Anëtarët e Komisionit të Ekonomisë lënë në fuqi akcizën për pijet energjike

November 25, 2014 18:35

Anëtarët e Komisionit të Ekonomisë lënë në fuqi akcizën për pijet energjike

Anëtarët e Komisionit të Ekonomisë kanë vendosur që të mos pranojnë propozimin e qeverisë për të hequr akcizën për pijet energjike, por kanë zgjedhur që ta ulin atë nga 50 në 30 lekë për litër. “Pijet energjike do të vijojnë të taksohen me akcizë. Por do të ketë ridimensionim të akcizës për këto pije sipas standardeve të BE-së. Akciza do të jetë 30 lekë për litër”, u shpreh kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe.

November 25, 2014 18:35
Komento

1 Koment

  1. Titi November 25, 19:09

    Shyqyr se e kishim merak, s’po na zinte gjumi. Ore populli nuk ka buke dhe po u shembni dhe shtepite, kurse ju merreni me pijet e pasanikeve.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*