Harasani: Berisha, ujk i vjetër. Rama është i qartë në qeverisje

September 4, 2014 10:17

Harasani: Berisha, ujk i vjetër. Rama është i qartë në qeverisje

Ish-deputeti Andis Harasani, që aktualisht jeton me familjen në Amerikë, ka dhënë një intervistë ndryshe për “City FM”.

Ai iu është përgjigjur pyetjeve me një fjali.

Fillmisht Harasani, i pyetur për qeverinë, ka thënë se është shumë shpejt për t’u gjykuar, pasi ka kaluar vetëm një vit.

I pyetur për PS-në dhe opozitën, Harasani ka thënë se e para është në ndryshim, ndërsa e dyta “askund”.

Më pas, duke u përgjigjur për Ramën, ka thënë se ai është i qartë.

Berishën e ka cilësuar si një “ujk të vjetër”, ndërsa Ilir Metën “lojtar”.

Ndërsa për Bashën ka thënë se “është një film i parë me kryetarin e vjetër”.

Duke u ndaluar tek qeveria e shkuar, Harasani ka thënë se infrastruktura është gjëja më e mirë që ka bërë Berisha./b.l

September 4, 2014 10:17
Komento

11 Komente

 1. dok September 4, 11:11

  Berisha beri infrastrukturen, ndersa ju beni llafe.

  Reply to this comment
 2. redi September 4, 11:37

  E njeh hajduti hajdutin!

  Reply to this comment
 3. mir September 4, 11:53

  je ca pusht ti fotaq……….

  Reply to this comment
 4. drejtesi September 4, 12:01

  obobobobo kush flet kete e njef i gjithe brooklyn se sa prona ka blere ky e sa restorante me leket qe vodhi ne shqiperi…

  Reply to this comment
 5. Kris September 4, 13:04

  natyrisht qe harasanin e pasuroi Nanua,e perkedheli Berisha dhe e beri hero I pakorruptuari
  Napoleon Rama.Eshte shembull I gjalle si mund ta kthesh politiken ne hajduteri dhe hajduterine ne biznes.
  a ka interes publiku shqiptar te degjoje mendimet e Harasaneve apo ka aksione ne gazeten dita dhe do na serviret njehere ne muaj

  Reply to this comment
 6. TROJA September 4, 13:15

  Trasfertat e dollave edhe ketij Fullani ja ka realizuar,se perse ka ardhur tani qe plasi skandali ky nga Amerika? e si thone analistet e “DITA”?

  Reply to this comment
 7. alfade September 4, 15:39

  Z. Harasan ! Si shume ia ke rritur vlerat vicidolasit ,duke e konsideruar ”ujk i vjeter” ! Dikur
  kishim ne fashat nje qe e quanim : Baromi Xhafes” ! Cdo dite ky njeri krijonte mbrapeshti e
  rremuja ne fshat , merrej me intriga, shpifje e thaetheme po te gjithe e dinin qe ishte njeri i
  keq derisa nje dite theu qafen ! Edhe vicidolasit nje dite do ta thyeje qafen ,por ndryshe nga
  Baromi Xhafes ky njeri ka bere shume zullume : ka vrare , ka plackitur, ka vjedhur , ka falur
  toke e dete shqiptare , ka krijuar mafian ne kupolen e PD , nje bande qe do te duhet kohe me
  shkaterruar ! Per keto gjera katundaret dhe vecanerisht malokeria jane te vetmit ,por jo se
  jane ”ujq te vjeter”, ata jane thjeshte bajraktare primitive dhe kur behen me pushtet nuk per-
  mbahet , vrasin edhe babane per ate te shkrete kolltuku , por jo se jane te zgjuar ,pergjithesisht
  jane hileqare te zoti, jane te gatuar per poshtersira, manipulues, batakcinj ,etj.etj.
  ”Letra e zaporozhjeve drejtuar sulltanit te Turqise ”do t’i vinte per shtat shpellarit te Dragobise !!!

  Reply to this comment
 8. Dora September 4, 16:13

  O Andis mos u krruj hej Burre se dole paq nga ai vend,leri te punojne dhe te vjedhin edhe ata ca.nuk te do me Edi tani,rri prane familjes se je mire.

  Reply to this comment
 9. baca September 4, 19:37

  DELETED

  Reply to this comment
 10. Doralemi September 6, 01:40

  Filmi I pare me kryetarin e vjeter, po prape ke kryetari Rama dole more,se ai ka qene para ketij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim