Anastas Angjeli: TVSH-ja ndaj bizneseve, krijon garanci në treg

October 10, 2017 20:28

Anastas Angjeli: TVSH-ja ndaj bizneseve, krijon garanci në treg

Deputeti i Partisë Socialiste Anastas Angjeli, i ftuar në Report tv ka analizuar situatën ekonomike dhe politike në vend , pas disa zhvillimeve të rëndësishmë që kanë ndodhur në vendin tonë pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Angjeli komentoi dhe largimin e FMN-së dhe vijimin e qeverisë për të hartuar programe që kanë si synim investimet nëpërmjet projekteve përmes partneritetit publik privat, si dhe përdorimin e mekanizmave që do bëjnë të mundur uljen e borxhit publik nga 71, në 69 përqind.

Kjo rrugë sipas Angjelit, do t’i hapë rrugë përmirësimit të kushteve të ekonomise dhe rrugës për të lëvruar investime të reja në sektorët e vendit për të gjeneruar një ekonomi të koncentruar dhe me fleksibilitet.

I pyetur se si e sheh përfshirjen e Biznesit në skemën e TVSH, Angjeli thotë se kjo qasje do të barazojë bizneset para ligjit, ndërsa performanca ekonomike do të jetë më e sigurtë për të gjithë aktorët

October 10, 2017 20:28
Komento

4 Komente

 1. Adih October 10, 22:52

  O deputeti i PS angjeli dil e na fol per monopolet me brutalitet te mafjes ne fuqi , qe na kane zene frymen .Te shohim kur do vendoset tregu i lire,,se deri me sot . ???!!!. Po te jesh burre ndihmo .ose pirdhu ..

  Reply to this comment
 2. Adih October 11, 14:23

  Ju lut..em

  Reply to this comment
 3. Agimi October 12, 08:49

  Keni dakortesuar me perfaqsuesit e dhomes te tregetise z.Angjeli ,keta jane blere nga qeveria per the fuqezuar bizneset e mdhenje qe I keni vete ju.Ky veprim me kurriz the biznesit the vogel dhe te knsumatorit.Deputet me mashtruat me voten,perse nuke e shpallet perpara ne fushaten e zgjedhjeve?Do te kishet marre 133mij x 3 vota me pak me e pakta.Kishit frik se do humbisnit bizneset tuaja we jane marramendse.

  Reply to this comment
 4. Drejtesia do te behet duan apo nuke duan mijte e kenetave dhe avoketerit e noteret e ligesise. October 12, 09:44

  Vendosja e tvsh per biznesin e vogel,as me pak dhe as me shume, por nje skeme e felliqur piramidale per te shtuar burokracine, pra cvatur taksapaguesit shqiptar. Sot nese do te kishte shtet te se drejtes ish ministrat e finacave dhe te ekonomise duheshin te ishin ne burg, si projektues, dhe cvates te shqiptareve nepermjet piramidave, tenderave, dhe koncesjioneve te hidrocentraleve e privatizimeve me pasurise kombetare dhjetra,qindra e mijra fish nen vleren rreale te pasurive te grabitura,pa harruar skemen e re piramidale si borxhe ndaj biznesit ne 350 miljon euro,ne nje kohe qe ky biznes i kishte detyrime shtetit mbi 900miljon euro,kjo nje cudi,jo,por nje pasoje e pandeshkueshmerise se riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet, plus pushtetin lokal, dhe biznes e ate pjese te medjas qe vazhdojne si lavatrice tuj pastruar leket e piset,dhe injoruar istitucionin e falimentimit.Drejtesia do te behet, duan apo nuke duan mijte e kenetave dhe avoketerit e noteret e ligesise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim