SHBA theksojnë pritshmëritë për drejtësi të pavarur pas reformës

January 29, 2020 16:45

SHBA theksojnë pritshmëritë për drejtësi të pavarur pas reformës

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kryeprokurorin Olsian Çela.

Diplomatja amerikane i garantoi Prokurorit të Përgjithshëm ndihmën e SHBA për zbatimin e reformës në drejtësi.

Gjatë takimit të tyre të parë sot, Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim e uroi Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela për zgjedhjen e tij së fundi në detyrën e re dhe premtoi ndihmë teknike të vazhdueshme nga Shtetet e Bashkuara, për të ndihmuar Shqipërinë në vijimin e zbatimit të reformës në drejtësi.

Ambasadorja Kim nxiti prokurorët që, ndërsa përmbushin premtimin e një drejtësie të pavarur për të gjithë, t’i përqasen punës me mendësinë e shërbimit publik, integritetit dhe mbrojtjes së të drejtave të njeriut.

 

l.h/ dita

January 29, 2020 16:45
Komento

7 Komente

 1. po ky FAKE Prokurori per cfar Zgerdhihet i trap para saj ! January 29, 17:31

  ku jane Rrezultatet kuder Bandes se Kriminelave
  Politike ,
  #
  qe vodheen Shtetin Shqiptare

  vrane shqiptaret si e Gerdec edhe ne bulevard 21-Janar

  sot jetojne ne vila lluksoze ,

  afeerat korruptive e krimet
  e bandes salibashmuta

  i shikon ky i Zgerdhiri Prokurorise ?

  Ktyre sikur i thot Dikush , mos denoni kriminelet islamistet shpellarin me familjen e tij kriminale

  dhe tallen me popullin

  Reply to this comment
 2. american dreams January 29, 17:34

  Skena te para me pare. Ambasadori/ja amerikan me buze ne gaz perballe zyrtaret shqiptare kush e kush te qeshe me shume e ta marre foton e takimit si hajmali gjithe jeten. Deklarime nxitese per reformat nga njera ane, perbetime per zbatime reformash nga ana tjeter. Priten tani dhe ndonje deklarim per peshq te medhenj per ta mbyllur ciklin e ndihmes amerikane per reformen ne drejtesi qe realisht nuk e sheh, ndjen apo prek asnje shqiptar der sot se ku eshte.

  Reply to this comment
 3. tomas January 29, 18:21

  nuk shikoni o derdimene,o qora ,o budallenj qe kemi nje ambasadore me mini.Lereni politiken,te beje punen e saj.Kenaquni sa shikoni eshte falas.

  Reply to this comment
  • Guru qi s'shikon ku e fut January 29, 21:21

   tomas,

   qeke nji njeri joserioze .
   Si s’te vjen turp njiher ti fixosh syt ke shalet e Ambasadores Koreane ?
   turp .

   dukesh qe je pjes e Kurvarit te Rilindjes .
   Njelloj si ai i Gjati qe mendje vetem per me pallu e ka .

   Boni si adoleshent .
   Ja ja pe Ambasadores , po pastaj ?

   I ka plas cipa fare njerezve sot e mendejn e kan ke shalt e bythet e Ambsadoreve .

   Reply to this comment
 4. Adih January 29, 20:11

  Nuk te takon ty o Zoti Cela te qeshesh ,por i takon vetem z Amb .
  Rasti i termetit te deskrititoi ,ku je mare me sekondaret e mafjes se ndertimit (Ciraket e vegjel )deri me tani dhe ke futur koken nen rere si struci , dhe po e mbron banden kriminale ,qe i ke me ze e me figure ,si rasti i ish kryet i bashkise se Durrsit banditi e hajduti budalla Vangjush Dako , dhe dua te ndihmoj z kryeprokuror ,mos haroh ,VANGJUSH DAKO eshte i denuar dhe i eshte ndaluar viza ne Amerike ,jo vetem atij personalisht por komplet familjarisht . KUJDES zbato ligjin ,dhe kujdesu per karjeren tende personale z Cela !! Po hyn keq ne histori z Cela ,si servil e frikacak e cirak i PS ne pushtet .

  Ne populli shqiptar z Cela kemi nje proverbe te bukur e shume kuptimplote ,Eshte me mire ,ai qe qesh i fundit .

  Reply to this comment
 5. On January 29, 20:34

  20 gjyqtare e 20 prokurore te huaj……vetem keshtu….Shqiptaret dhe te duan nuk munden

  Reply to this comment
 6. dritan January 30, 18:35

  boll luajten Amerikanet me ne , nese me te vertete duan drejtesi ne Shqiperi mjafton t ia japin SPAK ut numrat e llogarive te politikaneve tane te ndershem dhe SAH – MAT, por sic duket ju intereson qe politikanet te jene te koruptuar. pra te shantazhueshem dhe keshtu ata jene gati tu para cdo kerkese te tyre , sic ndodhi me Muhaxhedinet qe lideri yne pa pike turpi thote se populli yne e ka tradite te mireprese mikun ne shtepi , kush e provon qe ata jane miqte tane ata jane thjesht nje bonus vetem per Ramen dhe jo per ne
  Shqiperia eshte thjesht nje republike bananesh ne mes te Europes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim