Analisti kosovar: Këta dy ish-ministra po punojnë fshehtas kundër Ramës

March 21, 2019 23:45

Analisti kosovar: Këta dy ish-ministra po punojnë fshehtas kundër Ramës

Analisti kosovar, Baton Haxhiu, i njohur edhe si këshilltar i Kryeministrit thotë se janë dy ish-ministra socialistë që po punojnë, sipas tij kundër Ramës.

I ftuar në emisionin “Opinion” ai foli për ata “që kanë dalë kundër qeverisë”.

Ndër ta Haxhiu ka futur dhe ish ministrat e kabinetit Rama, përkatësisht Ditmir Bushatin, i cili, sipas Haxhiut: del përditë nëpër ekrane, por edhe ish ministrin e Bujqësisë, Niko Peleshi.

Haxhiu njihet edhe si “kumbari” i futjes së zv.ministrit – ministër Genti Cakaj në kabinetin Rama.

o.p. / dita

March 21, 2019 23:45
Komento

8 Komente

 1. Gani USA March 21, 23:46

  Në fakt, këtu ka të drejtë Baton Milosheviçi. Ka të drejtë pasi Ditmir

  Bushati, kur mbante postin e ministrit të Jashtëm të kabinetit Rama, i qëndroi kundër ndryshimit të kufijve, qëndrim konsenguent ky i deklaruar prej tij publikisht, më shume se një herë. Nga ana tjetër, ish ministri Niko Peleshi, kur mbante atë post, ndaloi futjen e miellit serb në Shqipëri. Miell ky i destinuar për kafshët e që tek, nën drejtimin e ministrisë nga LSI, lejohej të shitej për prodhime njerëzish.

  Gjithsesi, këto deklarime të Haxhiut e patën një kuptim. Ato zbuluan edhe një herë se qeverinë e Edi Ramës e bëka Batoni. Pra, shqiptarët votojne Edi Ramën, ndërsa Baton Haxhiu bën qeverinë.

  Reply to this comment
 2. Zani nga VLORA March 22, 01:54

  Ditmir Bushati është SUPER DJALË ! Kurse Niko PeLeshi është një ZVARRANIK dhe HAJDUT i kamufluar , që me qetësinè e tij GËNJEN cilindo SHQIPTAR që Nuk e njef !!! Sa për DITMIR BUSHATIN , Nuk flet dot asnjeri Keq , sepse Ditmiri është Djalë Inteligjent me INTEGRITET dhe MORAL Super të Pastër . . .Edvin Rama bêri shumë shumë Gabim që e Zëvendësoi me atë Kalamakun nga Kosova !!! RESPEKTE pafund për DITMIR BUSHATIN .

  Reply to this comment
 3. demo March 22, 04:20

  Duhet te punojne hapur,se per te mire punojne.
  Me fshehur se po punojne Rama me haxhiun ne sherbim te serbise,nuk e besoj.Ate miellin serb qe vinte nga rezervat 50 vjecare te BRSS,me duket se ja ka bllokuar Ramush pallederri,qe ja futi taxen 100 fish.
  Edhe pazaret per dorezimin e Mitrovices,jau dogji ne dore Ramushi.

  Reply to this comment
 4. Lili March 22, 07:58

  Tradhetaret e spiunet denohen ne cdo vend e ne cdo kohe .baton shala rama e thaçi jane tradhetaret e interesave kombtare

  Reply to this comment
 5. Spectrum March 22, 08:17

  Po ti o Buton pse nuk i thua Rames te therrase shqiptaret qe kane studiuar dhe studiojne ne vendet perendimore SHBA UK France Gjermani me qe je kaq shume perendimor

  Reply to this comment
 6. IVANI March 22, 14:55

  Pershendetje per Ditmirin.Ministri i jashtem me i mire,i pare nonje here ne Shqiperi.I denje per familje e Bushatlliinjve.

  Reply to this comment
 7. Jak Boston March 22, 15:43

  Bataku i Kosoves po behet dhe Bataku i Shqiperise.
  Kjo per merite te Ri10rjes se udheheqesit boteror te hajduterise dhe korrupsionit qe vesh brekushe dhe atlete.

  Reply to this comment
 8. GRANIT SHQIPTAR SHTABI March 22, 16:03

  UDB ka qene e instaluar ne Prishtine ka nje shekull, po pse instalohet edhe ne Tirane permes zagarve si Batoni, Berati, Vetoni, shkelzeni, Halili, Nexhmedini etj. nuk na ka vajtur mendja asnjehere!…

  GRANIT SHQIPTAR SHTABI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*