Android tani do t’ju tregojë se cilat aplikacione ju harxhojnë baterinë

May 24, 2017 09:37

Android tani do t’ju tregojë se cilat aplikacione ju harxhojnë baterinë

A jeni të lodhur nga telefoni juaj bateria e së cilit harxhohet brenda orës, pa asnjë arsyje të vecantë? Android atëherë e ka një zgjidhje.

Një update i ri vjen në menunë e baterisë në versionin e sistemit të ri operativ Android O , me anë të cilit ju mund të identifikoni lehtësisht dhe të fshini aplikacionet që ju mbarojnë baterinë kaq shpejt, pa qenë nevoja të largoheni nga menuja.

Kompania e lajmëroi këtë jave këtë opsion bashkë me opsionet e tjera të Android O në Google I/O.

Menuja e tanishme e baterisë ju tregon statistika në lidhje përdorimin e cdo aplikacioni  por nuk mund të beheshin veprime që nga menuja, sipas TechSot.

Versioni i ri është më intuitiv dhe gjithashtu me praktik duke ju treguar opsione edhe si rregullimi i ndricimit dhe tregimi me përqindje në menunë e baterisë.

May 24, 2017 09:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*