Ambasadorja Vlahutin thirret në Berlin, ditën e takimit Rama- Basha

June 6, 2016 11:55

Ambasadorja Vlahutin thirret në Berlin, ditën e takimit Rama- Basha

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri Romana Vlahutin është thirrur në Berlin ditën e sotme, ku do të jetë në kontakt me zyrtarë të rëndësishëm të Berlinit, lidhur me situatën në Shqipëri.

Udhëtimi bëhet ditën që Basha dhe Rama, do të takohen formalisht në Tiranë për të bërë një përpjekje për votimin e reformës në drejtësi. Burime te besueshme diplomatike i thane gazetes Tema se ajo mund te takohet dhe me kancelaren Merkel, per te forcuar mbeshtetjen per reformen ne drejtesi.

Bashkimi Evropian ka bërë thirrje përmes zëvendëspresidentes Mogherini, që reformat ë votohet me dy të tretat e votave, duke u bërë thirrje personalisht deputetëve të parlamentit shqiptarë të shprehen pro apo kundër draftit perëndimor të reformës.

Qëndrimi i Bashkimit Evropian ka tërbuar Berishën, i cili ka sulmuar me fyerje raciste dhe seksiste ambasadoren Vlahutin

June 6, 2016 11:55
Komento

1 Koment

  1. LORA June 6, 13:47

    E vleresoj seriozisht dobine e zonjes Romana Vllahutin per Shqiperine,ne misionin e saj.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*