AMSHC, 6 ton ndihma në kuadër të nismës “1 kg për emergjencën”

February 11, 2015 16:30

AMSHC, 6 ton ndihma në kuadër të nismës “1 kg për emergjencën”

Agjencia për Mbështetjen e Shoqërisë Civile (AMSHC) në bashkëpunim me Bankën Shqiptare të Ushqimit, Organizatën “Përtej Barrierave”, Food Bank Albania dhe Skautët Shqiptarë ditën e enjte, datë 12 shkurt 2015 transportoi për në Fier 6 ton ndihma të mbledhura në kuadër të nismës “1 kg për emergjencën”, nga 8 ton të mbledhura deri tani.

Nisja e karvanit u bë më datë 12 shkurt 2015, ora 09:00 nga pika e grumbullimit në Rrugën “Don Bosko” Tiranë.

Dorëzimi është bërë në mesditë në një nga pikat e grumbullimit në Fier prej ku do bëhet shpërndarja drejt zonave të përmbytura, kryesisht në Ndërmenas të Fierit ku shumë familje janë ende nën ujë.

 

February 11, 2015 16:30
Komento

4 Komente

 1. Elona, psikologe, specialiste arsimi February 11, 21:08

  Bravo, AMSHC!
  Ishte kenaqesi t’i pergjigjeshe kesaj thirrjeje!

  Reply to this comment
 2. mondi February 11, 21:56

  Me ne fund AMSHC po sillet tamam si organizatw perfaqesuese e shoqerise civile. Te shohim a eshte rastesi apo ndryshim i vertete. Sdq suksese

  Reply to this comment
 3. Altina February 12, 11:43

  Bravo, bravo!

  Reply to this comment
 4. isi February 13, 16:53

  Ne 1972 ra shi 1 muaj rresht dhe nuk u permbyt asnje bahce e jo shtepi,Shqiperia ka pjerresi natyrale.Kush ja ka fajin makuteve,qe duan te perfitojne toke edhe duke bllokuar kanalet e kullimit.Le te permbyten me nje luge uje,as dy dite shi.Pjesa tjeter eshte aktrim.Katundaret e pashkolle,analfabete i ndertonin shtepite ne koder,katundaret digitale i ndertojne vilat ne buze te Vjoses,bllokojne edhe Gjanicen..I marrte me kuc e mac dhe i cofte ne det.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*