Sherr në studiot e Klan, opinionistët akuzojnë njëri-tjetrin se paguhen me para të pista

November 7, 2014 22:26

Sherr në studiot e Klan, opinionistët akuzojnë njëri-tjetrin se paguhen me para të pista

Emisioni i djeshëm “Opinion” ku ishte ftuar ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka qenë shumë i tensionuar.

Në një moment, tensioni ka përfshirë dy gazetarët e ftuar, Andi Bushati dhe Andrea Stefani.

Bushati e ka akuzuar Stefanin se po mbronte ministrin, duke u bërë më katolik se Papa.

Më pas, Bushati ka thënë se Stefani paguhej me para të pista nga Rezart Taçi, kur ai rrihte kolegët e Stefanit.

Ky i fundit e ka akuzuar Bushatin se shpif dhe paguhet nga paratë e pista të Klanit.

 

November 7, 2014 22:26
Komento

38 Komente

 1. robi November 7, 11:27

  Stefanet pinjolle komuniste kane qene gjithmone qe me Simon Stefanin ne kohen e Dulles

  Reply to this comment
  • askushi November 7, 11:46

   Stefani me komunistet, Andi Bushati kunder komunistave? Hahahahahahahahahahahahahaha. Or trim, a e di ti si ja kan qujt gjyshin Bushatit?

   Reply to this comment
  • Lleshi November 7, 12:18

   Fillove me hartime ti ? Ky Stefani gazetar , qe nuk po e bej fare per burre te mire , eshte nga Zagoria e Gjirokastres , ndersa ai Simon Stefani , ishte apo eshte nga Permeti !

   Kjo eshte ana “formalr” , ka pastaj edhe muhabete te tjera “esenciale” , qe Stefani nuk ka asnje lidhje me ish Simonin !

   Reply to this comment
 2. martini November 7, 11:29

  … e pava…megjithe respektin qe kam per Bushatin, Stefani nuk gaboi kur i tha ” dredharak”…kete pershtypje te le zotnia e tij Andi Bushati….

  Reply to this comment
 3. Sazani November 7, 11:50

  Degjova lajmet e televizionit AS ku thoshin qe Taci po denoncon Bushatin per shpifje dhe fyerje. Po c’ke o Bushat qe nje here ne jave e sulmon ate? Nuk pagon gjoba Taci, me kane thene.

  Reply to this comment
  • andi November 7, 13:34

   bravo.rruga me e mire qe keta shpifarake te zene mend eshte rruga ligjore. kur tju djege xhepi mbase vene mend dhe se na jane bere si nastardine

   Reply to this comment
 4. November 7, 12:20

  Bravo Bushati . Je analisti me i sakt qe ekziston sot per sot . Ne koke i re Berishes dje , ne koke po i bie edhe ketyre sot . Hallall ta boft Zoti per veprimin e djeshem si ndaj ministrit Tahiri ashtu edhe ndaj atij puthadorazi Stefani . Dikur emisionet politike i ndiqja shume por tani i ndjek shume pak per arsye se analistet e tipit Stefani , Hoxha , Vangjeli , Çili jane bere me politikan se politikanet , jane bere shume fytyra te urryera , thjesht jane bere lolot e partive te tyre . Por , kur shoh se ti je ne panel e ndjek me kenaqesi emisionin , se e di qe gjithmone do jua perplasesh te verteten ne fytyre . Vazhdo keshu , gjithmone opozite me pushtetin. Respekt dhe perulje ndaj teje z.Bushati .

  Reply to this comment
 5. Tironsi November 7, 12:33

  Andrea kishte ik per ti bo fresk Saimir Tahirit ndaj ju pervesh Bushati.

  Reply to this comment
 6. Kris November 7, 12:35

  Ky, Bushati, eshte nje koqe ! Bashkimi me Shkullakun,nuk e di se c’fare kane te perbashket pervec qe perdoren nga Fevziu,ben qe Bushati te jete nje nga analistet me te urryer ne Shqiperi.Njeri me njeqind flamuredhe pa shtylle kurrizore ,keta sahan lepires jane kanceri shqiptar! Pa u larguar ky grup te korruptuar ne Shqiperi nuk behet Shqiperia!

  Reply to this comment
  • Lleshi November 7, 13:02

   Kane qene ne nji klase ne shkolle Bushati , Fevziu dhe Shkullaku ! Bushati sic duket eshte “bosi” i propogandes dhe keta pinjollet e tij ! Ahtu si Argita qe iu dha poste ne drejtesi dhe shtet disa pinjolleve te saj !

   Keshtu e administrojne shtetin e tyre sepse shteti realisht nuk eshte i shqiptareve !

   Reply to this comment
  • Endri November 7, 13:30

   Hahaha Bushati sahanlepires. Mund te jesh dakort ose mos jesh dakort me ate qe thote po sahanlepires nuk i thua dot derisa eshte ne opozite me cdo pushtet. Ishte kunder Berishes dje dhe kunder Rames sot. Po per ty eshte sahanlepires se doli kunder Rames sot me siguri.

   Reply to this comment
 7. jimi November 7, 13:28

  Per aqe kohe sa sundoj,qoftlargu shpalli nje lufte te eger dhe pa kompromis ndaj ish komunisteve dhe bijve te tyre, duke i denigruar dhe persekutuar me te gjitha format,deri edhe komunistin e thjesht idealist. Cuditerisht nga i gjithe ky represion klani Kapo nuk pesoj absolutishte asnje konseguence? Duket qe e gjithe kjo dinasti aksidentalishte u lidh me L.N.CL.,duket qe aksidentalisht sh BESNIK ishte edhe numri dy i sistemit komunist ne Shqiperi, sic edhe vete qoftlargu ishte mjeku i tij dhe bllokut.
  Me c’duket pinjolli i kesaj dinastie nuk qenka gjakshprishur! Ai ditka ti vleresoj nderet qe i jane bere dhe i behen, ky me te gjitha menyrat dhe mjetet kerkone te vere ne vend nderin e saj.
  Nuk thone kote , miku ne dite te veshtira duhet,dje i beri ndere miku, sote ka nevoj miku per nderin e dinastise, dhe ja ku na doli me i fammshmi i dinastise se sotme,se eshte dhe i fuqishem. ky me fuqine e fjales dhe personalitetin e madhe qe rezaton ne popull si edhe gjyshi i tij dikur, ka dale ne mbrojtje te bamirsit te dinastise, megjithe bemat dhe hatate qe i beri ketij populli ky bamires
  C’eshte me interesante kur flete ky pinjoll te gjithe ata qe e degjojne ngelen me goje hapur, si dikur sh Besnik ne kohen e luftes perconte fjalen e partise e te komandantit ne popull.

  Reply to this comment
  • Tartufi November 7, 14:02

   @jimi
   Ja te te korigjoj pak.
   Kete fjalen …. pinjoll …. mos e shkruaj me per keta evgjiterit e bardhe.
   Per nje race te degjeneruar ne breza te terre ,nuk ka epitete fisnikerije.
   Kjo race mund te jete c far do gje por kur ne kurres fisniker shqiptare.
   Fatkeqesija e madhe e popullit tone ka qene dhe eshte akoma…. kjo…
   Banditet e perendimit punet e tyre te ndyra i kane ndare dhe po i ndajne me
   evgjiterit e bardhe te ketij populli. Fisniket nuk bejne kompromise me banditet.

   Reply to this comment
   • Ai qe ta fut. November 7, 16:30

    Kartuf,

    Ka ardhur koha, te ndash lidhjen e zorres se trashe me trurin.

    Rrofte kujtimi i vepres se Enver Hoxhes. Ai kishte nje hunde te mprehte, per mijte e kanaleve. I nuhaste dhe reagonte ashtu sic duhej,,,ashtu sic e meritonin. Per te miren e te gjitheve.

    Reply to this comment
    • Tartufi November 7, 18:01

     Ti je frikacak i peshtire ,se nuk del me nofken tende si
     gjithmone,por vendos nje tjeter.
     Si gjithmone pleh i trembur ne kete jete,qe te mbrojturit e
     ke kuptuar dhe e kupton vetem mbi shtipjen e dylberit
     Enver. Dylberi gjirokastrit mua me ka rruajtur trapin me
     nuhatjen e hundes se tij.Dylberi kishte vetem nuhatje te
     sakte per pederastet si ti me shok qe e ndiqnit.

     Reply to this comment
 8. Tepelenasi November 7, 13:29

  Gjithe historia e Tacit e di cfare me kujton, nje histori me kafshet e pyllit qe kam pare ne tv. Nje luan (Taci) qe kap nje dre te madh i afrohet nje hijene. Ai i hungerin dhe hijena qe iken me vrap. Megjithese i dua kafshet, hijena me duket kafsha me e neveritshme ne absolut. Ajo largohet per te lajmeruar te tjerat dhe per tu kthyer kope. Atehere luani e leshon prene dhe largohet. Hijenat ia moren prene dhe nuk e ngacmojne luanin me. Jo si ketu, ku ate qe bleu me zotesi ia moren dhe ne vend qe te reflektojne per ate qe kane bere, duan te bejne keq deri ne fund ne menyre qe mos te kete mundesi te flasi per poshtersite qe i kane bere. Ne kete rast dalim me keq se kafshet.

  Reply to this comment
 9. Naci November 7, 13:32

  Rrofte Andi..poshte Landi…rrofte Liria poshte Salia..studjo ne neveritshme pa pike kulture ne debat. Njerz me bisht.

  Reply to this comment
 10. naim November 7, 13:33

  andi bushati i mirepaguari si fejzo e kompani ,deklarohet se eshte analiste karikature qe fatkeqesishte kush i paguan keta lebele qe si pohon xhim moresi jane xhihadistet e diteve te sotme ,deri dje mermeriste qe te mos i dilte zeri deri tek ura e lanes tashme jane berishe e berisshes

  Reply to this comment
 11. drini November 7, 13:58

  Andi Bushati deri ne zgjedhjet e 23 qershorit nuk thoshte dot asnje fjale kunder berishes. E shumta qe mund te thoshte ishte ka gabime berisha por ka me shume gabime opozita dhe rama.
  Tani kerkon qe rama te jete perfekt te beje revolucione etj.
  Andi eshte nje skuth si njeri si karakter dhe si gazetar eshte pa kredibilitet.Te jesh gazetar i mire do bythe jo ti lepish bythen pushtetit. Andrea stefani te pakten ka luftuar dhembe per dhemebe me pushtetitn e djeshem

  Reply to this comment
 12. Aleko Gjoka November 7, 14:15

  Bushati qe ne menyren se si flete duket qe eshte dredharak dhe hiqet si asnje anes,dhe eshte bere shume i neveritur.Me mire eshte kur mbane qendrim dhe e di se me ke ke te besh por jo si ky qe pret te te japi djathe e pastaj te jep sapun…!!??

  Reply to this comment
 13. arif November 7, 14:24

  O nuk na duhet kush eshte komunoste e kush eshte fashiste. Po Stafanit i lumte goja,ja ka the fiks,si eshte e verteta. Andi se mbiemrin sja them se ska fytyre pernate mbiemer ai,eshte bere sahan lepires i klanit.

  Reply to this comment
 14. psy November 7, 15:09

  Perse shpenzoni kohen me emisionet e Fevzos ?

  Reply to this comment
 15. Endri November 7, 15:12

  Ajo qe me habit sinqerisht me komentuesit ketu eshte qe sa kohe Bushati flistr kunder Berishes dhe berishizmit ishte burre i mire. Sapo flet kunder Rames behet sahanlepires i Berishes dhe klanit. Shof shume hipokrizi ne kete trajtim. Nuk quhet asnjanes ai qe mban mendimin e partise ku militon secili, por ai qe flet sa here shef dicka qe per te eshte e gabuar.

  Reply to this comment
  • Agimi November 7, 17:27

   Asnjehere Bushati s’ka qene parimor Endri. Dhe kur kane dhe kur s’kane qene ne pushtet socialistet ai nuk i ka sulmuar. Tani menjehere behet “parimor” dhe sulmon poziten. Aman ore te Klanit, si ia mbushet mendjen? Apo jane interesat ekonomike..? Iku dhe ky? Doli ne cete dhe Bushati..

   Reply to this comment
   • Lori November 7, 18:29

    Po si mund te qendrojne prane fjalet parim dhe Bushat. Po eshte bllokmeeeeen ore. Ai eshte rritur derisa u be burre ne bllok.

    Reply to this comment
 16. Sallakja November 7, 15:22

  Stan me lepuj.
  Njerez te pa pregatitur. Diletante. Medioker.
  Mosnjohes te gazetarise. Mosnjohes te politikes.
  Nivel i ulet. Shume keq.
  Saimir Tahiri ?
  Popullin e ke te armatosur. Ti vazhdon te beshe Ministrin e brendshem.
  Turp. Njeqind here turp.

  Reply to this comment
 17. fieraku November 7, 15:35

  Laje gojen njemije here o Bushat se rrezik s’lahet dot nga qelbezimi.

  Reply to this comment
 18. moza xhaka November 7, 16:09

  Bushati, nipi Hysnise qe ne diktature bente cte oonte madje dhe pse djali i vajzes rrinin ne bllok, i shfrytezonin privilegjet. Edhe sot merr nga te mundi ha ne cdo sahan, ka harruar madje dhe varrin e gjyshit te tij qe e beri njeri. Ta them une shko gjeje ne Terbac kur ta hoqi Sala dhe bijte e atij fshati qe skane te hane as buke vene e vene ne varr dhe nga nje shqope per kujtese. Zagare

  Reply to this comment
 19. tirana vitet '80 November 7, 16:20

  Kjo ”TOKE” Heronjte i lind te MEDHENJ..kurse si K’TA (punetore fjale) i ka lindur gjithmone te ”veckel”…..

  Reply to this comment
 20. . November 7, 17:27

  —————————————

  Per Ju provinciale te ardhur ne Tirane ….

  Bushati nje “njeri i Bllokut komunist” i kamur.

  Stefani nje “njeri i goditur nga Komunizmi” dhe jo i kamur.

  —————————————————————————————————————-

  Reply to this comment
  • Shezo November 7, 20:43

   Stefani ka qene pedagog ne Shkollen e Bashkuar e jo i persekutuar. Ne krye te nje OJQ-je per median perfitoi dhe gllaberoi sa i donte qejfi. Gazetar ordiner e palaco. Enverist i pandreqshem, dhe langaraq politik i paskrupullt!

   Reply to this comment
 21. Meteh November 7, 18:13

  “OPINION”-eshte emisioni me i neveritshem per 99% te popullit shqiptar.Por me i urryeri eshte B.Fevziu,i cili mbledh ne ate tryeze gazetaret me te paafte,qe veç kacafyten me njeritjetrin per ti bere qejfin padronit te tyre qe te marrin ndonje lek,te cilat jan djersa e gjaku i popullit.Me ben pershtupje thirrja ne çdo emisjon te A.Hoxhes,koke-loqes,i cili akoma mendon se nje dite mund te behet president,paçka se Saliu ja nxori te palarat si SPIUN.Populli e di kete & prap ai del e na shet dengla,vetem per te kundershtuar çdo gje,duke bere ZHURMUESIN-PAPAGALL.

  Reply to this comment
 22. ALBERT November 7, 18:56

  te gjitha jane legena dhe injoranta pa perjashtim.ai andi bushati do nje jave te thote dy fjale,ky tjetri hoxha (jo diktatori:P)artani eshte me PEDE se vete basha etj etj

  Reply to this comment
 23. diti November 7, 21:14

  Respekt per Stefanin . TV Klani eshte bere faqe e zeze – turp ,me k/ analistin B. Fevziu e ca analist i Tan Hoxha , Bushati, apo Cani ,po kur merr ca femra te TV ose ,P. Zogaj e tjere vetem per te bere pyetje vetem provokative se sa per ” analist ” ju thencin atyre .
  Po minimalja ata te jene vetevehtja

  Reply to this comment
 24. Agim November 7, 22:31

  Zoti Fevziu!
  Me shum interesim percjelli imisionin tend”Opinion”nga Vancouveri/Canada/.Por,
  ju lutem shume,qe ne te ardhmen per shum arsye mos te ftoni keta zoterinje:
  -Fatos Lubonja…i cili nuk din asgje per raportet Shqiptaro- Sllave,eshte i neveritshem
  dhe me shum demagogji.Shpesh me duket si nje i smure psiqikisht!
  -Andrea Stefani…nuk i ngjan nje analist te mirefillt,dhe eshte shume i pargumentuar ne
  debate.Nje njeri grindavec,qe nuk reflekton pozitivisht.
  -Andi Bushati-iu desht qe te jete ne Beograd,dhe me ne fund te kuptoje shizofrenin
  Serbo-Sllave.
  Emisionet e juaja percjellen nga njerez qe kemi nje kulture te gjere,me universitete dhe master,prandaj nuk durojme dot qe te na shesin mend,dhe dhunojne me injorance!

  Reply to this comment
 25. Larry November 8, 07:51

  Andrea Stefani eshte shume objective me se I vertete me karakter te fuqishem dhe shume trim,Jo vemje e peshtire hipokrite e pacipe dhe te tredhur nga padronet si A.Bushati,Lubonja qe vetem shqiptar s’ eshte,Cili, A.Hoxha I peshtire , Fevziu lepires I neveritshem,…ect. Analysts te tille eshte turpi I kombit . , ndersa A. Stefani,Minxhozi , Mero Baze , Nazarko gezojne respekt te vecante ne popull per vlerat qe trasmentojne Brenda dhe jashte Atdheut. God Bless them. Larry USA

  Reply to this comment
 26. nga vlora November 8, 09:18

  e ça shikoni emisione paçavure aman

  Reply to this comment
 27. LORA November 8, 10:25

  Kjo qe ka ndodhur (po e marr vesh nga lajmi sepse nuk e kam te tepert kohen per te ndejekur gjirizin-KLAN)eshte nje shenje e mire,,,,,,,se burimi I parave te anal-isteve po shteron.
  Eshte kaq i vertete ky fakt sa maskat kane rene krejt,ne menyre transparente,si shpagimi me i lehte ndaj taksapaguesve,per krimin 23-vjecar te llapaqenerise gebelsiane te berjes se mutit per marshalla.
  Eshte lajm i gezueshem,jo shaka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim