Anëtarët e Kushtetueses, BE: Thelbësore, krijimi i një gjykate funksionale

November 11, 2019 15:51

Anëtarët e Kushtetueses, BE: Thelbësore, krijimi i një gjykate funksionale

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka përshëndetur zgjedhjen e dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese nga parlamenti.

“Sot Parlamenti zgjodhi dy anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Ne e mirëpresim këtë vendim dhe presim krijimin e një Gjykatë funksionale sa më shpejt që të jetë e mundur” thuhet në deklaratën e delegacionit.

Delegacioni i BE nënvizon se zbatimi i reformës në drejtësi vazhdon dhe është thelbësor për në rrugën e saj të integrimit në BE.

l.h/ dita

November 11, 2019 15:51
Komento

3 Komente

 1. Genti November 11, 17:10

  Na hapen barkun. Propagande bajate, me keq se ne kohen e diktatures komuniste.

  Reply to this comment
 2. specialisti November 11, 19:01

  Cfare i ke bere vendit o Lulzim Basha. Dole nga parlamenti dhe i le shteg PS, qe te kape edhe GJK e GJL. Kujt i ankohesh tani ?
  Kujton ti se do te behen zgjedhje te parakohshme edhe per GJK e GJL ?
  Si nuk e parashikove nje situate te tille ?
  Dukesh djale me mend , por ketu gabove.

  Reply to this comment
 3. Lili November 11, 21:54

  P secialist , halla mendoni ju se ishte opozite dJa?!
  Bijte e PPSh se jane si PD si PS!
  Kerko opozite tjeterkund! Edhe punoni per nje alternative gjeter qe te dallim nga rrethi djallezor ku na kane futur basha e Rama , qe eshte nje rruge vedkptuese!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*