qe i ka te justifikuara, pasi ne te kundert do ishte ne ndonje fshat kroat duke shitur misra te pjekur! Ju, sigurisht nuk e keni hallin e saj, por ju djeg, se po u behet “Babai” therror pas gjithe atyre zullumeve qe ngjajne me Hauret e Avgjise!

  Reply to this comment
 12. Pogllovnik August 1, 21:10

  Une nuk kam prova per ta quajtur Romanen kurve, hajdute dhe antishqiptare, por them pa medyshje sa poshte ka rene niveli i ambasadoreve kroate ne Tirane. Kjo Vlahutinka sot as qe mund te krahasohet me Sh. T. Juricic, ambasadorin e pare te Kroacise ne Tirane. Sh.T. Juricic duke qene nje prodhim tipik i “fidanishtes” se Moshe Pijades ishte shumefish me xhentellmen shume here me diplomat profesionist sesa kjo Vllahutina. branko Komatina kroati ambasador titist ne Tirane eshte vite drite larg kesaj Romanes, qofte si profesionist, qofte edhe si njeri pa vese, pavaresisht se i qelloi te ishte ne Tirane ne nje nga acarimet kulmore serbo-shqiptare pas demostratave te pranveres 1981. Kjo Vllahutina madje qendron me poshte si profeioniste dhe si individ edhe e krahasutr me Josip Gjergjen, arberesh Zare (Zadari), por fatkeqesisht antishqiptar se te tille rol i kishte dhen Maks Bace (Milic) nga Spalato, Sherlok Holmsi i OZNA-s se asaj kohe.
  Mero une nuk e di nese kjo Romana eshte kurve apo jo, por qe ne rini ka pas qene shume qeflije per te mos thene se ka qene ninfomane, mund te deshmoj personalisht. Ne qershor 1994, ndersa pija knje Stock 84 te Arena e Polas me Marko Babic-in shkaterruesin e tankeve serbe, heroin e Vukovarit, me ka treguar shume gjera interesante per nje zogez gazetare kroate ne Vukovarin e rrethuar.
  Romana besoj se te kujtohet sesi -per te te nxjerre nga rrethimi nje gazetarke te Radio 101, neper arat me miser te pakorrur afer Borovo Nashelje-s ne flake u vra Zhan Misheli mercenari i famshem francez, qe ti e ke pas njohur nga afer. Per te shpetuar kete gazetarken qefleshe moj Roman u braktis ne duart e kaspaeve cetnike dhe Sinisha Gllavasevici, gazetari hero i Vukovarit ish studenti i shkelqyer i Universitetit te Sarajeves.
  Kaq sa per Romanen qeflie.Per Romanen hajdute nuk di gje, por ka shume tipare te ngjashme meDr. Poggi te Misionit “Interforze” dhe me ambasador Barbaggia (Sequi), qe pasi beri shume pare ne Tirane, bleu postin e ambasadorit te Italise ne Bejing!
  Sa per antishqiptarizmin e Romanes nuk kam fakte dhe4 nuk dua t’i besoj se Romana e ka marre dhurate nga bashkeshorti i ri (new jo young) malazez. Di vetem se Romana eshte larg dashurise, qe kishte Sh.T. Juricic per shqiptaret, kur merzitej e behej vrer, qe shqiptaret nuk kuptonin ne mesin e viteve 90-te sesa me shume arme te shkonin ne Kroaci aq me pak serbe do te mbeteshinj gjalle per te bere masakra ne Kosove dhe ne Shqiprine ne bregun e majte te Drinit!
  Romane kaq per sonte. Ne dashte Zoti djemte e Veshelko Grubishicit do na dergojne materiale goxha pikante per aktivitetin e Romanes ne Villa Zagorje (Pantovcak).
  Sabajle avazi, sabajle moj Vllahutinke!!!!

  Reply to this comment
 13. info analitike August 1, 21:27

  Po mire more shoke partizane qe e paska fajin Klani dhe jo Vlahutin. A ju kujtohet kur Dita qendisi disa artikuj radhazi ku sulmonte Vlahutin fajtore se kishte pushuar nga puna te shoqen e Ditmir Bushatit i cili na paskesh qene nxehur se tepermi ” a thua se ia kishte perdhunuar gruan” (fjalet ne thojza jane ato tekstuale me te cilat Bushati iu pergjigj Aldo Bumcit per pushimin nga puna te se shoqes se tij nga ana e Bushatit). Tani sipas jush gazeta Dita perse duhet te jete me e mire se klani kur ka bere te njejten gje vetem qe ti sherbeje me devotshmeri “bijve te partise”. Pastaj sikur nuk i ka hije ambasadores qe te beje gjithe ate lufte kunder “harraqeve” tane kur vete paska pasur probleme te renda harrese.

  Reply to this comment
 14. demo August 2, 07:21

  Shkrim i poshter,komente te poshtra,sidomos “pasqyra sinoptike” e ketij polivinilit me siper.Keta mund te mos dijne ku i kane pasur motrat dhe grate,por dijne ku ka qene Romana Vlahutin ne luften e Vukovarit!!!
  Kjo zonje Kroate ja perplasi ftyres gjithe llumin ne drejtesi qe kishte grumbulluar Sali Berisha.Bajgat e haurit te Vucidolit ja hodhi ftyres politikes Otomane shqiptare dhe sidomos atij hajdutit me ze e me figure te LSI Ilir Meta.Kjo zonje eshte e vendosur t`i shkoje deri ne fund detyres se saj.Mijte e korrupsionit kane filluar te levrijne,gjurmojne jeten e saj,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*